Masallar 6 Yaş

kitap
kitap

Ana sınıfı çağı dediğimiz bu çağ, çocukların ruhsal ve düşünsel süreçleri açısından oldukça önemlidir ve bu yüzden Masallar 6 yaş kategorimize kesinlikle bakmalısınız. Masal okuyarak bir çocuğun büyümesinin, geleceğinde nasıl bir hayatı olacağına karar vermesi konusunda seçimlerini daha radikal yapmasına katkı sağladığını biliyor musunuz? Ebeveyn olarak çocuğunuzun tüm hayat çiziminde sorumluluklarınızın olduğunu biliyoruz ve çocuğunuza en iyiyi verebilmeniz için sizlerin yanınızdayız.

Altı yaş, çocukların artık kendilerini, hayatlarını ve yakın çevrelerini sorgulamaya başladığı, öğrenme ve ayırt etme becerilerini aktif olarak kullandıkları ve hayatlarıyla ilgili mini mini kararlar alabildikleri bir yaştır. Artık kıyafetlerini kendileri seçmek isteyebilir ya da arkadaşları arasında tercihler yapabilir. Bunun yanında, size komik gelen çeşitli üzüntü ya da sevinç kaynakları da olabilir. Çocuğunuz tam da bu yaşında bir yol ayrımına giriyor. Hayal dünyasındaki o masum melek ile, gerçek hayatında olmak istediği ya da olacağı çocuk kimliği arasında dönüyor bir zaman. Bu dönemde ona sadece masallar 6 yaş kategorisinden seçimler yaparak ilgi vermeniz yeterli olmayabilir. Çocuğunuz sizden her zamankinden daha fazla ilgi isteyecektir çünkü, şımarıklık onun en doğal hakkıdır ve bu çağ, tam bir bocalama çağıdır.

Pedagoglar, çocuğun altı yaş dönemlerinin geleceği için büyük önem taşıdığını üzerine basarak vurguluyorlar. Bu yaşta ona söyleyeceğiniz her söz ya da uygulayacağınız her davranış, büyüdüğünde olmak istediği karakter konusunda kafasında bir şeylerin şekillenmesini sağlıyor. Masallar, çocuğunuzu hem hayal ettirirken hem de değerler eğitimiyle güçlendiriyor. Belki sizlerin kırk kez anlatacağınız toplumsal ahlak ya da değer kurallarını, masallar onun bilinçaltına işleyiveriyor.

 Bunun yanında, okuma, okuduğunu anlama ve dinleme alışkanlıkları da masallar sayesinde kazanılmış oluyor. Çocuğunuzu okula hazırlama dönemi olduğundan, bunu asla atlamamalısınız. Özgüveni yüksek ve girişken yapıda bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız, doğrusunda arkasında olacağınızı, hatasını da bir daha tekrarlamaması halinde düzelteceğinizi bilmesinde fayda vardır. Masallar 6 yaş kategorisinden içerik seçerken, aklınızda hiçbir şey kalmasın. Sitemizde bulunan her masal içeriği, uzman çocuk psikologlarınca kontrol edilmektedir.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tembel Kız Masalı

Tembel Kız

Tembel Kız Uzak bir köyde bir ev varmış. Bu evde bir kadın ve bir adam …

Prenses ve Ejderha Masalı

Prenses ve Ejderha Masalı

Prenses ve Ejderha Masalı Bu bir prensesin masalıdır, ama yanlış anlamayın bu prenses beyaz atlı …

Arı Maya Masalı

Arı Maya Masalı

Arı Maya Masalı Bir zamanlar ormanın derinliklerinde bir ağaçta, bir arı kovanı varmış. O gün …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

efficitur. Donec Aliquam felis lectus consectetur vel, tristique