Masal Heidi

kitap okumak
kitap okumak

Çocuk Masalları kategorisinde bulunan Masal Heidi çocuklar için örnek olabilecek türdedir. Çocukların kendini tanımaya başladığı yaşlardan itibaren ailelerin gelişimlerine sunduğu katkı oldukça önemlidir. Çocukların etrafı tanıması ve hayal gücünü genişletmesi ailelerin verdiği eğitim ile doğru orantılı olup geleceğe daha iyi bir şekilde hazırlamaktadır. Çocuklar için anne babaları favori olup kahraman derecesindedir. Çocuklar için her baba kahramandır bu nedenle ailelerin anlatımlarını dinlemeyi çok sevmektedir.

Çocukların konuşmaya başlayıp etrafı tanımalarından itibaren zihinsel gelişimlerine de katkı sunan çocuk masalları çocuklara dürüstlüğü öğreten karakterden oluşmaktadır. Çocuklarına masal anlatmayı alışkanlık edinen aileler kolay eğitim verebilmektedir. Akşam çocuk yatağa yattığında anne yada babadan sürekli bir şeyler anlatmasını ister. Bunu fırsat bilen aileler çocuğunu geleceğe daha iyi hazırlayabilmek masal anlatırlar. Masal Heidi de bunlardan birisidir. Çocuklarının kendi ayakları üzerinde durmasını öğrenmesi ve dürüst bir insan olması için oldukça önemli olan bu masal türünü çocuklar heyecanla dinlemektedir.

Çünkü kendi yaşıtını konu alan bir masalın kahramanı dinlemek heyecanlı ve merak uyandıran bir durumdur. İsveç’li bir yetim kızın anlatıldığı masalda, 3 yaşındaki bir çocuğun yaşama nasıl tutunmaya çalıştığına yer verilmektedir. Bu olay çocuklar için merak edici bir durum olup annesi ve babası olmayan bir çocuğun büyük annesi ve büyük babası ile yaşamanın nasıl bir duygu olduğunu çocuğa verebilmektedir. Dürüst ve disiplinli bir masal kahramanının çocuklar üzerindeki etkide tartışılamaz.

Sitemizde yer alan masallar çocuk psikolojisi dikkate alınarak yayınlanmıştır. Ebeveynlerin çocuklarına anlatabileceği Masal Heidi çocuklar için örnek alınacak bir kahramandır. Masal karakterleri seçilirken dikkat edilmesi gereken nokta iyi karakter olmalarıdır. Kötü karakterleri içeren masallar çocukların zihinlerini meşgul edeceğinden olumsuz etkilemektedir. Sitemizde yayınlanan masallar özenle seçilerek çocuk psikolojisine uygun olup hayata olumlu bakmalarına yardımcı olmaktadır. Dürüst ve disiplinli bir hayat yaşayan karakterlerin konu olduğu masallarda çocukları sürekli iyi yönde yönlendirmektedir. Eğer sizde çocuklarınızın dürüst ve disiplinli olmasını istiyorsanız sitemizdeki çocuk psikolojisine uygun masalları tercih edebilirsiniz. Burada yayınlanan masalları çocuklarınıza okuyarak hem onlarla birlikte vakit geçirebilir hem de iyi karakterleri örnek almalarını sağlayabilirsiniz.       


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaplan Geliyor Kaplan

Kaplan Geliyor Kaplan

Kaplan Geliyor Kaplan Bu, Krishna adında küçük bir çocuğun masalıdır. Krishna, babası ile birlikte küçük …

Alice Harikalar Diyarında

Alice Harikalar Diyarında

Küçük Alice ve ablası, güneşli bir öğleden sonra parka gitmeye karar vermişler. Ablası kitap okumaya …

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı Uzun zaman önce, iyi bir avcı yaşarmış. İyi kalpli bir insanmış. Bir …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

consequat. Sed sed felis efficitur. elementum velit, libero mattis