Rapunzel Okuma Metni

kitap
kitap

Çocuk masalları kategorisinde bulunan rapunzel okuma metni masal kitabımız dünya klasiklerinden olup çocukların severek okuduğu, dinlemekten keyif aldığı Masal kitaplarından birisidir. Çocukların çevrelerini algıladıkları ve konuşmaya başladığı zamanlarda zihinsel gelişimlerine destek veren masallar aynı zamanda miniklerimizin hayal dünyasının gelişmesine ve hayal kurma yetilerinin oluşmasını sağlamaktadır. Masallar sayesinde hayal kurmaya başlayan çocuk diğer yaşıtlarına göre kendini çevresine ifade etme gücü daha rahat olacaktır. masal kitapları okuyan çocuklar hiç kuşkusuz kendini ifade etme konusunda özgüvenli olacak ve bu durum da ilerleyen yıllarında gerek okul hayatı boyunca gerekse arkadaşlık ilişkilerinde çocuğa büyük fayda sağlayacaktır.

Genellikle 4 veya 5 yaş yaşındaki çocuklar çevrelerindeki sevdiği bir kişiyi mutlaka rol model olarak alıp taklit etme onun gibi olmak isterler. Yaşları gereği bu hissiyata kapılan çocuklar işte bu okudukları yada dinledikleri masallardaki sevdiği ilgi duyduğu kahramanları taklit etmek isteyeceklerdir. Kız çocukları kırmızı başlıklı kız, pamuk prenses, külkedisi olurken erkek çocukları da erkek masal kahramanlarını benimseyeceklerdir.

rapunzel okuma metni kitabımız da çocuklar tarafından ilgiyle okunduğu için miniklerde saçlarının rapunzel gibi uzun olduğunu düşünerek evde buldukları birtakım nesnelerle saçlarını uzatmak isterler. İşte masallar çocukların hayal dünyasında bu kadar etkinken anne ve baba olarak mutlaka çocuklarınıza 1 saatinizi ayırıp günün yorgunluğunu çocukla vakit geçirerek hem atabilir, aynı zamanda da çocuğa masal kitabı alarak başlayıp kitap okuma alışkanlığı kazandırabilirsiniz. Tabi ki okul öncesi çağdaki çocukların tek başına kitap okuması mümkün olamaz. Fakat çocukla beraber kitapçıya gidip onun seçtiği bir masal kitabını alarak kitapları çocuğa sevdirebilirsiniz. Sitemizde çocukların seveceği türden her yaşa uygun masal kitapları ve hikaye kitapları mevcuttur.

Sitemizde bulunan masal kitapları pedagoglar tarafından onaylı olup çocukların psikolojisine uygun olarak hazırlanmıştır. rapunzel okuma metni kitabımızda  rapunzel’in uzun saçları ve nasıl kulede uzun yıllar yaşadığı ve bir prense aşık olup evlendiği anlatılmakta olup, çocukların hayallerinde rapunzelin altın sarısı uzun saçları ve yakışıklı prens ile mutlu hayatları yer almaktadır.   


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir