Çocuklar İçin Uzun Masallar

kitap
kitap

Masal dinlemek bir çocuğun en çok mutlu olduğu şeydir ve çocuklar için uzun masallar kategorimiz, sırf bu amaçla kurulmuştur. Çocuklar, anne ve babalarının kendileriyle çok uzun zamanlar geçirmelerine bayılırlar. Hele bu zamanlar, bol oyun dolu zamanlarsa, onlardan daha mutlusu bulunmaz. Masal okunması da çocuklar için gerçekten keyif verici bir etkinliktir. Masal sürecinde, ebeveynlerinin yanında, güvenle uykuya dalarlar. Bir çocuk için en vazgeçilmez an, işte o andır ve o zamanların büyüdüğünde çok önemli etkisi olur. Çünkü masallar, değerler eğitimi vermenin en etkin yollarındandır. Çocuğunuz gözlemleri ve dinlediği masallar sayesinde kendi karakterini kendisi kurar.

Çocuk psikologları, çocuklar için uzun masallar dinletilerek büyütülen çocukların, diğerlerine oranla daha fazla hayvan sevdiklerinden söz ediyorlar. Bunun yanında yine masal ile büyüyen çocukların kültür düzeyleri, keşfe olan merakları ve her şeyden daha önemlisi aile içindeki hareketleri, diğerlerine göre daha nazik ve hassas oluyor. Masallar, genel hatlarıyla iyilerin en sonunda ödüllendirilip kötülerin de cezalandırıldığı bir düzen anlatırlar.

Bu da çocuğunuzda vicdan değerlerini pekiştirir. Değerler eğitimi, aile içinde ve okulda da verilir. Ama pedagoglara göre masal ve arkadaş hayatları, bu eğitimin çocukta çok daha çabuk pekiştirilmesini sağlıyor. Bildiğiniz gibi çocuklar, gözlem yapmaktan hoşlanırlar. Onlara gözlem yapacakları ve fikir üretecekleri küçük alanlar oluşturmak, siz ebeveynlerin birincil sorumluluğudur. Bundan dolayı, onun gelişimine katkıda bulunacak masal ve hikayeleri seçmeyi ihmal etmemelisiniz.

Sitemiz, siz değerli ebeveynler için geniş bir kategori grubuna sahiptir. Özellikle çocuklar için uzun masallar arasından arzu ettiklerinize göz atarak hem öğretirken hem de çocuğunuza zaman ayırabilirsiniz. Televizyondaki içerikler gibi, internet sitelerindeki masal ya da benzeri içeriklerden de endişe duyabilirsiniz. Bu anne veya baba olarak en doğal içgüdünüzdür. Sitemiz, sizin bu çekinceden kurtulmanız için gereken tüm önlemleri severek alıyor. Çocuklarınız, sadece sizin geleceğiniz değildir. Onların iyi ve bilinçli bir yurttaş olarak yetişmesi adına, her birimiz sorumluluk taşıyoruz. Site ekibi olarak bu büyük yükün farkındayız, çocuklarınızı eşsiz birer varlık olarak tanımlıyor ve tüm içeriklerimizi buna göre seçiyoruz.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaplan Geliyor Kaplan

Kaplan Geliyor Kaplan

Kaplan Geliyor Kaplan Bu, Krishna adında küçük bir çocuğun masalıdır. Krishna, babası ile birlikte küçük …

Alice Harikalar Diyarında

Alice Harikalar Diyarında

Küçük Alice ve ablası, güneşli bir öğleden sonra parka gitmeye karar vermişler. Ablası kitap okumaya …

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı Uzun zaman önce, iyi bir avcı yaşarmış. İyi kalpli bir insanmış. Bir …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

venenatis, diam ut elit. sit Donec efficitur. at tempus ipsum sem, libero