Masallar Oku Pamuk Prenses

kitap
kitap

Dinlemekten hiç bıkmayacağımız Masallar oku Pamuk Prenses kategorimizle çocuklarınızın gönüllerine taht kuruyoruz. Dünyanın en tatlı ve en afacan varlıkları, sizden sürekli ilgi isteyeceklerdir. Çoğu zaman bir dinledikleri masalı, aradan birkaç zaman geçmesinin ardından yeniden isteyebilirler. Pamuk Prenses masalı da işte bu dinlemelere doyulmayan masallar arasında yerini alır. Cadılar, büyücüler ve krallıklar çocukların ilgilerini çekerler. Bu nedenle siz her ne kadar sıkılıyor da olsanız, bebeğinizin bu tutumuna sakince karşılık vermelisiniz. Ona aynı masalı birden fazla kere okumuş olmanız, size bir şey kaybettirmeyecektir.

Çocukların özellikle cümle kurma yetilerini geliştirmeleri adına, ebeveynlerinin kendileriyle iletişim halinde olmaları değerlidir. Masallar oku Pamuk Prenses kategorisi, her yaştan kişilerin bıkmadan okuduğu bir kategoridir. Her zaman güncellenen bu kategorinin yanında komik masallar, uzun masallar, kısa masallar gibi birçok farklı kategori de bulunmaktadır.

Çoğu zaman iş yoğunluğunda çocuğunuza vakit ayıramayan anne ve babalar; bir süre sonra çocuklarıyla arasına bir duvar örüldüğünü hissedecektir. Anne ve babasından ilgi göremeyen çocuklar içine kapanacak, herkesten çekinecektir. Bu durum ileride çocuğunuzun karakterini etkileyecek ve özgüven sorunu yaşamakla karşı karşıya kalmalarını sağlayacaktır. Bu ve buna benzer birçok sorunların yaşamaması için; çocuğunuzun kelime haznesinin gelişmesi ve zekasını küçük yaşlardan itibaren kullanması için kitap okumanız yararlı olacaktır. Okuduğunuz masallar; çocuğunuzun okumayı öğrenmesinin ardından onu diğer çocuklardan farklı kılacaktır.

 İşte masallar oku Pamuk Prenses kategorimizden bu amaçla faydalanabilirsiniz. Bilinçli anne babalar, çocuklarının hem ruhsal hem de zihinsel gelişimleri için onlarla iletişimin en temelinde masalları değerlendirirler. Uyku süreci bilinçaltının en yoğun kullanıldığı süreçtir. Bu nedenle ona vermek istediğiniz tüm mesajlar, uykuya geçiş evresinde çocuğunuzun beynine işleyecektir. Ayrıca düzenli masal dinleyen çocuk, düzenli olarak ilgi gördüğüne inanır ve öğretmen ya da arkadaşlarıyla herhangi bir iletişim sorunu yaşamamış olur. Yaşayacağı iletişim problemlerinde her türlü sorununda ailesindeki bireylerden destek alabileceğine inanır. Eğer onunla düzenli iletişim kurarsanız, çocuğunuzun çocukluk sürecinde her zaman yanında olduğunuzu hissetmesi sayesinde yaşanabilecek tüm problemlerde kurtarıcısı olduğunuzdan, rahat bir şekilde hassas dönemlerini atlatmasına yardımcı olursunuz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir