Bir Bardak Süt Masalı

Bir Bardak Sut Masali
Bir Bardak Süt Masalı

Bir zamanlar, kapıdan kapıya çeşitli eşyalar satarak yaşamayı başaran fakir bir çocuk vardı. Bu onun okulunun ücretini ödemek için para kazanma yöntemiydi. Bir gün, her zamanki gibi evden eve yürürken, çok aç ve zayıf hissediyordu. Birkaç adım bile yürüyemeyeceğini hissetti. Bir evden yemek istemeye karar verdi. Kapıyı çaldı ve güzel bir genç kızın kapıyı açtığını görünce hayrete düştü. Tereddüt ederek, kızdan bir bardak su istedi. Genç kız onun durumunu anladı ve ona büyük bir bardak süt sundu. Şaşkın bir bakışla, çocuk sütü çok yavaş içti. “Bu süt için sana ne kadar borcum var?” diye sordu ona. Kız, “Bunun için para istemiyorum” diye yanıtladı.

Oğlan kıza teşekkür etti ve o yeri terk etti. Yıllar geçti. Genç kız büyüdü. Gençliğinde, ne yazık ki hastalandı ve en nadir görülen sinir bozukluğu tanısı kondu. Birçok deneyimli doktor durumu konusunda şaşkına döndü ve en gelişmiş tesislere sahip şehir hastanesine kabul edildi.
Kevin, tanınmış bir nöro uzmanıydı ve onu muayene etmesi için hastaneye çağrıldı. Olağanüstü uzmanlığıyla bile Dr. Kevin, kızın hastalığının tedavi edilmesinin zor olduğunu görmüştü. 

Ancak, aylarca süren azim ve sıkı çalışma ile, sonunda hastalığı kontrol altına alabildi. Dikkatli ilaç tedavisi ve izleme ile kız sonunda tamamen iyileşti. Herkes doktora övgüde bulundu, ancak kız hastanenin ne kadar tutacağı konusunda oldukça endişeliydi. Ailesinin, bankada tutulan az miktarda parası vardı, ki bu, o tanınmış hastanede bu kadar uzun bir tedavinin ücretini ödemek için yeterli değildi.

Sonunda kıza hastane faturası verildi. Titreyen ellerle açtı. Genç kızın hastane masrafları tamamen ödenmişti, borcu hiç yoktu. Hayrete düşmüştü ve Dr. Kevin tarafından imzalanmış bir not vardı. “Fatura yıllar önce bir bardak sütle ödendi!”
Ahlaki: İyi bir dönüş, başka bir şey yaratır.

Kurt ve Kuzu MasallarıÇocuk HikayeleriGerçek Servet Masalı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Ortalama Puan / 5. Oy Sayısı:

Faydalı, Sağlıklı Bir Site Olabilmemiz İçin Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşabilir Misiniz?

Hadi Beraber Yazımızı Geliştirelim!


Ayrıca kontrol et

Midasin-dokunusu

Midas’ın Dokunuşu

Midas’ın Dokunuşu Bu kral Midas’ın hikayesi. Bundan yüzyıllar önce güzel bir krallık varmış. Bu krallık …

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz

Kaz Çobanı Prenses Kız

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz Bir zamanlar büyük bir ülkenin kralı ölmüş ve kraliçesini, kızını ardında bırakmış. Birde prensesi …

Tembel Eşek

Tembel Eşek

Bir zamanlar küçük bir köyde bir tüccar yaşarmış. Para kazanmak için çeşitli malların ticaretini yaparmış. …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir