Masal Türk

kitap
kitap

Şimdiki çocukların ve geçmiş zamanlarda ki kendi çocukluğumuzun vazgeçilmezi olan masallar, çocukların hayata bakış açısını değiştirmekte önemli bir işleve sahip olmaktadır. Sizin de bildiğiniz üzere masallar ve hikayeler hemen hemen hepimizin çocukluk yıllarında büyüklerimizden dinlemekten keyif aldığımız masallar veya hikâye kitapları olmuştur.  En güzel çocuk hikayelerini Masal oku sitemizden okuyabilirsiniz. Çocukların hayal güçlerini arttırmaktadır. Masal seçiminde yaşa göre değerlendirme yapılırsa Masal Türk adlımız serimizdeki gibi masallar öncelikle çocuğa var olduğu dünya içerisinden farklı bir dünya olduğunu anlatmaktadır.

Masal Türk adlı serimiz her çocuk için uygun olup siz ebeveynler tarafından gönül rahatlığı çocuklarınızın huzur ve güven içerisinde onlara okuyabilir ve onların uyumalarını sağlayabilirsiniz. Çocuklarımıza masal anlattığınızda çocuğunuzun geleceğe bakış açısını, hayal kurma becerisini, düşünme yolarını neyin iyi neyi kötü olduğunu geliştirmiş olup onları geleceğe bir nevi hazırlamış oluruz. Masalların çocukların yaşlara göre bir dağılımı olmalıdır niye derseniz ise çünkü bazı masalların içinde ürkütücü olaylar ve figürler zaman zaman yer almaktadır ve bunlar çocuklar için bazı zamanlar ürkütücü ve korkutucu olabiliyor. Çocuk hikayelerini çocuklarınıza anlatarak onların sağlıklı gelişmesinde fayda olur, öbür taraftan ise masal kitaplarının çocuklara bir diğer yararı ise, hayata daha güzel taraftan bakmalarını sağlamaktır. Masallarla büyüyen çocuklar hiçbir zaman kötü bir karamsarlığa kapılmaz neden derseniz her kötü olayın sonunda mutlaka iyi ile biteceğini ve umut ışığının onlara sonunda yanacağını bilir.

Ayrıca da masallar çocuklara okuma sevgisi aşılaması ve eğitim hayatını sevdirmesi ile çocuklarımıza güzel bir huy kazandırmış oluyoruz. Çocuklarımızın masalları hoşnutluk ve dikkat içerisinde dinlemesi için onlara olan uygun olan yaş aralığındaki masalları anlatmanız onlar için çok önemlidir. Günümüzde telefonlar, bilgisayarlar, tabletler vb. gibi kötü olan alışkınlıkların hayatımıza girmesi ile masallar eski değerlerini yitirmektedirler. Ama çocuklarımız için faydaları saymakla bitmeyen masallar ile hayatımıza tekrar sokmalı ve gerekli değeri vermeliyiz. Masal Türk adlı başlığımız altına çocuklarınıza okuyarak bu alışkanlığı tekrar çocuklarımıza aşılamalı ve onlarla daha çok vakit geçirerek bu alışkanlığımıza geri dönebilme imkanını yakalayabiliriz.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sihirli Kalem

Sihirli Kalem Bir zamanlar bulutlu adında küçük bir kasaba varmış. Bulutlu kasabasında, Albert adında çok …

Çöldeki Su

Çöldeki Su

Çöldeki Su Bir zamanlar çok uzak bir köyde yaşayan iki çok yetenekli zanaatkar varmış. James …

Yakut Prens

Yakut Prens

Yakut Prens Bir zamanlar uzak Acamistan’da bir dilenci, nehir kıyısında yürüyormuş. Nehir bir anda geri …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

odio accumsan venenatis, ante. Lorem suscipit eget ut elit. sem, felis