Açgözlü çocuk Masalı

Açgözlü çocuk
Açgözlü çocuk Masalı


Sam ve Tom ikizlerdi. O kadar benziyorlardı ki, anneleri bile ilk zamanlarda birbirlerini ayırt etmekte zorlanıyordu. Ancak, görünüşlerinden başka diğer her şeyde birbirlerinden oldukça farklılardı. Sam’in hiç arkadaşı yokken, Tom çok iyi dostluk kurabiliyordu. Sam tatlıları severdi, ama Tom baharatlı yiyecekleri severdi. Sam annesinin gözdesi, Tom babasının gözdesiydi. Sam cömert ve özverili iken, Tom açgözlü ve bencildi!

Sam ve Tom büyüdükçe, babaları servetini aralarında eşit olarak paylaşmak istedi. Ancak, Tom bunu kabul etmedi ve daha zeki ve güçlü olduğunu kanıtlayan kişinin servetin daha büyük bir payını alması gerektiğini savundu. Sam kabul etti. Babası ikisi arasında bir rekabet düzenlemeye karar verdi. İki oğlunun istedikleri kadar yürümelerini ve gün batımından önce eve dönmelerini istedi. Zenginlik, mesafeyle orantılı olarak bölünecekti. Yarışmanın bir kuralı olarak, zamanı takip etmek için bir saat taşımalarına izin verilmedi.

Ertesi gün, Sam ve Tom yürümeye koyuldu. Güneşli bir gündü. Sam yavaşça ve istikrarlı bir şekilde yürüdü; Tom yarışı ve aynı zamanda babasının servetinin büyük bir bölümünü kazanmak için hızla koştu. Sam, öğlene kadar olabildiğince uzağa yürümenin ideal olacağını biliyordu ve eve zamanında ulaşmak için öğlen evine dönmeye karar vermişti.

Ancak Tom, açgözlülüğü ile daha fazla zenginlik elde etmek için öğlen ortasından sonra bile eve dönmeyi denemedi. Sam’in iki katı kadar yürüdü ve gün batımından önce eve dönebileceğini düşündü. Güneşin turunculaştığını görünce acele etti. Ne yazık ki, güneş batmaya başladıkça yolun yarısını bile gidemedi ve yorgun ayaklarını eve geri sürüklemek zorunda kaldı. O yarışı kaybetti. Sadece açgözlülüğü yüzünden.
Açgözlülük kayba yol açar.

Kendinizi ve Dünyayı Değiştirin MasalıÇocuk Hikayeleri17 Deve ve 3 Oğul Masalı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Ortalama Puan / 5. Oy Sayısı:

Faydalı, Sağlıklı Bir Site Olabilmemiz İçin Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşabilir Misiniz?

Hadi Beraber Yazımızı Geliştirelim!


Ayrıca kontrol et

Midasin-dokunusu

Midas’ın Dokunuşu

Midas’ın Dokunuşu Bu kral Midas’ın hikayesi. Bundan yüzyıllar önce güzel bir krallık varmış. Bu krallık …

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz

Kaz Çobanı Prenses Kız

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz Bir zamanlar büyük bir ülkenin kralı ölmüş ve kraliçesini, kızını ardında bırakmış. Birde prensesi …

Tembel Eşek

Tembel Eşek

Bir zamanlar küçük bir köyde bir tüccar yaşarmış. Para kazanmak için çeşitli malların ticaretini yaparmış. …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir