En Güzel Gece Masalları

kitap okumak
kitap okumak

Geceler, çocukların ailelerine en yakın olmak istedikleri zaman dilimleridir ve en güzel gece masalları tam da bu süreçte çocukların keyiflenmesini sağlarlar. Çocukların özellikle geceleri, oyun sona erdiğinde yalnızlık hisleri ortaya çıkar. Bu zaman dilimi içerisinde anneye ya da babaya sürekli sarılıp durma durumuna rastlanabilir. Yalnız kalan afacan, sizden elbette ilgi isteyecektir. Birlikte ödev yapmak en iyi ilgilenme şekillerinden olsa da Masal ve hikayeler okuyan anne ve babaların daha çok sevildikleri de yadsınamaz bir gerçektir.

Pedagoglar, çocuk için yalnız kalma duygusunun gerçekten kötü bir gelecek yansıması olduğundan söz ediyorlar. Bu nedenle hiç değilse geceleri, oyun sonrasında çocuğunuza zaman ayırmalı ve ona sizin için özel bir varlık olduğunu hissettirmelisiniz. Dadı ya da günümüz tabiriyle bakıcıya bırakılan çocuklar, ilgisiz kalmamalarına rağmen akşamları sizleri rahat bırakmıyor olabilirler. Çünkü anne ve babanın vereceği sevgiyi hiçbir maaşlı çalışandan alamazlar. En güzel gece masalları okuyarak çocuğunuzla olan iletişiminizi güçlendirmek istemez misiniz? Sitemizde yer alan tüm kategorilerin içindeki masal ya da hikaye içerikleri, çocuk dünyası alanında öğrenim gören çocuk psikologlarınca hazırlanmıştır. Masallarda, çocuğunuz kendi kendine evrensel değerler hakkında çıkarımlarda bulunabilirler. Bunun yanında masal okunması, çocuğunuzun düşünme, etkin ve anlaşılır konuşma gibi yeteneklerine katkı sağlar.

Hangi masalı okuyacağınıza dair karar vermek belki de bir ebeveyn için işin en zor kısmıdır. Çünkü çocuğunuzun tüm gelişim süreci sizin ellerinizde ve yaptığınız yanlış bir hareket, çocuğunuzun tüm gelecekteki karakteristik yapısını olumsuz etkileyebilir. Sitemizdeki hiçbir içerikte asla böyle bir durum tehlikesi yaşamazsınız. Her şey sizin ve işinin ehli psikologlarımızın kontrolü altındadır. Çocuklarınızın keyif alarak ve kendilerine değer katarak dinleyeceği en güzel gece masalları bölümümüzü halâ denemediyseniz, çok geç kalmamanızı öneririz.

 Yüklemiş olduğumuz masallar genel itibariyle, kısa ve ağız yormayan içeriklerdir. Bunun sebebi, sizlerin de çalışıyor olması ve yorgun olma ihtimalinizdir. Çocuğunuzla ilgilenmek isterken upuzun masallar okuyarak kendinizi uykusuz bırakacağınız kanısına kapılmamalısınız. Üstelik, masal büyük insanların da ruhlarına dinginlik ve psikolojik olarak bir sakinleme verir.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sihirli Kalem

Sihirli Kalem Bir zamanlar bulutlu adında küçük bir kasaba varmış. Bulutlu kasabasında, Albert adında çok …

Çöldeki Su

Çöldeki Su

Çöldeki Su Bir zamanlar çok uzak bir köyde yaşayan iki çok yetenekli zanaatkar varmış. James …

Yakut Prens

Yakut Prens

Yakut Prens Bir zamanlar uzak Acamistan’da bir dilenci, nehir kıyısında yürüyormuş. Nehir bir anda geri …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nunc porta. id, ut Curabitur facilisis dolor et, libero mattis consequat. amet,