Aç Gözlü Avcı İle Cimri Kurt Masalı

Ac Gozlu Avci masali
Ac Gozlu Avci masali

Bir gün avcının biri, ormanda bir alageyik avlamış. Bununla yetinmeyip geyiğin yavrusunu da vurmuş. Çok mutluymuş. Sevinçle şarkılar söylüyormuş. – Lay, lay, lam. Ben çok şanslı bir avcıyım. Üstelik de çok akıllıyım. Anne geyik ve yavrusunu vurdum. Lay, lay, lam, diyerek avlanmaya devam ediyormuş. Avcının niyeti, büyük bir yaban domuzu vurmakmış. Kısa zamanda onu da avlamış. Tam geri dönecekken karşısına bir keklik çıkmış. Aç gözlü avcı dayanamamış. Kendi kendine; ”Hemen şu kekliği de avlamalıyım. Biraz ufak ama olsun.” Demiş. Sonra yavaşça okunu ve yayını alıp hazırlanmış.

Bu sırada, avcının öldüğünü sandığı yaban domuzu kendine gelmiş. Meğerse henüz ölmemiş. Kocaman yaban domuzu, o yaralı haliyle yerinden kalkarak avcının üzerine atlamış. Avcı kaçmak istemiş, ama başaramamış. Yaban domuzunun altında kalmış. Avcıdan öcünü alan yaban domuzu da ölmüş. Onların gürültüsünden korkan keklik kaçıp kurtulmuş. Bu sırada oradan bir kurt geçiyormuş. Kurt yerde yatan dört kurbanı görünce – Oh bu ne güzel bir gün! Gerçekten de çok şanslıyım.

Dört kurban birden. İki geyik, bir yaban domuzu ve bir insan bu günü bayram ilan etmeliyim. Yaşasın yaşasın, diyerek hoplaya zıplaya neşe içinde yaklaşmış kurbanlarına. Kurt çok cimriymiş. Çok aç olduğu halde karnını doyurmayıp düşünmeye başlamış.  “Yiyeceğimi hemen bitirmemeliyim. Bunlar bir ay yeter bana. Her hafta bir kurbanı yemeliyim. Acele etmeyeyim. İki gün sonra yemeye başlarım onları.” Demiş. Bu sırada burnuna bir koku gelmiş. –Hımm, galiba bu güzel koku şu yaydan geliyor, diyerek  hoop diye atlamış yayın üzerine yayın üzerindeki ok, hızla fırlayarak kurdun göğsüne saplanmış. Zavallıcık cimriliğinin cezasını çekmiş. Tıpkı aç gözlü avcı gibi canından olmuş.
Keloğlan’ın değirmeniÇocuk HikayeleriKeloğlan’ın Arkadaşı Masalı


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alice Harikalar Diyarında

Alice Harikalar Diyarında

Küçük Alice ve ablası, güneşli bir öğleden sonra parka gitmeye karar vermişler. Ablası kitap okumaya …

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı Uzun zaman önce, iyi bir avcı yaşarmış. İyi kalpli bir insanmış. Bir …

Altın Kuş

Altın Kuş

Altın Kuş Bir zamanlar dünyanın en özel elma ağacına sahip bir kral varmış. Bu ağaç …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

et, libero luctus commodo massa velit, dolor Lorem porta. venenatis, Donec