Andersan Masalları Oku

kitap
kitap

Anonim halk edebiyatı eserlerinden olan Andersen masalları oku kategorisi Masal kitaplarında bulabileceğiniz masal türlerinden olup çocukların yaş kategorisine göre hazırlanarak sunulmaktadır. Ailelerin çocuklarının fiziki gelişimi yanında zihinsel gelişimlerini sağlamak için onlara iyi eğitim vermek durumundadırlar.  Çocukların yaş durumuna göre verilebilecek en iyi eğitim ise görsel ve işitsel eğitimdir. Türk ve dünya edebiyatının belirsiz zamanda eserleri olarak adlandırılan masallar kaynağı belli olmayan kulaktan kulağa kuşaktan kuşağa devam eden eserlerdir. İşitsel eğitimlerde ilk sırada ailelerin çocuklarını anlatabileceği masallar bulunmaktadır. Çocuklarına yatmadan önce masal anlatmayı alışkanlık hale getiren ya da prensip edinen aileler daha rahat ve etkili eğitim vermektedir.

Andersen masalları oku kategorisi altında yayımlanan masallar genelde  hayali olarak oluşturulmuş anonim halk eserlerdir. Bunlardan uçan sandık masalı ise ders verici nitelikte olup elindeki değerlerin kıymetini bilmeyi öğretmektedir.  Masalda çok akıllı bir tüccarın biriktirdiği para vefatının ardından oğlu tarafından har vurup harman savurduğu anlatılmaktadır. Masalda akıllı tüccarın bir kuruş harcadığı yerde mutlaka iki kuruş kazanmayı prensip edindiği anlatılarak nasıl zengin olduğu bilgilerine yer verilmektedir.

 Tüccarın vefat etmesinin ardından oğlu, babasının zenginliğini kısa sürede tüketir.  Zenginlik elden gittikten sonra çevresinde fakir olduğu için arkadaşı kalmaz ve sadece gerçek bir dostu kalır. Zor gününde yanında kalan bu gerçek dostun gönderdiği bir uçan sandık ile tüccarın oğlu hayatını kurtarmaya çalışır fakat dikkatsizliği yüzünden sandığı da kaybeder, evleneceği kralın kızına da bir daha ulaşamaz.

Sitemizde yer alan Andersen masalları oku kategorisi özenle seçilerek inceledikten sonra çocukların yaş grubuna göre yayımlanmaktadır. Burada ailelerin güvenle okuyabileceği masalların yer aldığı çocuk masallarından her zaman eğitici ve öğretici olanlar tercih edilmektedir. Çocukların yaş grubuna göre zihinsel gelişimlerine katkıda bulunan ve ailelerin çocuklarına dürüstlük ve doğruluğunu öğretebileceği eserler tercih edilmektedir. Çocuklar aileleriyle birlikte vakit geçirmeyi çok sevdiğinden anne ya da babalarının onlara masal anlatmalarını ister ve bundan büyük mutluluk duyarlar. Bu nedenle aileler akşamları çocuklarını masal anlatarak uyuturlar. Eğer sizde çocuklarınıza masal anlatmak istiyorsanız, sitemizdeki masalları çocuklarınıza güvenle anlatabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir