Aslan ve Fare Masalı

Aslan ve Fare Masalı
Aslan ve Fare Masalı

Bir zamanlar, ormanın kralı aslan uykudayken, küçük bir fare onun üzerinde koşmaya başladı. Kısa süre sonra, kocaman pençesini fareye yerleştiren aslanı uyandırdı ve aslan büyük çenesini onu yutmak için açtı. “Pardon, Kral!” küçük fare ağladı. “Bu sefer beni affet. Asla tekrar etmeyeceğim ve nezaketini asla unutmayacağım. Ve kim bilir ki, bir gün sana iyi bir dönüş yapabilirim!” Aslan, fareyi bıraktı. Bir süre sonra, birkaç avcı aslanı yakaladı ve onu bir ağaca bağladı. Ondan sonra bir vagonu arayıp, onu hayvanat bahçesine götürdüler.

Bir gün küçük fare oradan geçiyordu. Aslanın kötü durumunu görünce ona koştu ve onu bağlayan ipleri, ormanın kralını kurtarmak için kemirdi.Küçük fare, aslana yardım etmekten çok mutlu olduğunu söyledi.
MORAL: Küçük nezaket büyük ödüllendirilecek.

Açgözlü Timsah Masalı

Bir zamanlar bir timsah vardı. Çok acıkmıştı. Bir erkek çocuğu gördü. Çocuğun elinde biraz et vardı. Hem çocuğu hem de etini yemek istediğine karar verdi. O çocuğu kandırırdı. Timsah “Ah! Küçük çocuk! Bana biraz et verir misin?” Dedi. Oğlan dedi ki, “Ah hayır, beni yersin.” Timsah, “Söz veriyorum, seni yemem.” dedi. Böylece çocuk ona et vermek için timsahın yanına gitti.

Ancak, bunun yerine timsah çocuğu yakalamaya çalıştı. Sadece kolunu yakaladı. Bir tavşan geldi. Çocuğa yardım etmek istedi. Çocuğa yardım etti. Timsah ilk önce tavşanı yemeyi istedi. Böylece çocuğun kolunu bıraktı. Çocuk kaçtı ve tavşan da kaçtı. Kurnaz timsah yemeğini alamadı..

Kurbağa İle Fare MasalıÇocuk HikayeleriAltın Yengeç Masalı


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaplan Geliyor Kaplan

Kaplan Geliyor Kaplan

Kaplan Geliyor Kaplan Bu, Krishna adında küçük bir çocuğun masalıdır. Krishna, babası ile birlikte küçük …

Alice Harikalar Diyarında

Alice Harikalar Diyarında

Küçük Alice ve ablası, güneşli bir öğleden sonra parka gitmeye karar vermişler. Ablası kitap okumaya …

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı Uzun zaman önce, iyi bir avcı yaşarmış. İyi kalpli bir insanmış. Bir …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dolor. id, Curabitur sed risus tempus porta. risus. efficitur. ultricies luctus