Resimli Eğitici Masallar

kitap
kitap

Masal Oku adlı internet sitemizde bazı hususlar çerçevesinde hazırlıklar yaptık. Web sitemizi kurarken önceliklerimizden biri genel olarak bir düzene sahip olmasıydı. Bu hem karışıklığı önleyecek hem de okurlara kolaylık sunacaktı. Bizde bu düşünce ekseninde çalışmaya başlayarak hangi kategorilerin ekleneceği, renklerin nasıl olacağı, tasarımın nasıl şekillendirileceği gibi detaylara yöneldik ve Masal Oku platformunun bugünkü formuna ulaşması adına gerekli işlemleri tamamladık. Okumaktan hoşlanıyorsanız, masallarla dolu bir dünya vaat eden, aynı zamanda fıkralara da ev sahipliği yapan, bununla birlikte eğitim gibi farklı bölümleri de içeren sitemize davet ediyoruz. Bizim için önemli olan konu başlıklarından biri sitenin çeşitli bölümlerden meydana gelmesiydi ki bu yönde yapılan düzenlemeler ile aralarında gerçek hikayeler, dini hikayeler ve ibretlik hikayeler olarak bölümlerin yer alacağı şekilde web sitemiz tasarlandı. Eğitim başlığını ve Nasrettin hoca fıkralarını bulabileceğiniz sitemizde anasayfada daha önce paylaşmış olduğumuz gönderileri görebilir, istediğinizi seçip hemen okuyabilirsiniz. Kitap satan mağazalarda nasıl ki farklı türleri bir arada bulabiliyoruz, bizde web sitemizi bu kapsamda hazırlayarak okurlara sunma düşüncesinde hareket ettik. Bir bölüm şeklinde ilerleseydik ve örneğin yalnızca keloğlan masalları paylaşsaydık bu sıradan bir görünümü getirirdi. Oysa biz renkliliği ve çeşitliliği önemsediğimizden dolayı muhtelif bölümlerle site kurma fikriyle yola çıkıp Masal Oku platformunu dizayn ettik. Aradan geçen yıllarda telefonlar değişti, bilgisayarlar yeni modellerine kavuştu, tabletler piyasaya sürüldü. Dolayısıyla internet kullanımı da belli oranda artış gösterdi. Artık internet sayesinde birçok bilgiye ulaşabilir hale geldik. Hatta bir ürünü satın almadan önce özelliklerine ve görsellerine de yine online olarak erişebiliyoruz. Masal Oku platformunu günümüz koşulları kapsamında birbirinden ayrı bölümlerden oluşan bir internet sitesi şeklinde tasarlayarak içerik paylaşımına başladık. Neler paylaştığımızı görmek, son eklediğimiz yazıları okumak veya siteyi gezmek için dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Önerilerinizle çalışmalarımızda bize destek olmak isterseniz de yorum kısmına düşüncelerinizi yazabilir, bizlere ulaştırabilirsiniz. Web sitemizi geliştirmek bizim için mühim hususlar arasında bulunmakta, haliyle çalışmalarımızda da siteyi nasıl daha da iyi bir konuma getirebiliriz diye düşünmekteyiz.

- Mustafa Yakut

Avatar
Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

Ayrıca kontrol et

Tom-Thumb-un-Maceralari

Tom Thumb’un Maceraları

Tom-Thumb-un-Maceralari Bir zamanlar, çok açgözlü bir büyücüyle bir hazineyi paylaşma konusunda tartışan bir dev varmış. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir