Bir Bardak Süt Masalı

Bir Bardak Sut Masali


Bir zamanlar, kapıdan kapıya çeşitli eşyalar satarak yaşamayı başaran fakir bir çocuk vardı. Bu onun okulunun ücretini ödemek için para kazanma yöntemiydi.

Bir gün, her zamanki gibi evden eve yürürken, çok aç ve zayıf hissediyordu. Birkaç adım bile yürüyemeyeceğini hissetti. Bir evden yemek istemeye karar verdi. Kapıyı çaldı ve güzel bir genç kızın kapıyı açtığını görünce hayrete düştü. Tereddüt ederek, kızdan bir bardak su istedi.

Genç kız onun durumunu anladı ve ona büyük bir bardak süt sundu. Şaşkın bir bakışla, çocuk sütü çok yavaş içti.

“Bu süt için sana ne kadar borcum var?” diye sordu ona.

Kız, “Bunun için para istemiyorum” diye yanıtladı.

Oğlan kıza teşekkür etti ve o yeri terk etti.

Yıllar geçti. Genç kız büyüdü. Gençliğinde, ne yazık ki hastalandı ve en nadir görülen sinir bozukluğu tanısı kondu. Birçok deneyimli doktor durumu konusunda şaşkına döndü ve en gelişmiş tesislere sahip şehir hastanesine kabul edildi.

Kevin, tanınmış bir nöro uzmanıydı ve onu muayene etmesi için hastaneye çağrıldı. Olağanüstü uzmanlığıyla bile Dr. Kevin, kızın hastalığının tedavi edilmesinin zor olduğunu görmüştü. Ancak, aylarca süren azim ve sıkı çalışma ile, sonunda hastalığı kontrol altına alabildi. Dikkatli ilaç tedavisi ve izleme ile kız sonunda tamamen iyileşti.

Herkes doktora övgüde bulundu, ancak kız hastanenin ne kadar tutacağı konusunda oldukça endişeliydi. Ailesinin, bankada tutulan az miktarda parası vardı, ki bu, o tanınmış hastanede bu kadar uzun bir tedavinin ücretini ödemek için yeterli değildi.

Sonunda kıza hastane faturası verildi. Titreyen ellerle açtı. Genç kızın hastane masrafları tamamen ödenmişti, borcu hiç yoktu. Hayrete düşmüştü ve Dr. Kevin tarafından imzalanmış bir not vardı.

“Fatura yıllar önce bir bardak sütle ödendi!”

Ahlaki: İyi bir dönüş, başka bir şey yaratır.
Bir Bardak Süt Masalını beğendiyseniz şayet bir sonraki Kurt ve Kuzu Masallarını okuyabilirsiniz.

- Mustafa Yakut

Avatar
Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

Ayrıca kontrol et

Tom-Thumb-un-Maceralari

Tom Thumb’un Maceraları

Tom-Thumb-un-Maceralari Bir zamanlar, çok açgözlü bir büyücüyle bir hazineyi paylaşma konusunda tartışan bir dev varmış. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir