Gelin Gittiği Evin Etrafında Eski Mezarlar Vardı

Gelin Gittiği Evin Etrafında Eski Mezarlar Vardı

Evdeki Büyü Korku Hikayesi Oku

Adım Derya 2015 yılında küçük yaşta evlendim. Gelin olduğum yer Kastamonu’da dağın başında eski bir köy. Yaşadığım ev eski ahşap bir köy evi, bilen bilir öyle evleri. Evin kapısının önünde de çok yaşlı 100 yıllık ağaç var. Ağacın etrafı türbe olduğu söylenir. Ağacın etrafı eski mezarlarla kaplıdır. Kapının önlerinde çok gezmekten çekinir ve korkardım.

Evlendikten bir sene sonra hamile kaldım ve hamileliğim boyunca evde garip şeyler olmaya başlamıştı. Geceleri uyanır üst katta birilerin gezdiğini duyardım. Ev ahşap olduğu için biri gezinse ev gıcırdıyordu. Her gece bu sesleri duyup uyanırdım. Lavaboya çıkmaktan korkar olmuştum. Evdekilere eşime, kaynanama, kayınpederime anlatmıştım.

Onlar evin gıcırtısına alışkın oldukları için bana inanmadılar. Biri kalkmıştır sen onun sesini duymuşsundur dediler. Bende daha fazla uzatmadım ama içimde hep bir ürperti vardı. Bir gün mutfakta bulaşıkları yıkıyordum. Üst katta yine birileri geziyordu ve hızlıca bir şey aşağıya indiğini duydum, tahtalar öyle gıcırdıyordu ki ben çığlık attım. Kayınpederim hemen yanıma geldi.

Ne oldu fareden mi korktun kızım dedi. Evde farede oluyordu bazen, köy evi sonuçta. Hayır evde birileri geziyor baba, neden bana inanmıyorsunuz dedim. Tamam gel biz sana inanıyoruz dediler, su falan içirdiler. O gece üst kattaki muslukların kendi kendine açılıp kapandıklarını duydum. Artık kafayı sıyırdığımı düşünmeye başladım. Çünkü bu durumu bir tek ben yaşıyor gibiydim.

Bunları her zaman duyar oldum. Çok fazla korktuğumdan olsa gerek artık bunlar bana normal gelmeye başlamıştı. Hamileliğim boyunca bu gariplikler devam etti. Bir gece üst katta güneş enerjisinin borusunun patladığını duyduk. Nasıl oldu anlamadım. Gece üçte eşim ve ben uyandık. Yukarı çıkıp baktığımızda çok fazla ses çıkıyordu borudan ve baya su akıyordu. Eşim bana aşağı in aşağıdaki suyu kapat dedi. Bende sen insen olmaz mı üşeniyorum aşağı inmeye demiştim.

Oda lütfen sen git benimde uykum var, hadi halledelim şu işi dedi. Peki tamam dedim ve gözlerimi ovarak aşağı inmiştim. Işıkları açtım aman Allah’ım birde ne göreyim. Evin tavanına yakın boyda siyah çarşaflı upuzun bir varlık karşımda durmuş bana bakıyordu. Bende gözlerimi hızlı bir şekilde kapatıp açıyordum. Gözlerimi ovdum bir baktım varlık kayboldu. Ben o kadar çok korkmuştum ki o hamile halimle nasıl üst kata koşarak çıktığımı anlamadım bile ama korkudan ışıkları kapatmadan çıktım yukarı. Yukarı çıktığımda yıkarı da ne ses vardı nede eşim. Yatak odasına gidip baktığımda eşim yatağında yatıyordu.

Bana inanmıyorlar diye eşime söylemeden hemen yattım yatağıma. Sonra aylar geçti ben doğum yaptım ve eşimle ayrı yatıyorduk. Bebek ağlayıp eşimi uykusundan etmesin diye ben aşağı katta misafir odasında yatmaya karar verdim. Tek başıma korkmuyordum artık. Alışmıştım bu duruma. Eşim üst katta ben aşağı katta tek başıma bebeğimle uyuyordum. Bu aralar eşimle de çok kavga etmeye başlamıştık. Sebebini de bilmiyorum ama benden acayip bir şekilde soğumuştu.

Aramıza bir şey girmişti hiçbir şey normal gitmiyordu. Ben umursamaz birisiydim eşimin bu halini umursamıyordum, normal karşılıyordum. Lohusalık dönemim olsa gerek her gece beni bir şeyler korkutuyordu. Bir gece rüyamda deprem olduğunu ahşap evin üzerime yıkıldığını gördüm. Hoplayarak uyanmıştım, terlemiştim. Çocuğa baktım bu saatte uyanmış olması gerek demiştim ama mışıl mışıl uyuyordu.

besmele çekerek yatıyordum ki birden içeriden pencereye bakmak isteği geldi. Penceren baktım ay ışığı vardı. Etrafa göz gezdirdiğimde köyün köpeklerinin bizim evin önüne toplanmış, öylece bizim cama baktığını fark ettim. Zaten kediden, köpekten çok korkarım. Birde öylece cama bakınca hemen yattım yatağıma.

Diğer gecede uykuda bacağıma yılanlar, fareler dolandığını gördüm. Her gece korkutuluyordum. Yine kimseye anlatmadım nasıl olsa inanmıyorlar diye. Bir gün gece nasıl oldu anlamıyorum evde kimse yoktu. İlk eve misafirliğe gitmişlerdi. Ben ve çocuğum ve ninesiyle birlikte kalmıştım evde. Üst kata çıktım şarıl şarıl su akıyordu.

Gece gece üst katın ışıklarını açtım birde ne göreyim karşımda birbirlerine benzeyen 40lı yaşlarda iki tane adam vardı. Biri abdest alıyordu, biride yanımdaydı. Hızlı bir şekilde yanıma geldiler, karşıma dikildiler. Bismillahirrahmanirrahim dedim. Korkama kızım korkma dediler defalarca. Tamam da amca korkmuyorum sizde kimsiniz evimizde ne arıyorsunuz dedim.

Kızım biz öteki alemden gelen evliyalarız dedi. O kadar çok korktum ve titremeye başladım ki altıma yapabilirdim. Kendimi topladım. Peki benden ne istiyorsunuz dedim. Senden bir şey istemiyoruz. Kayınvalidenin derisini yüzmeye geldik dedi. Ben daha çok korkmaya ve titremeye başladım. Ayetel Kursiyi okumaya başladım. Ben duayı okurken kayınvalidemin odasından bir kadın çıktı.

Çirkin korkunç bir kadındı. Kadın bana doğru geliyordu, bende geri geri gidiyordum. O bana yaklaştıkça geri adım attım. Zaten üst katın merdiveninin başındaydım. Merdivenden aşağıya düştüm sonrasını hatırlamıyorum. Birisinin beni silkelediğini hissettim. Uyandırmaya çalışıyorlardı beni, sana ne oldu dediler.

Uyandığımda sabahtı. Ben bunları gerçekten yaşadım mı yoksa hepsi bir kabus muydu anlam veremiyordum. Elimi yüzümü yıkadım, bana nasıl düştüğümü soruyorlardı anlattım fakat yine inanmadılar. Artık üst kata çıkmıyordum bile. O gece bir sürü dualar okuyarak uyumuştum. Korkuyordum yine aynıları başıma gelir diye ve yine korktuğum başıma geldi. O iki adamı yeniden rüyamda gördüm ama bu seferki rüyaydı, bundan emindim. O gördüğüm geceden farklıydı.

O iki adam beni zorla dağın başına tepe gibi bir yere getirdiler. Geceydi mezarlık vardı ve onların mezarlarıymış. Beni ittiler mezarlığın içine. Yine çığlıklar içinde uyandım. Eşim ne olduğunu sordu. Ne olur ben hiç iyi değilim beni bir hocaya götürün dedim. Eve bir hoca getirdiler. Hoca evde bir büyü olduğunu söyledi. Bu büyünün karı kocayı ayırmak için ayırmak için yapıldığını söyledi.

Büyünün çok tesirli bir büyü olduğunu çözülebilmesi için ne büyüsü olduğunu ve ne şekilde yapıldığını öğrenilmesi gerektiğini söyledi. Hoca evin her yerini aramış fakat büyüyü bulamamış. Daha sonra beni ve evi korumak için bazı dualar yazmış. Bana ve evin belli yerlerine dualar bıraktı. Hoca bana da bazı yapmam gerekenleri anlattı. Bende dediklerini harfiyen yaptım. Fakat büyüyü bozamamıştı.

Kim yaptıysa iki defa üst üste yapmış. Zaten anlamıştım. Eşimle ben hamileliğimden sonra hep kavga ediyorduk. Benden o kadar çok soğumuştu ki yüzümü göresi yoktu. Bizim kavgalarımız ilerlemişti. Eşim benle aynı odada bile kalmak istemiyordu. Eşimle biz düzelemedik, ben hala korkuyorum. Cinler artık bana gözükmeseler de korkutuyorlardı.

Eşim asıl kötü yanı da biz bu kavgalara daha fazla dayanamayıp boşanma kararı aldık. Bu hikayede burada son buluyordu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yaşamak İçin Kolunu Keser Miydin?

Yaşamak İçin Kolunu Keser Miydin?

Yaşamak İçin Kolunu Keser Miydin? Aron Raslton’un Yaşamak İçin Kolunu Kestiği Hikaye Oku Aron Raslton, …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir