6 7 Yaş Hikayeleri

kitap
kitap

6-7 Yaş Hikayeleri sözlü anlatım türleri içerisinde küçükten büyüğe hemen hemen herkes tarafından sevilen ve büyük bir zevkle dinlenilen hikaye türleri, olayları gerçek dışı bir mekânda ve bilinmeyen bir zaman diliminde geçen, hikayenin kahramanları insan, hayvan ve olağanüstü güçleri olan varlıklar Masal ve hikayeye özel bir mensurdur. Hikayeler vasıtası ile çocuklarımıza anlatmak istediğimiz şeyleri bu yola başvurarak kolaylıkla anlatma imkanına sahip olabilirsiniz. Onlara her gece masal ve hikaye okuyarak onları huzur ve güven içinde yatırabilirsiniz.

6-7 Yaş Hikayeleri adlı serimizde çocuklarınıza en güzel hikayeleri bulabilir ve çocuklarınıza gönül rahatlığı ile bulabilirsiniz. Hikâyeler çocuklarınıza okuma alışkanlığının kazandırılması için çok uygun kitaplardır aslında. Çocuklarınıza küçük yaşlarda hikâye okumaya teşvik edilmeli ve onlara düzenli olarak uyumadan önce hikaye ve masal okumalı. Neden derseniz ise çünkü hikayelerde kahramanlar ve değişik olaylar çocukların ilgisini ve dikkatini çekmektedir. Çocuklara bol bol hikaye ve masal okumak onların kelime hazinelerini geliştirir. Onların düşüncelerini iyi ve güzel bir şekilde ifade edebilmelerini sağlar. Bu da onların düşüncelerini doğru ve düzgün bir şekilde kendini ifade etmesini sağlar. Çocuklarınıza düzenli olarak hikayeler sayesinde çocuklarınıza ileride güzel ve düzgün bir hayat sunmuş olacak ve ileride kat be kat karşılığını almış olacaksınız.

Hikâyeler, çocukların belli sınırlar içerisinde olan hayat tecrübelerini geliştirmesine yardımcı olur. Onların farklı insan tipleri üzerinde düşünmelerine olanak sağlar ve geliştirmekte oldukları değer yargılarının daha netlik kazanmasına ilişkin yardımcı olur. Böylece çocukların içinde yaşamış oldukları toplumsal ve kültürel ortama uyum sağlamaları konusun da büyük ölçüde yardımcı olur. Çocuklarınıza okuma alışkanlığı kazandırmak ise onlar için büyük önem taşımaktadır. İşte bu nedenden dolayı sizlerde çocuklarınıza 6-7 Yaş Hikayeleri adlıserimizi Masal Oku sitemizde kolayca bulabilir ve her yaş kategorisine uygun hikayeler bulabilişiniz ve çocuklarınıza gönül rahatlığı ile iletebilirsiniz. Sizlerde en güzel ve en özel masalları çocuklarınıza okumak ve onları huzur içinde uyutmak istiyorsanız hemen sitemize girin ve çocuklarınızı bir an önce okuyun.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sihirli Kalem

Sihirli Kalem Bir zamanlar bulutlu adında küçük bir kasaba varmış. Bulutlu kasabasında, Albert adında çok …

Çöldeki Su

Çöldeki Su

Çöldeki Su Bir zamanlar çok uzak bir köyde yaşayan iki çok yetenekli zanaatkar varmış. James …

Yakut Prens

Yakut Prens

Yakut Prens Bir zamanlar uzak Acamistan’da bir dilenci, nehir kıyısında yürüyormuş. Nehir bir anda geri …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

non leo quis ipsum eget commodo