Evde Üniversite Sınavına Nasıl Hazırlanılır

Evde Üniversite Sınavına Nasıl Hazırlanılır

Abone Olgoogle news
Evde Üniversite Sınavına Nasıl Hazırlanılır
Evde Üniversite Sınavına Nasıl Hazırlanılır

Üniversite Sınavına Hazırlanmak İçin Program

Ygs ye nasıl çalışılır: Üniversite sınavına hazırlanan kişiler genel olarak okul, dershane ve ev üçgeninin içerisindedirler. Sınava hazırlık süreci ise ciddi şekilde öğrencileri yıpratır. Öğrencilerin her biri bu üçgende vakit kaybettiklerini düşünürler.

Bundan dolayı da geneli evde üniversite sınavına hazırlanıp bu şekilde zamanını daha verimli bir şekilde kullanıp başarılı olacağına inanır. Aslında bir bakımdan bu düşünce tamamen doğrudur. Fakat bir yandan da daha zorlu bir hayata sizi hazırlar.

Öğrencilerin belki de hayatlarının dönüm noktasını olduğunu düşündükleri yerdir. Yanlış bir tespit değil bu fakat her şeyden önce kendinizi düşünmeniz gerektiğini unutmayın. Sınavı takıntılı bir hale getirdiğiniz zaman asla başarıya ulaşabileceğinizi düşünmeyin.

Çünkü takıntılık sizi daha fazla hasta edecektir. Kendinize bir bakın ve ne istediğinizi bulun. Daha sonrasındaysa aşağıda sizlere önermiş olduğum üniversiteye evde nasıl hazırlanılır konusuna iyi bir şekilde göz gezdirin.

İlk Çalışmalar Önemlidir

Evde ygs nasıl çalışılır: Sınava çok uzun süre olduğu düşünülmemeli, zaten evdeyim elbet çalışırım mantığını bir kenara bırakın. Yoksa hayalinizde olan o üniversiteye asla gidemezsiniz. Ev ortamında zaten üniversite zamanına kadar çalışmışsınızdır.

Fakat şimdi sizin için bambaşka bir süreç başlıyor. Bundan dolayı evdeki çalışma ortamınızı iyi bir şekilde ayarlamanız gerekir. Günlük olarak 1 ila 2 saatlik çalışma düzeni hazırlanmalı, planlı ve programlı olunmalı ve günlük olacak şekilde çalışmayı alışkanlık edinmelisiniz.

Rehavete Asla Kapılmayın

Evde Üniversite Sınavına Nasıl Hazırlanılır
Evde Üniversite Sınavına Nasıl Hazırlanılır

Ev ortamı daima öğrenciler için konforlu olmaktadır. Sizleri dersten uzaklaştıracak olan her türlü ortamı içinde bulundurur. Bundan dolayı iradenizi yüksek tutmalısınız ve kendinizi de sürekli bu sınav maratonuna adapte etmeniz gerekir.

Bu Zamanda Arkadaşlıklarınıza, Gezmenize ve Alışkanlıklarınıza Ara Verin

Evde olmak size hemen özgürlüğünüzü hatırlatacaktır ve dilediğim her şeyi yapabilirim diye düşünebilirsiniz. Bunu önlemek için kendinize kısıtlamalar oluşturmalısınız. Özgürlüğünüzü tamamen kısıtlamayın ama kendi içerisinde bölümle ayırabilirsiniz. Örnek olarak haftanın 6 gününe hazırlamış olduğunuz programa uymalı, kendinize oluşturmuş olduğunuz 1 günlük boşluklarınızda gezme ya da arkadaşlarınızla olan buluşmalarınıza vakit ayırın.

Teknoloji Sizin Hem En Büyük Dostunuz Hem de En Büyük Düşmanınız

Evde Üniversite Sınavına Nasıl Hazırlanılır
Evde Üniversite Sınavına Nasıl Hazırlanılır

Bilgisayarlar, cep telefonları, televizyonlar ya da vaktinizi daha çok geçirmiş olduğunuz diğer teknolojik olan aletlerin tümünü bu zaman diliminde kaldırın. Bu zamanda yakınınıza aletleri verin ve sizin asla alamayacağınız bir yere koymasını isteyin. Evde çalışmak sizi gereceğinden bu tarz teknolojik aletlere gereksinim duyabilirsiniz. Fakat bu isteğinizi bastırabilirseniz şayet başarıya ulaşmanın birinci adımını da atmış olacaksınız. Günün belirlemiş olduğunuz saatlerinde 1 ila 2 saatliğine araçlara erişim sağlamanız mümkündür. Teknolojik aletlerden ders öncesinde alıştırma, video, soru çözme gibi istekleriniz için kullanmanız mümkün.

Çalışma Programı Şart

Evde çalışan bir öğrencinin baş düşmanlarından biri serbest olmasıdır. Her öğrencinin başarılı olması için düzenli olması ve planlı olması gerekir. Bundan dolayı da evde çalışacaklar günlük ya da haftalık program hazırlamalıdırlar.

Konu Dağılımı İstekten Daha çok İstatistik Gerekir

Evde çalışan öğrencilerin en zorlandığı kısım ise kendi karar verme aşamasında zorlanmasından kaynaklanıyor. Genellikle öğrencinin yapmadığı başarısız olduğu derslerinde tek başına ilerlediğinde güçlük çekmektedir. Bundan dolayı da ders çalışma isteği tamamen gider. Bu durumda da eksik olduğunuz konuları bularak onlara yönelin. Konuları anlayabilmekte güçlük çektiğiniz zaman internet ya da başka birinden konuları öğrenmeye çalışmalısınız.

Çözümlü Sorular ve Videolarla Dost Olun

Evde çalışan kişiler için en güç olan şey soru çözümleri ile alakalıdır. Soru çözemediğiniz zaman sorabileceğiniz biri olmadığından zorlanabilirsiniz. Dershaneler bu konuda öğrencilere avantaj sağlıor olsa da günümüz şartlarında pek zorlanmazsınız. Çözümlü soru bankalarından, konu anlatımlarından, konu anlatımından ve videolu çözümler sizin arkadaşınız olmalı. Bunları kullanırken dikkat edin ve zamanınızı boşa harcamasına izin vermeyin.

Evde Üniversite Sınavına Nasıl Hazırlanılır
Evde Üniversite Sınavına Nasıl Hazırlanılır

Konu Anlatımı olan Soru Bankasını Eş Zamanlı Kullanmalısınız

İlk başta konu çalıştığınız zaman soru bankası ile eş zamanlı olan konuların sorularını çözüp ilerlemelisiniz. Konular bittiği zaman eş zamanlı soru bankasını da bitirmiş olursunuz. Bu durumda da sizin bilgi seviyeniz yükselir hem de soruyu çözmeye daha hazır hale geleceksiniz. Sınav zamanındaki bu süreçte ilk bitireceğiniz kitap sizi maratona daha iyi adapte edecek buna emin olabilirsiniz.

Hikaye Oku5 Yaş MasallarıEn Güzel Masallar

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Benzer İçerikler

Kitapların Dünyası Masalı
Hikaye Nasıl Yazılır
50 Kısa Korku Hikayesi
50 Kısa Korku Hikayesi
Atatürk'ün Kişisel Özellikleri
Atatürk’ün Kişisel Özellikleri
Ülkelerin Eğitim Sistemleri
Ülkelerin Eğitim Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.