ENPARA Cebe Havale Nasıl Yapılır

ENPARA Cebe Havale Nasıl Yapılır

ENPARA hesabı olmayan arkadaşlarınıza, kolayca cebe havale yapabildiğinizi biliyor muydunuz? Herkesin belirli bir banka kartı ya da İBAN numarası bulunmayabilir. Bu durum, yeni bir ihtiyaç doğurmuştur. ENPARA dışında pek çok bankanın cebe havale işlemine dair sağladığı hizmetler bulunur. Bu sayede o bankada hesabı bulunup bulunmaması fark etmeden, herkese para yollayabilirsiniz. Diğer adı cep bank olmak üzere, cebe havale işlemleri, yaklaşık iki üç senedir güncel olarak kullanıma sunulmuştur.

ENPARA, bankacılık işlemleri konusunda üstün hizmetler sunan bir şubesiz bankacılıktır. Faiz, mevduat hesapları ve başka konularda bize el ayak olan bu bankadan cebe havale işlemi yapmanın da belirli kısıt ve kurallara bağlı bulunduğunu bilmenizi isteriz. Öncelikle, cep telefonuna yollayacağınız paranın ilgili kullanıcı tarafından yirmi dört saat içerisinde çekilmesi gerektiğini bilmenizde fayda vardır. Gönderim sağlamak istediğiniz en alt limit, 10TL tutarında olmalıdır. Bir gün içerisinde hesabınızdan cebe havale yapabileceğiniz en üst tutar, 500TL olabilir. Yedi gün içerisinde, cebe havale yapma limitiniz ancak 1000TL olabilir. Toplamda ay içerisinde, cep telefonuna gönderebileceğiniz para, en fazla 1500TL olmalıdır. Uygun limitleri gözeterek yolladığınız para, bir gün içerisinde, ilgili şahıs tarafından ATM üzerinden, kartsız işlemler sekmeleri kullanılarak çekilmez ise, yolladığınız para banka tarafından sizin hesabınıza yönlendirilecektir.

ENPARA.com, bankacılık hizmetleri konusunda alt yapısını sürekli güncel tutan bir mobil bankacılık öncüsüdür. Bu sebepten, yukarıda yazılan cebe havale limitleri, banka tarafından, gerek duyulması halinde güncellenebilir.

ENPARA Cebe Havale Nasıl Yapılır

Öncelikle, bu işlemi sadece bankanın mobil uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz. Giriş bilgilerinizi yazarak, kendi hesap özetlerinizi görebildiğiniz ekranınıza ulaşım sağlayınız. Seçeneklerin bulunduğu menüden, transferler adımını tıklamalısınız. Karşınıza çıkan ekranda, İBAN numarasına transfer, hesap numarasına transfer ya da cebe havale seçenekleri çıkacaktır. Bu seçenekler arasından Cebe Havale seçeneğinin üzerine tıkladığınızda, gelen ekrana para yollamak istediğiniz kişinin telefonunu yazmalısınız. Bunun yanında, göndereceğiniz kişinin telefon numarası kişi listenizde kayıtlı ise, rehberden seçim yaparak da işleminize devam edebilirsiniz. Bulunduğunuz sayfada, günlük ya da aylık kalan işlem limitlerinizi görüntüleyebilme olanağı da sizlerin kullanımına sunulmuştur. Göndereceğiniz cep telefon numarasına, daha sonra kolayca para transferinde bulunabilmek için, yaptığınız bu işlemi “EN HIZLI İŞLEMLER’E ekle” seçeneğine ekleyebilirsiniz. Bankadan transfer yaparak 10TL ve katlarında bir tutar girerek ilerleyebilirsiniz. ENPARA, bu işlem için sizden herhangi bir ücret kesintisi sağlamayacaktır. Bu işlemi yapmanın da belirli zaman kısıtlaması bulunmaz. Bildiğiniz gibi mevzubahis bankada hesabı bulunmayan kişilere yapılan para transferleri, ancak mesai saatlerinde gönderilebilirdi. Cebe havalede bu tür bir pürüz ile karşılaşmazsınız.

Gönderme işlemini onaylayarak sonlandırdığınız taktirde, karşı tarafın cep telefonuna bir bilgilendirme mesajı yollanacaktır. Bu mesajda, ATM üzerinden çekim işlemi için kullanabileceği referans numarası ve şifresi, alıcı şahsa tebliğ edilir. Bundan sonrası artık kendisinin ilgisine kalmıştır. Para çekimi banka politikalarınca belirtilen zaman içerisinde yapılmazsa, yolladığınız tutar, sizin hesabınıza geri dönecektir. Alıcının parasını tahsil edebilmesi için kullanabileceği ATM, yalnızca QNB Finans Bank olmalıdır. Bunun dışında hiçbir banka ATM’si üzerinden para alımını gerçekleştirmesi mümkün değildir.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Evlilik Kredisi Nedir

Evlilik Kredisi Nedir

Evlilik Kredisi Nedir İnsanlar, evlenip bir ömür mutlu yaşamak isterler. Bunun için hayaller kurarlar. Ancak; …

ENPARA Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

ENPARA Kredi Kartı Ne Zaman Çıkıyor

ENPARA Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır Son zamanlarda bankacılık kurallarını müşteri lehine yeniden yazan ENPARA …

ENPARA Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

ENPARA Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

ENPARA Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ENPARA, müşteri kitlesi yoğun bir bankadır. Kredi kartı hizmetlerini …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dapibus dictum sem, felis efficitur. porta.