Yoksul Oduncu Masalı Oku

kitap okumak
kitap okumak

Yoksul oduncu masalı oku, Masalımız yıllardır tüm çocukların severek okuduğu, dinlediği günümüze kadar gelmeyi başarmış masallarımızdandır. Her yaştan bireyin çocukluğuna değinmiş olan yoksul oduncu masalları çocuklar tarafından kimi zaman komik bulunmuş kimi zamanlarda da ebeveynler tarafından eğitici bulunmuştur. Masal okumayı, dinlemeyi seven çocukların diğer yaşıtlarına göre hayal dünyaları daha fazla gelişerek okul çağlarında çevrelerine sıkıntı yaratmadan daha rahat adapte oldukları gözlemlenmiştir. Masallar her çocuğun gelişimine hiç kuşkusuz katkı sağlar. Ama bazı ebeveynler çocuklarının sürekli masal dinleyerek büyümelerini çok doğru bulmamaktadır. Oysa ki çocukluğumuzda hepimiz hiç olmazsa birer masal dinleyerek yada okuyarak büyümüşüzdür. Ve çocukluğumuza döndüğümüzde büyüklerimizden dinlediğimiz masalları şuan ki yaşımızda çocukluğumuza dair mutluluk veren en güzel anılar olarak hafızalarımızda yer almaktadır.

Genellikle tüm masallarda iyilik ve kötülük teması üzerinde durulur. Masalların amacı çocukların hayatın içerisinde yaşarken olumlu yada olumsuz olaylarla karşılaşılabileceği fakat yılmadan bu durumlarla başa çıkılması gerektiği öğretilmektedir. Bütün masallarda olduğu gibi yoksul oduncu masalı oku serimizde de doğruluk, iyilik, kötülük ve sevgiyle her olumsuz olayın düzelebileceği gibi konulara değinilmektedir. Bu yüzdendir ki masalların çocuklar üzerindeki etkisi büyüktür.

Çoğu zaman çocuklarımız masal dinlerken kendileri de masal üzerinde yorumlar yaparak hikayenin içerisine girebilirler ve kendi yaklaşımları doğrultusunda hikayenin sonunu kendileri yaratabilmektedirler. Bu durum da korkulacak bir durum söz konusu değildir aksine masallar çocukların zihinlerinin ve hayal güçlerinin gelişmesine destek olurlar. Masal dinleyen yada okuyan çocuklarımızda farkında olmadan olaylara nasıl farklı bir yaklaşım sergileyeceği ebeveynlerinin gözünden kaçmayacaktır.

Yoksul oduncu masalı oku masal kitaplarımız okul öncesi çağdaki çocukların hayal gücünü şekillendirerek zekasının gelişimine katkı sağlamaktadır. Sitemizde yer alan masallarımızı çocuklarınıza okuyarak onların uyumadan önce keyifli zaman geçirmesini ve hayaller kurarak uykuya dalmasını sağlayabilirsiniz. Onların anlayacağı şekilde kimi yerlerde herhangi bir karakteri seslendirirken, sesinizi ona göre inceltip yada kalınlaştırabilir ve bu sayede çocuğunuzun masal dinlemekten büyük keyif duyacağını söyleyebiliriz. Çocuğunuzun yaş aralığına uygun tarzda masalları seçmeniz doğru olacaktır.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tembel Kız Masalı

Tembel Kız

Tembel Kız Uzak bir köyde bir ev varmış. Bu evde bir kadın ve bir adam …

Prenses ve Ejderha Masalı

Prenses ve Ejderha Masalı

Prenses ve Ejderha Masalı Bu bir prensesin masalıdır, ama yanlış anlamayın bu prenses beyaz atlı …

Arı Maya Masalı

Arı Maya Masalı

Arı Maya Masalı Bir zamanlar ormanın derinliklerinde bir ağaçta, bir arı kovanı varmış. O gün …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lectus odio tristique ipsum ante. quis, risus. leo commodo Curabitur