Bebeğime Hikayeler

kitap okumak
kitap okumak

Dünyanın neresinde olursa olsun tüm çocuklar hikâye dinlemeyi severler. Eğer sizlerde çocuklarınıza masallar ve hikâyeler anlatıyorsanız dikkat etmeniz gereken bir husus var aslında. Çocuklarınıza Masal veya hikaye anlatırken onların kavrayabileceği türden ve çocuğunuzun yaş dönemlerine uygun masallar tercih etmelisiniz. Bebeğime Hikayeler adlı serimizde okunacak hikâyeler, önemle seçilmelidir. Çünkü çocuklar küçük yaşlarda her şeyi doğrudan kabul ettiği hassas bir dönemden geçtiği için bu masallara önem ve özen gösterilmelidir. Çünkü masal ve hikâyeler çocuklara öğretilmek istenilen her şeyi dolaylı yoldan ifade etmenin en güzel ve en basit yollarından bir tanesidir.

Çocuğunuza masal veya hikâye anlatarak her şeyden önce çocuğunuzla birlikte verimli vakit geçirmiş oluyorsunuz aynı zamanda ise çocuğunuz sizin varlığınızı hissederek huzur içinde uykuya dalar, bu yüzden uyuması daha da kolay bir hal alır. Bebeğime Hikayeler adlı serimizde çocuklarınıza en uygun yaş aralığında hikâyeler bulabilir ve bebeklerinize gönül rahatlığı ile masallar ve hikâyeler anlatabilirsiniz. Çalışan ebeveynler için uyumadan önce çocuğuna hikâye anlatmak hem kendiniz hem de onlar için paha biçilemez bir birliktelik zamanıdır.

 Masal anlatarak çocuğunuzun iyi bir dinleyici olmasını sağlayabilirsiniz bu sayede. Dikkat problemi olan çocuklar masallarla, daha iyi bir dinleyici olabilirler. Çocuğunuza yaşı büyüdükçe masalı ve hikâye anlatmanın haricinde bir onlara kitaptan okuyarak ve kitaba olan ilgisinin artması için bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Özellikle bebekler için üretilmiş resimli masal kitapları çocuk henüz okuyamasalar da küçük yaşta kitap sevgisinin aşılamasında büyük büyük bir rol oynar. Hikâye ve masaların çocuklarımız üzerindeki olumlu etkilerini bir araya getirerek onlara gelecekte unutulmaya yüz tutacak hikâyelerin önümüzdeki kuşaklara da ışık tutabilmesi için bir nebze de olsa etkimiz olsun istedik. Bebeğime Hikayeler kısmında çocuklarınızın hoşlarına gidebilecek tarzda hikâyeler tercih edebilir ve onları rahat ve huzur içinde uyutabilirsiniz. Masallar bildiğiniz üzere çocuklarımız üzerinde birçok etkisi vardır ve bu yüzden de çocuklarınıza bol bol masal okumanızı ve çocuğunuzun yaşına göre masalların okunmasına dikkat edilmesi gerekir. Masal oku sitesi olarak her yaşa uygun çocuk masalı bulabilir ve çocuklarınıza gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir