Masal Almanca

kitap okumak
kitap okumak

 Çocukların kişisel gelişimlerinde göz ardı edilemez bir öneme sahip ve her ne kadar türlere ayrılmış olsa da aslında evrensel özellikler içeren masalları, Masal Almanca kategorisinde Alman Edebiyatının önemli eserlerinden bir derleme şeklinde bulabilirsiniz.

Çocukların büyüme aşamasındayken hayal güçlerinin bir yetişkine göre çok daha geniş olduğunu ve bu sonsuz yaratıcılığı besleyen en önemli şeylerden birinin masallar olduğu inkar edilemez bir gerçektir. Bu yaratıcılığı ve hayal gücünü beslemek için çocukların farklı kültürlerde masallarla tanışması, onun ileri zamanda da hayata daha büyük bir perspektiften bakmasını sağlamakla kalmayıp farklı kültürlerde bile çocukların ilgisini çekecek şeyin aslında değişken olmadığını fark ettirecektir. İyi bir hayal gücüyle yazılmış masallar, kültür ve dil ayrımı yapmadan çocukları içine çekmekte her zaman başarılı olmuştur.

Peki farklı türdeki masalların çocuklar üzerindeki etkisinin sadece bununla sınırlı kaldığını söylemek mümkün müdür? Kesinlikle hayır. Masallar çocukların sadece hayal gücünü doyurmakla kalmadığı gibi henüz yeni keşfetmeye ve öğrenmeye hevesli bir zihne farklı kültürlerin gerçeklerini ve geleneklerini öğreterek onların geleceğe daha bilinçli bireyler olarak yetişmesini sağlar. Farklı kültürlerin edebiyatıyla çocukları tanıştırmak ebeveynlerin önemli sorumluluklarından biridir. Masal Almanca kategorimizde bulunan çeşitli ve seçkin eserler, bahsettiğimiz bu kültür ve hayal gücü oluşumunda önemli bir yere sahip eserlerdir.

Alman Edebiyatının tarihi köklü bir geçmişe dayanmakla beraber masal türünde verdiği eserler de zamanla bir kültür haline dönüşmüş ve yüzyıllar boyunca farklı tarihlerin, farklı kültürlerin çocuklarını bir çatı altında toplamayı başarmıştır. Bu eserler üzerinden geçen yıllara rağmen çocuklar için ilgi çekiciliğini kaybetmeden günümüze gelmeyi başarmış keyifle okunan yapıtlardır. Bu yüzden masallara ilgi duyan çocukların Alman Edebiyatının başarılı eserleriyle tanışmasının çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarının kişisel gelişimine önem veren ve bu noktada çocukları için en doğru eserleri seçmek isteyen ebeveynlerin istekleri göz önüne alınarak çocukların gelişimine katkıda bulunacağına inandığımız ve özenle hazırladığımız bu kategorinin eserlerine gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. Geleceğin önemli insanları bugünün bilinçli ebeveynleri ile oluşur. Masal Almanca kategorisinde Alman Edebiyatının seçkin eserlerine ve önemli fabl yazarlarına rastlayacak, hem kendi kültürünüzü hem de çocuğunuzun kültürünü güçlendireceksiniz.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tembel Kız Masalı

Tembel Kız

Tembel Kız Uzak bir köyde bir ev varmış. Bu evde bir kadın ve bir adam …

Prenses ve Ejderha Masalı

Prenses ve Ejderha Masalı

Prenses ve Ejderha Masalı Bu bir prensesin masalıdır, ama yanlış anlamayın bu prenses beyaz atlı …

Arı Maya Masalı

Arı Maya Masalı

Arı Maya Masalı Bir zamanlar ormanın derinliklerinde bir ağaçta, bir arı kovanı varmış. O gün …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

id, in nunc quis massa et, Nullam ut neque.