Çocuklarınıza Okuyabileceğiniz Masallar

kitap

Hikaye Oku geçmişten bugüne büyüklerimizden dinlediğimiz, kitaplardan okuduğumuz masalları bünyesinde barındıran bir platform. Web sitemiz çocukların ilgiyle serüvenleri takip edebileceği, okuyabileceği masalları içersin diye biz çalışmalarımızı yaptık ve kategorileri duruma uygun olarak seçmeye dikkat ettik. İnternet sitemize geldiğinizde ülkemizde halk arasında bilinen masallardan olan keloğlan masallarını bulabilirsiniz. Web sitemizin tasarımını sade tutarken içerik kısmını da hem klasik hem de farklı paylaşımlarla süsleme yöntemini tercih ettik diyebiliriz. Neden böyle diyoruz çünkü çocuk masalları paylaşımlarına ek olarak web sitemizde birde Nasrettin hocanın nükteli fıkraları bulunuyor. Okumayı seven biriyseniz web sitemizde kendiniz için paylaşımlar bulabilir, okuyabilirsiniz. Okumayı sevme üzerine düşünceler değişebilir, mesela bu mutlu olmak veya hayatın yoğunluğuna kısa bir ara vermek şeklinde tanımlanabilir. Çünkü bir kitabı ya da bir hikayeyi okurken oradaki kahramanın dünyasına konuk olur, onunla birlikte olayları yaşar ve hikayenin sonunu merak ederiz. Bugün kitapçılarda yüzlerce kitap yer almakta, farklı türler bulunmaktadır.

Bizde web sitemiz bünyesinde benzer şekilde bir yapı oluşturup okurlar için seçenekleri bir araya getirme fikriyle işlemleri yaptık ve kategorileri belirledik. Yazımızın bu kısmında Masal Oku platformunda yer vermiş olduğumuz başlıklardan söz edelim. Tabi ki önce masallardan başlıyoruz, çünkü sitemizin formatında odak noktamız masallardı. Peri masalları ve keloğlan masalları sitemiz içerisinde mevcut. Ayrıca hikaye oku, Nasrettin hocanın fıkraları ve güzel sözler kısımlarına da yine sitemizden erişmeniz mümkün. Burada bir not düşelim, o da şunun için; güzel sözler bölümü içinde deneme ve şiir içerikleri paylaşılmaktadır. İnternet sitemizi okurların ilgilenebileceği, bir şekilde bir yerlerde duyduğumuz masallar ile süslerken yanında farklı masal ve eğlenceli fıkralarla da donatmak için uygulamalarımızı sürdürdük. Çeşitlilik ilkesine göre hazırladığımız web sitemizi güncel tutarak okurlara sunma gayesiyle de çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürürken, yeni yazıları ilgili kategorilere eklemek noktasında da hazırlıklar yapıyoruz. Kısa Masallar adresine işe giderken yolda otobüste veyahut evinizde kendiniz için ayırdığınız zamanı okuyarak değerlendirme düşüncesi içinde olduğunuzda ziyaret edebilir, anasayfadaki kategoriler arasından ilginizi çeken bölüme tıklayarak paylaştığımız metinleri görebilirsiniz. Gerçek Hikayeler, Dini Hikayeler, İbretlik Hikayeler ve Uyuyan Güzel masalını sayfamızda okuyabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Ortalama Puan / 5. Oy Sayısı:

Faydalı, Sağlıklı Bir Site Olabilmemiz İçin Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşabilir Misiniz?

Hadi Beraber Yazımızı Geliştirelim!


Ayrıca kontrol et

Midasin-dokunusu

Midas’ın Dokunuşu

Midas’ın Dokunuşu Bu kral Midas’ın hikayesi. Bundan yüzyıllar önce güzel bir krallık varmış. Bu krallık …

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz

Kaz Çobanı Prenses Kız

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz Bir zamanlar büyük bir ülkenin kralı ölmüş ve kraliçesini, kızını ardında bırakmış. Birde prensesi …

Tembel Eşek

Tembel Eşek

Bir zamanlar küçük bir köyde bir tüccar yaşarmış. Para kazanmak için çeşitli malların ticaretini yaparmış. …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir