Çocuklara Masal Okuma

kitap

Hikaye Oku masal okumayı sevenler için hazırlanmış bir internet sitesidir. Ancak hemen belirtmeliyiz ki bu kadar değil. Biraz daha açalım. Biz web sitemizi tasarlarken önceliğimiz çocuklar için hem bilinen hem de farklı masallara yer verelim, böylece içeriklerimiz özellikle çocuk masalları üzerine olsun şeklindeydi. Dolayısıyla yapılan çalışmalarda odak noktası buydu fakat bugün bizlere sunulan seçenekler neden internet sitemiz içinde geçerli olmasın sorusunu sorduk ve cevabı niteliğinde değişik kategorileri Nasrettin Hoca Fıkraları platformuna ilave ettik. Yazımızın içerisinde web sitemizde bulunan kategorilerden bahsedeceğiz. Ondan evvel tasarım konusundan biraz bahsetmek istiyoruz. İnternet sitemizin anasayfasına geldiğinizde sade bir tasarım göreceksiniz. Bunu seçmemizdeki amaç hem göz yormaması hem de çocuklarında rahatlıkla kullanabileceği şekilde dizaynı tamamlamaktı. Yer vereceğimiz bölümleri belirlenen noktaya yerleştirdikten sonra sayfanın geri kalanı üzerinde çalışarak işlemlerimizi sürdürdük. İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya telefonlarınızdan kolayca ulaşabileceğiniz Masal Oku adresinde yer alan başlıklar şu şekilde; peri masalları, keloğlan masalları, Nasrettin hocanın fıkraları, güzel sözler ve hikaye oku.

kitap okumak

Bu bahsi geçen bölümlerden birkaçı içinde paylaşmış olduğumuz gönderilerden örnekler verelim. Keloğlanın Umudu masalı, Nasrettin hocanın parayı veren düdüğü çalar fıkrası, deneme kısmındaki papatyalar ve insanlar yazısı. Örnekleri çoğaltmak mümkün zira web sitemizin içerik zenginliği olan bir platform haline gelmesi amacıyla çalışıyor, buna dair hazırlıklarımızı şekillendirerek kategorilerin düzenlenmesi konusu üzerinde duruyoruz. Masal, hikaye, deneme, şiir ve fıkralarla bezenmiş internet sitemizi dışarıya çıktığınızda ister bir yerde beklerken ister otobüste veya metroda yolculuk yaparken ziyaret ederek içeriklerimize bakabilirsiniz. Çeşitlilik ilkesine bağlı kalarak tasarladığımız ve içinde birbirinden farklı bölümlere yer verdiğimiz web sitemizi geliştirmek amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kısa Masallar adresine gelerek mevcut içerikleri inceleyebilir, son eklediğimiz paylaşımlardan haberdar olabilir, son yayınlar kısmından gönderilere ulaşabilirsiniz. Gün içinde ilgilendiğiniz işlerinize ara verip kısa bir molaya çıktığınızda internet sitemize gelmeyi ve bir şeyler okumayı ister misiniz? Soruya cevabınız evetse sizi de Masal oku platformuna bekliyoruz. Yeni yazılarla zengin içeriğe sahip olması için web sitemize yönelik hazırlıklarımız bundan sonraki süreçte de özenle devam edecektir. Gerçek Hikayeler, Dini Hikayeler, İbretlik Hikayeler ve Uyuyan Güzel masalını sayfamızda okuyabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

yedi-karga

Yedi Karga

yedi-karga Bir zamanlar çok uzaklardaki yüksek dağlarda yeşil bir vadi varmış. Vadinin ortasında temiz bir …

Jorinda-ve-Jorindel

Jorinda ve Jorindel

Jorinda-ve-Jorindel Bir zamanlar çok karanlık ve çok kasvetli bir ormanın derinliklerinde eski bir kale varmış. …

Tom-Thumb-un-Maceralari

Tom Thumb’un Maceraları

Tom-Thumb-un-Maceralari Bir zamanlar, çok açgözlü bir büyücüyle bir hazineyi paylaşma konusunda tartışan bir dev varmış. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir