8 Yaş İçin Masallar

kitap
kitap

Masallar çocuk eğitiminde çok önemlidir. Masallar çocuklarımıza evrensel değeri, eleştirisel düşünme yeteneğini kazandırıp ve onları gelecek hayata hazırlama konusunda da yardımcı olur. Masallar aslında gerçek yaşamdaki olayların gerçekte var olmayan bir boyutta ele alınmasıdır. Masallar aslında çocukların hayatlarının onlara nasıl yön vereceğini hakkında bilgi verir. Bu yüzden de çocuklarımıza uygun kategori yaşına uygun masallar okumalı ve onları en iyi şekilde hayattan ders vermelidir. Masallar aslında çocuklarımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Çocuklar masal içerisinde geçen iyi, kötü örnekleri ile sık sık karşılaşır ve masal kahramanları sayesinde ise daha da çok tecrübe sahibi olur ve daha bir şekilde iyi ile kötüyü birbirinden ayırt etmeye başlar. Çocuklar masalla kahramanlarının üstün yetenekleri ve başarılı eylemlerine büyük ilgi duyan çocuklar onlarla özdeşim kurar ve onlara benzemeye çalışırlar.

Bu nedenle masallar çocuklar üzerinde karakter gelişimi üzerinde büyük rol oynar bu yüzden de masalda ki kahramanlar olduğunca gerçeğe yakın olmalıdır. 8 Yaş İçin Masallar adlı serimizde okul sonrası çocuklar için uygun masallar bulabilir ve çocuklarınıza huzur ve güven içinde yatırabilirsiniz. 8 Yaş İçin Masallar çocuğun bildiği kelimelerden oluşan masallara tercih edilmelidir çünkü bu yaşlarda ki çocuklar yeni yeni okuma yazma yeni yeni öğrendiklerinden dolayı onlara anlaşılır bir dille anlatılmalı ve onlara masal hakkında görüşleri sorulmalıdır. Masallar çocukların dilini konuşur çünkü onların hayal kurdukları hayaller çoğunlukla masallar ve hikâyeler de geçiyor.

İşte bu yüzden de çocuklarımıza bol bol masal okuyarak onlara kitap ve masal sevgisini aşılayabilirsiniz. Masalın içinde sık sık geçen devler, periler, ejderhalar, sihirli anlar çocuklara tanıdık gelir ve onların hoşlarına gider. Bu yüzden masal dinleyen çocuklar kendilerini çok kolay bir şekilde masal da bulabiliyor. 8 Yaş İçin Masallar çocukların kendilerinin tercih ettiği ve hayal gücüyle de geliştirebileceği masal ve hikayeler sayesinde kendi tercihlerini de yapabiliyorlar. Eğer sizlerde çocuğunuza bol bol masal ve hikaye okuyorsanız dikkat edin ve onların hoşlanabileceği yaş aralığında ki masalları tercih edin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir