Bir Noel Sürpriz Masalı

Bir Noel Surpriz Masali
Bir Noel Sürpriz Masalı

Noelden iki gün önceydi. Harry, Cornelius, Monty ve ben Fritz küçük yeğeni Emily ile dışarı çıktı ve  bir kardan adam yapmaya başladı. “Emily Güney’den geldi ve daha önce hiç kar görmemişti,” diye anlattı Fritz. “Bizim kışlarımız hakkında fazla bir şey bilmiyor.” Emily’nin Noel hakkında fazla bir şey bilmediği ortaya çıkmıştı. “Noel Baba kim, Waldo?” Diye sordu bana, soğuk havada titreyerek. “Noel Baba” dedim, “Noel zamanında hediye ve oyuncakları çocuklara getiriyor.” “Ona yazarsam geleceğini düşünüyor musun?” Diye sordu Emily. “Sanmıyorum,” dedi Monty. “Onu hiç görmedim.” “Bende görmedim,” diye ekledi Harry, başını salladı. “Noel Baba sadece insanların çocukları içindir, ”dedi Fritz Emily’ye. “Şimdi soğuktan donmadan önce eve gidelim. ” Ertesi sabah erkenden, Emily’nin Fritz’i posta kutusuna doğru çekerken gördüm. “Noel Baba’ya bir mektup yazdım,” dedi, büyük bir zarfı sallayarak, “gelmesini ve bana bir hediye getirmesini istedim!” “İyi şanslar!” Dedim. “Ama umudunu fazla yüksek tutma. Gelmedi diye hayal kırıklığına uğramanı istemiyorum. ”

“Gelecek, göreceksin!” dedi Emily ve ağladı. Zavallı Emily, diye düşündüm. Noel günü oldu. Büyük bir hayal kırıklığı için kendini hazırlıyordu. Emindim. Aniden bir fikir aklıma geldi. Eğer Emily Noel Baba’yı görmek istiyorsa, o zaman görmeli diye karar verdim. Çabucak şehre gittim ve sürpriz için birkaç şey aldım. Düşüncemden çok memnun kaldım ve Noel sabahı Emily’nin gözlerini görmek için sabırsızlanıyordum! Ertesi gün hazırlanmak için çok erken kalktım. Satın aldığım kırmızı Noel Baba kıyafetini giydim. Aynaya baktım. Gayet iyiydi ve bundan memnun oldum! Kendi annem bile beni tanıyamazdı. Botlarımı giydim ve Ho, Ho, Ho demeyi denedim. Sonra gidip, Emily için bir hediye taşıdım. Fritz’in evine gittiğimde, ön kapısına giden kardaki diğer birçok parçayı fark ettim.

Fritz’in büyük bir Noel partisi geçirdiğini tahmin ettim. Davet almamam garip, diye düşündüm. Sonra kapıyı çaldım. Emily’nin kapıya gelen küçük ayak seslerini duyabiliyordum. “Merhaba Waldo!” Emily kapıyı açtığında ağladı. “Ben de gelebildiğine çok sevindim. Seni bekliyorduk. Lütfen içeri gel.” Beni mi bekliyorsun? Waldo? Benim olduğunu nereden biliyordu? Noel Baba’ya benzememiş miydim? Ho, Ho, Ho’umu denemek için zamanım olmadı, onu oturma odasına kadar takip ettim. Kanepede oturup çay içen Fritz, Monty, Cornelius ve Harry vardı. Ve her biri Noel Baba gibi giyinmişti! “Emily’nin hayal kırıklığına uğramasını istemedik!” diyerek Monty açıkladı. “Biliyorum, biliyorum!” Dedim. “Aynı sürprizi bende düşündüm. Hepinize mutlu Noeller! ” Sonunda Emily tüm hediyelerini açtı. Fritz’den güzel bir ceket, Monty’den bir çift sıcak kış pantolonu, Harry’den bir yünlü şapka ve Cornelius’tan eldivenler vardı. Sonra Emily benim hediyemi açtı. “Oh, kırmızı botlar en sevdiğim renk!” Dedi mutlu bir şekilde. “Hadi dışarı çıkalım ve karda oynayalım. Artık üşümeyeceğim! ”Diye ekledi. Aniden kapı yüksek sesle vuruldu.

“Bu kim olabilir?” Diye sordu Fritz. “Herkes zaten burada.” Dikkatle kapıya gittik. Ancak Fritz kapıyı açtığında, ziyaretçi çoktan ayrılmıştı. Köknar ağaçlarının karla kaplı tepelerinin ardında kaybolan kızağın arkasını görebiliyorduk. “Noel Baba!” Emily’yi olabildiğince yüksek sesle bağırdı. Ama duyduğumuz tek şey bir “Ho, ho, ho!” idi. “Bak bana bir hediye getirdi!” Dedi Emily. Güzel bir kırmızı kızağa işaret etti. “Geleceğini biliyordum! Bunu biliyordum! ”Emily yeni kızağı etrafında dans ederken bir yandan ağlıyordu. Bu kesinlikle, şimdiye kadar sahip olduğumuz en iyi Noel günlerinden biriydi! Ve Emily özel kızağına binmekten hoşlanıyordu!

Çift İçinde Bir Delik MasalıÇocuk HikayeleriYalancı Çoban Masalı


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı Uzun zaman önce, iyi bir avcı yaşarmış. İyi kalpli bir insanmış. Bir …

Altın Kuş

Altın Kuş

Altın Kuş Bir zamanlar dünyanın en özel elma ağacına sahip bir kral varmış. Bu ağaç …

kurbaga-ile-okuz

Kurbağa ile Öküz

kurbaga-ile-okuz Bir zamanlar güzel bir gölette bir grup kurbağa yaşarmış. Birlikte yaşamaktan çok mutluymuşlar. Oyunlar …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porta. ipsum odio accumsan Donec Lorem justo Praesent elit.