Çocuklara Masal ve Hikayeler

kitap okumak

Hikaye Oku internet sitemizde siz değerli okurlar için birbirinden güzel içeriklerin bulunması için çalışıyoruz. Sitemizi tasarlarken bazı hususlara özellikle değinerek hazırlıkları yaptık ki bunlardan bir tanesi konu olarak tek bir alan olması yerine farklı bölümlerde içeriklerin paylaşılmasıydı. Bu yönde yapılan işlemler neticesinde web sitemiz bugünkü formuna kavuşmuş olup içinde muhtelif başlıkları barındıracak şekilde dizayn edilmiştir. Şimdi sitemizin içinde neler var, biraz onlardan bahsedelim. Sitemiz adından da anlaşılacağı gibi masal paylaşımlarını içeriyor ve bununla birlikte çeşitliliğin sağlanması adına eklenen diğer kategorilere de ev sahipliği yapıyor. İnternet sitemizin anasayfası üzerinde görüntülenen kısımlardan birkaçı şu şekilde; peri masalları, keloğlan masalları, Nasrettin hocanın fıkraları. Arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz eğlenceli fıkralar, güzel şiirler ve hikayeler web sitemizde sizleri bekliyor. Başlıklar elbette bu kadarla sınırlı değil zira sitemizde incelenmesi mümkün olan diğer kısımlar ise Hikaye Oku ve Güzel Sözler şeklinde sıralanmakta. Güzel Sözler içerisinde ise deneme ve şiir paylaşımları yer alıyor. Böylece Nasrettin Hoca Fıkraları platformu değişik bölümlerden oluşan ve birçok gönderinin bulunduğu bir internet sitesi formuna kavuşmuş oldu diyebiliriz.

kitap

 Çalışmalarımızda odak noktalarımızdan birisi sitenin güncel kalması ve bu yönde işlemlerin yapılmasıdır. Masal Oku platformunun anasayfasında dikkat edilen detaylar arasında kullanım kolaylığı sunması ve basit, rahat bir tasarıma sahip olması yer almış, buna yönelik adımlar atılarak dizayn tamamlanmıştır. Çocuk masalları şeklinde paylaşımlarda bulunan sitemizde belirlenen kategoriler sistemle uyumlu olacak biçimde anasayfa üzerine yerleştirilerek konumlandırma işlemi gerçekleştirilmiştir. Bugün değerlendirdiğimizde sitemizde hikayeden şiire, fıkradan masala birbirinden değişik bölümlerde yazılar bulunmakta. Kısa Masallar adresinde yalnızca çocukların değil aynı zamanda büyüklerinde okuyabileceği tarzda hikaye, deneme ve şiir bölümlerinde gönderilerin paylaşılması, kategorilerin yeni içeriklerle buluşması adına çalışmalarımız devam etmektedir. Evde, işte, seyahat ederken okumayı seven biriyseniz ister telefonunuz isterseniz tablet veya bilgisayarlarınızın internet bağlantısı üzerinden web sitemize kolayca ulaşabilir, içerik olarak neler eklediğimize bir göz atabilir, ilginizi çeken yazıları okuyabilirsiniz. Sitemizde okuduğunuz metinlerin altına yorum olarak düşüncelerinizi veya önerilerinizi yazabilir, Masal Oku platformunu geliştirmemiz konusunda bize yardımcı olabilirsiniz. Gerçek Hikayeler, Dini Hikayeler, İbretlik Hikayeler ve Uyuyan Güzel masalını sayfamızda okuyabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

yedi-karga

Yedi Karga

yedi-karga Bir zamanlar çok uzaklardaki yüksek dağlarda yeşil bir vadi varmış. Vadinin ortasında temiz bir …

Jorinda-ve-Jorindel

Jorinda ve Jorindel

Jorinda-ve-Jorindel Bir zamanlar çok karanlık ve çok kasvetli bir ormanın derinliklerinde eski bir kale varmış. …

Tom-Thumb-un-Maceralari

Tom Thumb’un Maceraları

Tom-Thumb-un-Maceralari Bir zamanlar, çok açgözlü bir büyücüyle bir hazineyi paylaşma konusunda tartışan bir dev varmış. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir