Masallar Dünyası

kitap
kitap

Masal Oku internet sitemizi hazırlarken sizlere nasıl daha iyi bir platform sunabiliriz sorusunun yanıtını aramaya gayret ettik ve bu çerçevede üzerinde durduğumuz cevaplar ile sitenin genel tasarımını düzenledik. Sitemizle alakalı yazmadan önce günümüz koşullarına şöyle bir değinelim istiyoruz. Hepimizin malumu olduğu gibi bugün artık cep telefonları ile de mail gönderme, ürün inceleme vb işlemler internet aracılığıyla oldukça kolay bir şekilde yapılabilmekte. Bu dışarıya çıktığımızda gördüğümüz ürünler veya kitaplar hakkında internet üzerinden araştırma yapabilme anlamına da gelmektedir. Yeni gelişmelerin yaşanması bireylere sunulan imkânların artmasını sağlarken internette sık kullanılan bir araç durumuna gelmiştir. Masal Oku platformunu hazırlamadan önce günümüz koşullarını değerlendirerek okurlar için farklı bölümlere ev sahipliği yapan bir internet sitesi kurma düşüncemiz ekseninde hareket etmek istedik. Dolayısıyla yaptığımız işlemler sonucunda web sitemiz oluştu ve içinde yer alacak kategorileri belirledikten sonra genel tasarıma geçtik. Renk seçiminde sadeliği kullanmak istediğimiz için bu kapsamda tonları tercih ettik ve kategorilerin belli bir düzende yer alması, içeriklerin ona göre eklenmesi ve düzenli bir görüntü elde edilmesi gibi hususlarda dikkat ederek çalışmalarımızı ilerlettik. Eğitim başlığının bulunduğu internet sitemizde hedeflerimizden birisi çocukların okuyabileceği tarzda paylaşımların yer almasıydı. Haliyle bunun içinde bazı bölümleri ekledik ki onlardan birkaçı keloğlan masalları, prenses masalları, peri masalları şeklinde sıralanmaktadır. İnternet sitemize geldiğinizde kategorileri anasayfanın üst kısmında görebilir, buradan merak ettiğiniz, ilginizi çeken bölümlere kolayca erişebilirsiniz. Gerçek hikayeler, dini hikayeler, ibretlik hikayeler ve daha birçok şey bulabileceğiniz internet sitemizi her geçen gün geliştirmek, daha iyi bir duruma gelmesini sağlamak şeklinde olan amaçlarımız doğrultusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Yeni paylaşımların ilave edilerek sitenin güncel kalması da değindiğimiz hususlardan bir diğeridir. Masal Oku platformunda tek bir alan örneğin sadece masal olmasını istemediğimizden ötürü buna yönelik hazırlıklar gerçekleştirdik ve kategorileri seçme aşamasında bu hususu göz önünde tuttuk. Hikaye, deneme, şiir, masal gibi hepsi birbirinden farklı bölümlerden meydana gelen internet sitemize yeni içerikler eklemek adına çalışmalara devam ediyor, sizi de Masal Oku platformuna bekliyoruz.

- Mustafa Yakut

Avatar
Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

Ayrıca kontrol et

Tom-Thumb-un-Maceralari

Tom Thumb’un Maceraları

Tom-Thumb-un-Maceralari Bir zamanlar, çok açgözlü bir büyücüyle bir hazineyi paylaşma konusunda tartışan bir dev varmış. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir