Masal Kitabı Oku

kitap okumak
kitap okumak


Masal Oku
internet sitemiz çeşitliliği yansıtması bakımından özenle hazırlanmış ve içine birçok kategorinin yerleştirildiği bir platformdur. Web sitemizi kurarken bazı koşulları göz önünde bulundurduk ve buna göre hareket ettik. Örneğin yalnızca bir konu üzerinde paylaşım yapmak değil de bunun tam tersi birden fazla başlığı siteye ilave ederek geniş bir yelpazede gönderilerin bulunmasını sağlamak istedik. Kategorilerin belirlenmesi ve anasayfa düzeni üzerinde uygun olacak şekilde yerleştirilmesinin ardından yazıların eklenmesi aşamasına geçtik ki burada da metinler görsellerle desteklenerek web sitemiz bünyesine ilave edildi.

Masal ile birlikte daha pek çok yazıya ev sahipliği yapan internet sitemizde peri masalları, Keloğlan Masalları ve Nasrettin Hocanın Fıkraları gibi her biri kendine has bir dokusu bulunan paylaşımlara yer verilmektedir. web sitemizi ziyaret eden bir bireyin görüntüleyebileceği bölümlere Hikaye Oku ile Güzel Sözler dahildir. Güzel Sözler kısmında deneme ve şiir sevenler unutulmayarak bu konulara yönelik gönderilerin eklenmesi hedeflenmiştir. Genel bir değerlendirme yapıldığında web sitemizin çeşitliliği yansıtmasını amaçladık ve bu yönde hazırlıklara başlayarak hangi kategorilere site bünyesinde yer vereceğimiz üzerinde durduk. Daha sonraki aşamalarda ise hem başlıkların anasayfada nasıl yerleştirileceği hem de yazıların eklenmesi noktasında çalışmalarımızı sürdürdük.

Masal Kitabı Oku başlığının da bulunduğu internet sitemizi her geçen gün daha da geliştirmek fikri üzerinde durularak buna uygun adımların atılması ile ilgilenilmektedir. Sizde gün içinde çayınızı, kahvenizi içerken veya işlerinize kısa bir mola verdiğinizde bir şeyler okumak isterseniz hikayeden şiire, denemeden masala birbirinden farklı konularda paylaşımların olduğu internet sitemizi ziyaret edebilir, dilerseniz son eklenen gönderilere göz gezdirebilir, ilginizi çeken yazılara tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz. Çocuk Masalları adresinin her zaman güncelliğini koruması özen gösterdiğimiz bir başka detaydır ki bu konuda gerekli işlemlerin yapılması ve yeni yazılarla kategorilerin buluşturulması noktasında uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Web sitemizin anasayfasında bir panele de yer verdik ki burada da popüler, rastgele ve son gönderiler olmak üzere üç ayrı kısım bulunmaktadır. Sitemizde yazılara kolay erişilmesi, kategorilerin düzenli bir görünüm sunması ve yeni metinlerin ilave edilmesi üzerine çalışmalarımıza yön verilmektedir.

Dini Hikayeler internet sitemizde okuyabileceğiniz birçok içerik mevcut. Günümüzün en önemli problemlerinden biri okumama. Bunun doğurduğu en önemli sorunlardan biri ise okuduğunu anlayamama ve kavrayamama. Bunun böyle olduğunu nereden mi biliyoruz PISA (“Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı”) adı verilen sınavın vahim sonuçlarından. Maalesef kendi dilinde okuduğunu anlamada çok geri sıralardayız. Peki, biz neyi yanlış yapıyoruz? Maalesef dünya o kadar çok gelişiyor ve değişiyor ki biz bu değişimleri sadece izleme ve taklit etme aşamasında kalıyoruz.

Toplum olarak tembellik yapıyoruz ve sadece hazır olanı almaya odaklanıyoruz. Sorunlar belli de bana önerilerle gel diyebilirsiniz. Tek bir önerimiz olacak İbretlik hikayeler okuyun…  Evet dediğimiz gibi tüketim toplumuna dönüşmeye devam ediyoruz ve maalesef çocuklarımıza da bunu aktarıyoruz. Daha küçücük yaşta yaramazlık yapmasınlar diye çizgi filmlerin başında onları bırakıyoruz. Sırf hareket etmesin, konuşmasın, soru sormasın, yaramazlık yapmasın diye. Gerçek Hikayeler böyle yetişen bir çocuktan ise gelecekte mükemmel olmasını istiyoruz. İşte bu aşamada siz ebeveynlere büyük işler düşüyor. Uyuyan Güzel Masalını okudunuz mu? Eğer okumadıysanız hemen sayfamızdan okuyabilirsiniz.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaplan Geliyor Kaplan

Kaplan Geliyor Kaplan

Kaplan Geliyor Kaplan Bu, Krishna adında küçük bir çocuğun masalıdır. Krishna, babası ile birlikte küçük …

Alice Harikalar Diyarında

Alice Harikalar Diyarında

Küçük Alice ve ablası, güneşli bir öğleden sonra parka gitmeye karar vermişler. Ablası kitap okumaya …

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı Uzun zaman önce, iyi bir avcı yaşarmış. İyi kalpli bir insanmış. Bir …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tempus nec velit, ut Curabitur felis pulvinar commodo at