1 Sınıf Okuma Hikayeleri

kitap


Masal Oku
internet sitemizin hazırlık süreci özenli bir çalışma sürecinden oluşmuş, bunun neticesinde içerisinde birbirinden farklı kategorilere yer verilerek çeşitlilik sağlanmıştır. Masal ile birlikte fıkra ve hikaye paylaşımlarının da bulunduğu web sitemizin zengin bir içeriğe sahip olmasına dikkat edilmiştir. İnternet sitemizi ziyaret eden bir bireyin anasayfa üzerinden ulaşabileceği bölümler arasında Hikaye Oku kısmı yer almaktadır. Bütünlüğün esas alındığı Masal Oku platformunda gerek kategorilerin düzenlenmesi gerekse yeni yazıların paylaşılması noktasında işlemler gerçekleştirilmektedir. birden fazla başlığın olduğu internet sitemizde Keloğlan Masalları ile birlikte Nasrettin Hocanın Fıkraları şeklinde bir bölüm daha mevcuttur.

Yeni metinlerin eklenmesi sürecinde çalışmalarımız devam etmekte, yazılara ulaşım kolaylığı sağlamak için anasayfa düzeninin korunması hedeflenmektedir. Farklı başlıklar ile okurlara değişik içerikleri sunmak üzere yola çıktığımız Masal Oku adresinde ayrıca Güzel Sözler kategorisi bulunmaktadır ki burada da deneme ve şiir okumayı sevenlere yönelik gönderiler vardır. Çocuk masalları, fıkra, deneme, şiir olmak üzere hepsi kendine özgü paylaşımlarla hazırlanan bölümleri incelemek için sizi de internet sitemize bekliyoruz. Seçeneklerden oluşan bir internet sitesi kurmak üzere başlattığımız çalışmalar çerçevesinde hikaye, masal ve fıkranın da dâhil olduğu muhtelif kısımlarla düzenlenmiş bir platform dizayn edilmiştir.

Çalışırken mola verdiğinizde veya gün içinde bir şeyler okumak istediğinizde Masaloku.com.tr adresine uğrayabilir, mevcut içeriklere göz gezdirebilir, ilginizi çeken paylaşımları inceleyebilirsiniz.  Genel olarak çeşitliliği yansıtmasını hedeflediğimiz internet sitemizde yalnızca bir konuya odaklanmak yerine değişik bölümlerde metinlerin bulunmasını istedik. Dolayısıyla hazırlıklarımızda bu çerçevede şekillendirildi ve sonuç itibariyle hem masal hem de hikaye ve diğer kategorilere ev sahipliği yapan 1 Sınıf Okuma Hikayeleri platformu kurulmuş oldu. Anasayfa üzerinden ulaşılabilen bir diğer alan ise sayfanın en altındaki popüler, rastgele ve son gönderiler kısımlarını içerecek şekilde dizayn edilen paneldir. İnternet sitemizin güncel kalması da yine önem verdiğimiz bir başka ayrıntıdır. Bu sebeple başlıkların yeni yazılarla buluşması amacıyla gerekli hazırlıklar tarafımızca yapılmaktadır. İlk gün nasıl özveri ve hassasiyet ile çalışıp internet sitemizi tasarladıysak bugünde aynı şekilde uygulamaları itina ile sürdürmekteyiz.

Dini Hikayeler Bu öğeler ne kadar bilinir ve korunursa milli bağlarımız o kadar kuvvetli olur. Bu önemli etkileri düşünüldüğünde tarih bilincini kazandırmayı sağlayan Gerçek Hikayeler ve İbretlik Hikayeler sitemizde yer vermemek olmazdı. Bu nedenle sitemizde güzel yurdumuz Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Savaşı’nı anlatan hikayeye yer verdik. Hikayenin anlatımında oldukça sade ve anlaşılır bir dil kullanmaya özen gösterdik. Amacımızın dışına çıkmamak çizgimizi bozmamak için elimizden geldiğince cümlelerin basit ve anlaşılır olmasına dikkat ettik. Masal Oku geçen olayların gerçek olduğunun bilinmesinin çocuklarımıza vatan ve millet sevgisi aşılayacağı düşünüldüğünden bu hikaye üzerinde özenli bir şekilde çalışılmıştır. Hikaye aralarında görsellere de yer verilerek anlatım biraz da olsa somutlaştırmaya çalışılmıştır. En güzel masallardan birisi Uyuyan Güzel masalıdır sizlerde Uyuyan Güzel Masalını sitemizden okuyabilirsiniz.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kusursuz Prens Masalı

Kusursuz Prens Masalı

Kusursuz Prens Masalı Bir zamanlar uzak bir diyarda, güzel bir prenses yaşarmış. Bu prenses büyük …

Tembel Kız Masalı

Tembel Kız

Tembel Kız Uzak bir köyde bir ev varmış. Bu evde bir kadın ve bir adam …

Prenses ve Ejderha Masalı

Prenses ve Ejderha Masalı

Prenses ve Ejderha Masalı Bu bir prensesin masalıdır, ama yanlış anlamayın bu prenses beyaz atlı …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dolor. fringilla neque. at ut ut nunc venenatis, sit pulvinar mattis