Dünya Edebiyatından Masallar

kitap okumak

Masal Oku sitemize geldiğinizde çeşitliliği sizde fark edeceksiniz. Bugünün şartlarında bizlere sunulan alternatifler farklı alanları kapsamaktadır ve bu okumayı düşündüğümüz kitaplardan hikayelere kadar muhtelif alanları da içine almaktadır. Bunu ne şekilde sitemize yansıtabiliriz diye düşündükten sonra en iyi seçimin farklı türlerde paylaşımlar yapmak olduğuna karar vererek Masal Oku için ilk adımlarımızı attık. Çocuklar için ilgi çekici, görsellerle daha renkli bir paylaşım haline gelen, çeşitli serüvenleri konu alan çocuk masalları yanı sıra yetişkinlerinde okuyabileceği gönderilerle içerik zenginliğimizi artırma yoluna gittik. İnternet sitemizi ziyaret ettiğiniz zaman göreceksiniz ki hem ülkemizde popüler, bilinen masal karakterleri hem de dünya edebiyatında bir yer edinmiş olan masalları paylaşmış bulunuyoruz. Web sitemizin paylaşım açısından güncel bir şekilde devam edebilmesi de yine bizim önemle üzerinde durarak çalışmak için odaklandığımız konular arasındadır. Okumak bir nevi yeni dünyalara konuk olmak demek. Nasrettin Hoca Fıkraları içindeki karakterlerle o olayları yaşamak, anın yorgunluğunu unutmak demek. Bugünün şartlarında yoğun ve yorucu bir hal alan yaşamların bazı anları dinlenme faslını içeriyor ve bu esnada bireylerin uğraşları değişiyor. Siz okumayı tercih edenlerdenseniz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Edebiyatımızın anonim ürünlerinden biri olan masalların farklı paylaşımları web sitemizde mevcut. Mesela buna verebileceğimiz başlıca örnek keloğlan masalları. Sadece bu kadarda değil, peri masalları da yine incelenebilecek içerikleri içeren bir diğer kategorimizdir. Sırayla inceleyecek olursak fıkralarda insanların o an yüzünü güldüren, nüktedan paylaşımlardır ve biz buna da sitemizde yer vererek daha renkli bir platform oluşturmayı düşündük. Böylece seçilen bölüm Nasrettin hocanın fıkraları oldu. Hikaye Oku kategorisini de görebileceğiniz internet sitemizde paylaşımlarımızla oluşturduğumuz bir diğer kısım Güzel Sözler. İçerisinde denemeler, şiirler bulunan bu başlığı ziyaret ederek neler paylaştığımızı görebilirsiniz. Masal, hikaye, deneme ve daha çeşitli içeriklerle paylaşımlara yoğunlaştığımız, aynı zamanda detaylar üzerinde durarak komple görüntüsünü bir bütünlüğe taşımayı hedeflediğimiz web sitemizde çocuklar için masallar paylaşmaya devam ediyoruz. Kısa Masallar ve masalları, denemeleri, şiirleri bünyesinde barındıran, yer yer paylaşılan görseller ile renkli bir platforma dönüşen bir internet sitesidir. Gerçek Hikayeler, Dini Hikayeler, İbretlik Hikayeler ve Uyuyan Güzel masalını sayfamızda okuyabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

yedi-karga

Yedi Karga

yedi-karga Bir zamanlar çok uzaklardaki yüksek dağlarda yeşil bir vadi varmış. Vadinin ortasında temiz bir …

Jorinda-ve-Jorindel

Jorinda ve Jorindel

Jorinda-ve-Jorindel Bir zamanlar çok karanlık ve çok kasvetli bir ormanın derinliklerinde eski bir kale varmış. …

Tom-Thumb-un-Maceralari

Tom Thumb’un Maceraları

Tom-Thumb-un-Maceralari Bir zamanlar, çok açgözlü bir büyücüyle bir hazineyi paylaşma konusunda tartışan bir dev varmış. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir