DemirDöküm Milenyum Plus F9 arızası Ve Çözümü

DemirDöküm Milenyum Plus F9 arızası Ve Çözümü

DemirDöküm Millenium Plus Klimalarında genel olarak yaşanan F9 arızasının kaynaklanma sebebi hakkında bilginiz yoksa sizler için özenle hazırladığımız yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Sizler de DemirDöküm Millenium Plus klima kullanıcısıysanız, klima arıza kodlarının ne anlama geldiğini ve çözümlerini yazımızda bulabilirsiniz.

  • F1 ve F4 Arıza Kodları

DemirDöküm Millenium Plus klimalar için her 2 kodda ateşleme sisteminde sorun yaşandığı anlamına gelir. Bu arıza kodunu gördüğünüzde klimada ya da evde gaz olup olmadığı kontrol edilerek gaz girişlerinin denetlenmesi gerekmektedir. Gaz vanaları açık haldeyken gaz sisteminde herhangi bir sorun yoksa ancak buna rağmen arıza sürüyorsa klima servis çalışanlarından yardım almak gerekmektedir.

  • F2 arıza Kodu

Bu kod görüldüğünde hava akışında bir sorunla karşı karşıya olunduğunu anlayabiliriz. Prosestatta, fanda ya da Elektronik kartta oluşan doğrultusunda kaynaklanabilen bu arızanın çözümü için DemirDöküm klima servisinden yardım almanız doğru olacaktır.

  • F3 Arıza kodu

Bu kod ile hava prosestatında bir sorun olduğunu anlamanız mümkündür. Bu sorunun çözümü için yine işini profesyonelce yapan Demirdöküm klima yetkililerine başvurmak gerekir.

  • F5 Arıza kodu

Bu kodda klimada yer alan suyun sıcaklığı en yüksek dereceye erişiyorsa emniyet termostatı otomatik olarak devreye girer. Limit yani emniyet termostatının aktif olması ile beraber bu kod oluşmaktadır. Bu koda bağlı olarak klima çalışmayı durdurur. Bu kodu düzeltebilmek için cihazınızı resetlemeyi deneyin. Eğer arızada bir düzelme görülmediyse üç yollu vanada, kalorifer filtresinde, ana eşanjörde ya da pompada sorun olma ihtimalini göz önüne alıp net bir çözüm için klima servisinden yardım almanız gerekir.

  • F6 Arıza kodu

Sıcak su sensörü bozulduğunda F6 arıza kodu görülür. Borularda nem oluşması, Sensör kablolarında kısa devre olması ya da sensör arızalarında karşımıza çıkan bu kod ancak klima servisinden yardım alınarak düzeltilebilir.

  • F9 Arıza Kodu

DemirDöküm Millenium Plus klima modelinde kalorifer sensöründe meydana gelen sorun sebebi ile bu kod ortaya çıkar. Bu durumda kaloriferlerin ısıtma kapasiteleri ciddi zarar görür. Hatta bazen kaloriferler ortama hiçbir şekilde ısı vermez. Bu nedenle F9 kodunu gören bireylerin hemen bir DemirDöküm klima servisine başvurması gerekir.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arcelik-Klima-Ariza-Kodlari

Genel Olarak Klima Arızaları Ve Nedenleri

Arcelik-Klima-Ariza-Kodlari Evimizde fazlasıyla konfor yaşamamızı sağlayan klimalar her teknolojik alet gibi zaman zaman arıza çıkarabilirler. …

Klima Sıcaklık Derecesi Nasıl Olmalıdır

Duvar Tipi Klima

Klima Sıcaklık Derecesi Nasıl Olmalıdır Duvar tipi klima modelleri, gerek ısıtma gerekse soğutmada üstün bir …

İnverter Split Klima Nedir

Bosch Klima Arıza Kodları Ve Sebepleri

İnverter Split Klima Nedir Her teknolojik alet belirli aralıklarla arıza çıkarır. Klimalar da bu teknolojik …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

accumsan dolor ut amet, pulvinar Aliquam Nullam