Garanti Bankası EFT Saatleri 2019

Garanti Bankası EFT Saatleri 2019

Garanti Bankası üzerinde bir hesabınız olabilir. Belki de maaş anlaşmalı müşterisi olduğunuz için Garanti Bankası tarafından sizlere bir vadesiz TL hesabı açılmıştır. Ayrıca Garanti one müşterisiyseniz sizlere yine bir vadesiz TL hesabı tanımlanacaktır. Vadesiz TL hesabınızdan bir başka kişiye para transferi yapmak için öncelikli olarak karşı bankayı bilmemiz gerekmektedir. Para göndereceğiniz kişinin hesabı Garanti Bankası üzerindeyse sizin bu hesaba havale, para transferi yapacağınız banka Garanti Bankası dışında bir banka ise EFT yapacağınızı gösterir. EFT yapabilmek için belirli sınırlarla karşı karşıya kalırız. İlk olarak, EFT işlemleri Merkez Bankası tarafından denetlenir ve gerçekleşir. EFT işleminin havaleden en büyük farkı budur. EFT işlemleri sadece bankalar arası transferlerde kullanılır ve resmi gün ve hafta sonları gerçekleştirilemez.

                Garanti Bankası üzerinden EFT yapabilmek için 09:00 ile 16:00 saatleri belirlenmişti. Son güncellemeyle, banka EFT işlemini 17:15 saatine kadar uzatma kararı aldı. Kısacası, yapacağınız tüm ödemeler için 2018 yılı itibariyle belirtilen saatler arasında sorunsuzca EFT işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu saatler dışında yapılan EFT işlemleri, bir sonraki gün 09:00 itibariyle gerçekleştirilir. Cuma günü 17:15 saatinden sonra yapılan EFT işlemleri, ilk iş günü gerçekleşir. Resmi tatillerde de EFT yapılmasına kanunen hiçbir banka tarafından izin verilmez.

Garanti Bankası, yapılan eFT işlemlerinde sizlerdin bir ücret tahsil eder. Bu ücretler:

  • Geç EFT işlemleri için 10 TL,
  • Garanti Paramatik ile yapılan EFT işlemleri için 10 TL,
  • Geç EFT işlemleri için 7,50 TL,
  • Garanti İnternet Şubesi ile yapılan EFT işlemleri için 4,50 TL,
  • GarantiOne ile yapılan EFT işlemleri için 2,50 TL,
  • Geç EFT işlemleri için 6,75 TL, 
  • Cep Şubesi ile yapılan EFT işlemleri için 3,95 TL,
  • Alo Garanti ile yapılan EFT işlemleri için 45 TL ile 85 TL arasında,
  • Geç EFT işlemleri için 50 TL ile 90 TL arasında ücretler alınmaktadır.

Ayrıca kredi kartınız üzerinden yapacağınız EFT işlemlerinde sizlerden %6.5 oranında bir ücret alınacak ve kredi kartınızdan yaptığınız EFT tutarı nakit avans olarak sizlere borç olarak ekstrenize eklenecektir.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Döviz Yatırımı Nasıl Yapılır

Döviz Yatırımı Nasıl Yapılır

Döviz Yatırımı Nasıl Yapılır Döviz, tüm yabancı para birimlerine verilen ortak isimdir. Ülkemiz, ithalat ve …

Borsa Nedir?

Borsada Kaybetmeden Kazanmak

Borsa Nedir? Borsa, paranızı ve yatırım olarak değerlendirebileceğiniz dövizlerinizi, piyasanın hareketliliğine göre size artı kazandırması …

Bitcoin Nedir?

Bitcoin Nedir?

Bitcoin Nedir? Bitcoin, herhangi bir kuruluşla veya banka ile bağlantısı bulunmayan internet ortamında oluşturulmuş bir …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tempus porta. velit, Aenean ante. consequat. dolor. Praesent