Deprem Mi Oluyor

Deprem Mi Oluyor

Merhaba, adım Banu. 14 yaşındayım. Başımdan geçen olay, 2013 şubatın da gerçekleşti. Ben Karabasandan çok korkuyordum. Hiç gelmemişti bana. Çok merak ediyor, sürekli herkese nasıl bir şey olduğunu soruyordum.

Bir akşam, evde oturuyordum. Canım çok sıkılmıştı. Komşumuza gittim. Kanepede oturuyordum ve sallantı hissettim.

Korkuyla çıktım oradan ve eve geldim.
Birden kapı çaldı. Gelen başka bir, komşumuzdu. Ablamı, dışarıda yemek yemeye götürdü. Bende gitmek istedim ama gitmedim.

Sonra ablam eve geldi. Yataklar hazırdı. Komşumuzun annesi hastalanmış, oda annesini hastaneye götürmüştü. Komşumuzun oğlu, bizde kaldı. Normalde ben ablam ile uyurum. O gece komşumuzun oğlu, korkmasın diye ablam, onunla yattı.

Çocuk 4 yaşlarında falandı. Ben karşılarındaki kanepede yattım. Saat 12 idi. Ben komşumuzu bekliyordum. O sırada telefondan, internette takılıyordum. Sonra uykum geldi ve telefonu kapattım. Her gece dua okuyarak uyurum. O gece nedendir bilmem, dua okumadan yattım.

Gözümü kapattım, 4 e kadar uyumuşum. Kalktığımda bir daha uyuyamadım. Uyku tutmuyordu.
Benim yüzüm duvara dönüktü, bu şeklide yatıyordum.

Yastık sanki, kafamın altında yokmuş gibi, hissediyordum. Yastığı, ikiye katlıyordum ama yine de yastık, yokmuş gibiydi. Sonra yatak sallanmaya başladı.

İlk başta aldırmadım. Fakat git gide artıyordu! Biran, deprem oluyor zannettim! Birkaç dakika boyunca, yerimden kıpırdamadan sallandım! Sonra, arkamı döndün ve yorganı üzerimden attım. Öyle bir sallandım ki, yataktan düşecektim neredeyse! Deprem oluyor dedim içimden, annemlere haber vermeliyim dedim kendi kendime!

Tam kalkıyordum ki, biri ağzıma vurdu! Gelen karabasanmış! Hemen anladım! Üzerime oturdu ve direnemiyordum! Gözlerimi açamıyordum! Korkuyordum ama yine de hafifçe gözlerimi açtım.

Koridorun ışığı yanıyordu. Sarı ışıkta, simsiyah bir şey beliriyordu. Panik yapmadan, Ayetel ve Nas surelerini okudum. Üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi oldu. Hemen ışığı yaktım ve o gece hiç uyumadım.

Rüya olmadığına eminim…


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cinlerin Esrarı

Cinlerin Esrarı 2010 yılının ramazan ayında, bir akşamüzeri arkadaşlar ile sohbet ediyorduk. Konu cinlere geldi.  …

Beddua

Beddua Bizim eve yazın, pek kimse gelip gitmez. Bende genelde yalnız kalırdım. Çok sıkılırsam arkadaşlarımı …

Dedemin Ruhu

Dedemin Ruhu Bunu bana teyzem anlatmıştı. Dedem öldükten sonra teyzemler, komşuları ve tanıdıkları ile ona …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir