Çocuklar İçin Masal

kitap


Masal Oku platformunda masallarla birlikte hikayelere de yer verilmiş, işlevsel bir görünüme sahip olması bakımından düzenlemeler özenle yapılmıştır. İnternet sitemizi kurarken öncelikler belirlenmiş, bu doğrultuda adımlar atılarak genel çerçevesi oluşturulmuştur. İnternet bağlantısına artık birçok noktadan erişebiliyoruz ve bu da bize yazı okuma, bilgi öğrenme, işlem yapma gibi çeşitli imkânları sunuyor. Web sitemizde online olarak ziyaret edebileceğiniz bir alan şeklinde tasarlanmış, içine güzel masal ve hikayeler eklenmiş, çalışmalar bununla sınırlı tutulmayarak içerik yelpazesi genişletilmiştir. Çocukların okuyabileceği paylaşımlara yer vermeye gayret ettiğimiz internet sitemiz farklı kategorilere ev sahipliği yapmaktadır ki bunlardan bir tanesi Güzel Sözler adıyla ilave edilmiş, alt başlık olarak ise deneme ve şiir seçilmiştir. Biraz öncede belirttiğimiz gibi amacımız bir konuya odaklanmak değil birden fazla bölümün web sitemizde bulunmasını sağlamaktır. Hikaye Oku kısmı da sitemiz üzerinden incelenmesi mümkün olan bir diğer alandır. Temamızı tasarlarken Keloğlan Masalları ile birlikte ülkemiz sınırları içersinde bilinen ve sevilen Nasrettin Hocanın Fıkralarının da bölümlerin arasında yer almasını istedik. Zengin içeriğiyle göz doldurmasını hedeflediğimiz Masal Oku adlı internet sitemizi mevcut konumundan bir üst seviyeye taşımak içinde azim, kararlılık ve özenle çalışmalarımız sürmektedir. Çocuklar İçin Masal , peri masalları şeklinde sıralanan bölümlerin haricinde sitemizin anasayfa düzeninde kendisine yer bulan birde pano vardır ki buraya sayfanın en alt kısmına inerek ulaşabilirsiniz. Hem popüler hem de rastgele ve son gönderiler olmak üzere üç ayrı başlığı birleştiren bu panel üzerinden merak ettiğiniz, ilginizi çeken metinlere tıklayarak okumaya başlayabilirsiniz. Masaloku.com.tr için hazırlıklarımız kapsamında listenin üst sıralarına yerleştirdiğimiz ilkelerimizden biri sitenin güncel yapısını korumasıdır. Bu sebeple yeni yazıların ilave edilmesi, işlevsel görünümüne katkıda bulunmak, çalışmaları geniş bir çerçevede sürdürmek noktasında işlemler gerçekleştirilmektedir. İnternet bağlantısı üzerinden kolayca erişim sağlayabileceğiniz internet sitemizi daha da geliştirmek adına uygulamaların yapılması üzerinde durulmakta, yeni neler yapılabilir sorusu üzerine düşünülmektedir. Gün içinde bir şeyler okumak isterseniz çok sayıda paylaşımı bünyesinde barındıran web sitemize uğrayabilir, hikaye, deneme ve şiir kategorilerini gezebilir, son eklenen içerikleri inceleyebilirsiniz.

Dini Hikayeler internet sitemizde tasarımda da aşırılıklardan kaçınılmıştır. Olabildiğince sade bir tasarım tercih edilmiştir. Daha önceden de belirtildiği gibi Gerçek Hikayeler hayal dünyalarının sınırlarını aşan olaylar anlatmaktadır. Bu da çocukların her yönden gelişimine destek sağlamaktadır. Sitemizde yayımlanan her İbretlik Hikayeler çocuklara yeni bir kapı açmaktadır. Açılan bu kapıdan içeri girdiklerinden yeni bir dünya ile tanışma fırsatı elde edeceklerdir. Tanıştıkları bu dünya somut olamayan bir dünya olsa da onlarda yaşanmışlık hissi uyandıracaktır. Bu önemli etkiyi düşündüğümüz için Masal Oku internet sitemizde yayınladığımız içerikleri titizlikle seçmekteyiz. Masal seçerken gösterdiğimiz titizliğin aynısını içerikleri hazırlarken de göstermekteyiz. Elimizden gelenin en iyisini yapmanın da ötesine geçmeye çalışarak çocuklarımıza güzel içerikler sağlamaya çalışmaktayız.

Çocuk Hikayeleri ve Uyuyan Güzel masalı gibi benzersiz masalları sitemizden okuyabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

yedi-karga

Yedi Karga

yedi-karga Bir zamanlar çok uzaklardaki yüksek dağlarda yeşil bir vadi varmış. Vadinin ortasında temiz bir …

Jorinda-ve-Jorindel

Jorinda ve Jorindel

Jorinda-ve-Jorindel Bir zamanlar çok karanlık ve çok kasvetli bir ormanın derinliklerinde eski bir kale varmış. …

Tom-Thumb-un-Maceralari

Tom Thumb’un Maceraları

Tom-Thumb-un-Maceralari Bir zamanlar, çok açgözlü bir büyücüyle bir hazineyi paylaşma konusunda tartışan bir dev varmış. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir