Amerika’da Dil Eğitimi


Yurtdışında İngilizce eğitimi denildiği anda akla ilk önce Amerika gelir. İngilizce dil eğitimdeki köklü okulların, farklı şehir seçeneklerinin olması ve yüzler dil okuluyla Amerika öğrencilere eşsiz ve sayısız seçenek sunuyor. 

Amerika’da dil eğitimi alırken de yalnızca Amerikan kültürüne ait değil, aynı zamanda da değişik ülke kültürlerini gözlemleyebilme ve beraber yaşama deneyimini yaşamaktasınız. Amerika’da özel dil okulları üniversite dil okuluna kadar farklı ihtiyaca göre ve fiyata göre de uygun seçenekler oluyor. 

amerikada-neden-dil-egitimi
amerikada-neden-dil-egitimi

Neden Amerika’da Dil Eğitimi?

Kaliteli Eğitim

En fazla dil okulunu içerisinde barındıran ülkelerden birisi olan Amerika’da eğitimin kalitesini tartışmak imkansızdır. Amerika dil okullarında kendilerine has eğitim araçları, eğitim teknikleriyle beraber diğer e-learning hizmetleriyle öğrencilerin kısa sürede hedefe ulaşabilecekleri eğitimi almaları mümkün oluyor. 

Her gün Saatlerce Pratik Yapabilirsiniz!

Derste öğrenmiş olduğunuz teorik bilgileri hem okulunuzda hem de sosyal yaşamınızda uygulama yapıp pratik etme şansına sahipsiniz. Dil okullarının düzenlemiş olduğu sosyal aktiviteler ile farklı kültürden kişiler ile tanışıp İngilizceyi bol bol konuşabilirsiniz. 

Yurtdışındaki Dil Eğitimi, İş Bulma ile beraber Kariyerinize Pozitif Etki Verecek!

Amerika’daki dil eğitiminizden sonrasında teori olsun pratik bazında olsun kendinizi çok daha iyi ilerletmiş olacaksınız. Amerika’da aldığınız dil eğitimiyle beraber ülkeye döndüğünüz an yurt dışında yapabileceğiniz iş başvurularınız bile sizlere pozitif olarak geri dönecek. 

Eğitiminizin Sonundaysa Dünyada Geçerli olan Dil Sertifikasına Sahip Olacaksınız!

Amerika’da aldığınız programın türüne, bitirdiğiniz seviyeye göre de eğitiminizin sonunda sertifika alacaksınız. Bu sertifikaya ek olacak şekilde isteyen kişiler İngilizce yeterliliğinizi istap edebilmek içinde Amerika’dan dönmeden ilk olarak uluslararası geçerliliği olan sınava girip belge sahibi olabilirsiniz. 

Yurt Dışında Yaşama Tecrübesi 

Amerika’nın uluslu kültüre sahip olması kalmış olduğu süre boyunca da bu kültür hakkında bilgi sahibi olma, farklı kültürler ile etkileşim içerisinde olmanız size büyük bir tecrübe sağlayacak. Bunun dışında o ülkenin sosyal hayatına ait olan düzeni kamusal düzeni, yeme ve içme alışkanlığını ve günlük hayattaki alışkanlıkları gözlemleme ve tecrübe etme şansına sahip olacaksınız. 

Amerika’da Dil Okulu Fiyatları 

Amerika’da dil eğitimi almayı düşünüyorsanız eğer ciddi bir bütçe ayırmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Eğitim ücretleriyse alacağınız program türüne göre ve süresine göre değişkenlik göstermektedir. 

amerikada-dil-okulu-popüler-olan-sehirler
amerikada-dil-okulu-popüler-olan-sehirler

Amerika’da Dil Eğitimi için En Popüler Şehirler

New York, Amerika’da en popüler ve en fazla ziyaret edilen şehirlerdendir. Dil okulları bakımından da zengin çeşitliliği bulunmaktadır. Metropol olduğundan yaşam maliyetleri ise diğer yerlere göre daha fazladır. Dil okullarının ise büyük bir kısmı da New York şehir merkezindeki Manhattan kısmında yer almaktadır. 

Boston, Amerika’nın ve dünyadaki en iyi üniversitelerin Boston’da yer alması burayı da öğrenci kenti yapıyor. New York’a göre daha ekonomik olması ve dil eğitimine gelmiş olan öğrencilerin de yakın mesafede olan Toronto ve New York şehirlerini görmelerini sağlamaktadır. Toplu taşıma ise Amerika’nın birçok kentine göre burada daha iyi şekilde imkan sunmaktadır. Birçok zincir okulunun da Boston’da şubeleri bulunmaktadır. 

San Diego, Kaliforniya’nın Meksika sınırına yakın olan ve en büyük şehri olan San Diego, ekonomik şartlarıyla, okul çeşitliliğiyle öğrencilerin vazgeçilmez şehri oluyor. Los Angeles gibi değildir. Her daim ılıman iklimi olmasıyla tüm sene dil eğitimi almanız için uygun yerdir. Özellikle de yaz aylarında dil öğrenebilmek hem de tatil yapmak isterseniz burası en çok tercih edeceğiniz noktalardan birisi.  

Chicago, Amerika’daki en önemli sanayi kentlerinden olan, düzenli kent yapısıyla, tarihi dokusuyla ve gelişmiş olan ulaşım sistemiyle ünlü bir yerdir. Kampüs içinde ve kampüsün dışarısında dil okulları bulunmaktadır. 

Amerika’da Konaklama

Aile Yanı Konaklama 

Amerika’da dil eğitimi alacaksanız eğer ekonomik seçeneklerden birisi aile yanı konaklama oluyor. Okullar genellikler şehir merkezinde, ailelerse banliyölerde olduklarından toplu taşımayla yolculuk sadece 30 ila 50 dakika sürmektedir. 

Yurt Konaklama

Öğrencilerin en fazla tercih etmiş oldukları seçeneklerden birisi de ailenin yanına göre daha pahalı olan yurt konaklamadır.. Yurtlar okula yürüyüş mesafesi kadar yakın olmakla beraber toplu taşımayla da 15 ila 40 dakika arasında olabiliyor. Yurtların bazılarında yemek imkanı bulunmuyor. Fakat üniversite kampüsü içerisinde bir yurt seçtiyseniz kampüsün yemeklerinden yararlanabilirsiniz. Yurtlarda tek ve çift olmakla beraber özel ya da ortak banyolu odalar bulunuyor. 

- Mustafa Yakut

Avatar
Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

Ayrıca kontrol et

Ahmet-Hamdi-Tanpınar-sözler

Ahmet Hamdi Tanpınar

23 Haziran 1901 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Kadı Hüseyin Fikri’nin oğludur. Baytar Mektebi’ni bırakıp girmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir