Çocuk Hikayeleri Kısa Okuma Sitesi

kitap okumak
kitap okumak

Çocuk hikayeleri kısa kategorisi, özellikle yoğun ebeveynler için hazırlanmış bir kategoridir. Yorucu geçen bir iş gününün ardından çocuğunuz illaki sizden ilgi isteyecektir. Böyle durumlarda aradaki açığı kapatmak ve küçük meleğinizi kırmamak adına sitemizde yer alan kısa çocuk Masallarından herhangi birini okuyabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz hem sizinle zaman geçirmiş olacak; hem de ona verdiğiniz değeri hissedecektir.

Uyku saati, sağlıklı çocuk gelişimi için çok önemlidir. Çocuk psikologları, çocuğun anne ya da babasıyla günde 15 dakika da olsa uyumaları gerektiğini vurguluyorlar. Birlikte uyumak, çocuğunuza önem verdiğinizin en büyük göstergesidir. Yapılan araştırmalara göre, uyuma süreçlerinde ebeveynlerinin eşlik ettiği çocukların, arkadaşları ile daha uyumlu ve daha hızlı bir öğrenme süreci geçirdiğini göstermiştir. Uyku öncesi masalları, çocuğun kelime haznesinin gelişmesinde çok etkilidir.

Çocuk Hikayeleri Kısa

Çocuk hikayeleri kısa kategorisi, çocuklarınıza öğüt verici içerikler taşımaktadır. Sizin yasak ve cezalarınız, yaptığı şeyin çocuk tarafından cezbedici olmasını sağlar. Bu kısa öykülerden alacağı küçük derslerle siz önüne herhangi bir engel koymadan uyguladığı davranışın doğru olmadığına kendi kendine kanaat getirecektir. Eğitim ailede başlar, çocuğunuzun yanında gerçekleştirdiğiniz davranışlar, onunla birlikte izlediğiniz film ve dinlediğiniz müzikler, aile içindeki üslubunuz ve ona kazandırdığınız tüm alışkanlıklar bu sürecin bir parçasıdır. Çocuğunuzun eğitimine ve karakteristik yapısına katkıda bulunmak istiyorsanız, o yanınızdayken yapmış olduğunuz her türlü davranışa dikkat etmelisiniz. Çocuklar için anne ve baba idoldür. Bu nedenle siz nasıl davranırsanız, çocuğunuz da bu davranışların doğru olduğunu düşünecek ve sizi örnek alacaktır.

Çocuğunuzla paylaşım içerisine girebilmek için kategorimiz içerisinde yer alan masallardan yardım alabilirsiniz. Evrensel değerleri ödül ya da ceza yöntemi ile ona tanıtmak yerine, çocuğunuzun düş dünyasına ve gelişim sürecine hitap eden masallar seçmeniz, zihninde bir şeyleri kendiliğinden şekillendirmesine yardımcı olur. 6 yaşa kadar geçecek olan tüm süreç, ölüme kadar çocuğunuzla birlikte gelecek olan karakteri belirler. Bunu göz önüne alırsak, sadece masal okumak değil, birlikte yapacağınız her şeyde ona bir kazanım sağlamak hedeflenmelidir. Sitemize girilen tüm içerikler, pedagoglardan yardım alınarak oluşturulmuştur. Çocuğunuzun sağlıklı zihin gelişimi için bizi tercih edebilirsiniz.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaplan Geliyor Kaplan

Kaplan Geliyor Kaplan

Kaplan Geliyor Kaplan Bu, Krishna adında küçük bir çocuğun masalıdır. Krishna, babası ile birlikte küçük …

Alice Harikalar Diyarında

Alice Harikalar Diyarında

Küçük Alice ve ablası, güneşli bir öğleden sonra parka gitmeye karar vermişler. Ablası kitap okumaya …

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı Uzun zaman önce, iyi bir avcı yaşarmış. İyi kalpli bir insanmış. Bir …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

luctus sit id commodo mattis et, venenatis venenatis, non dapibus libero