Güçlü Veya Zayıf Masalı

Güçlü Veya Zayıf Masalı
Güçlü Veya Zayıf Masalı

Ormanda gururlu bir tik ağacı vardı. Uzun boylu ve güçlüydü. Ağacın yanında küçük bir bitki vardı. Tik ağacı “Çok yakışıklı ve güçlüyüm” dedi. Kimse beni yenemez. ”Bunu duyan bitki,“ Sevgili dostum, çok gururlusun. Güçlü olanlar bile bir gün düşecek. ” Tik, otun sözlerini görmezden geldi. Kendisini övmeye devam etti. Güçlü bir rüzgar patladı. Tik sıkıca durdu. Yağmur yağdığında bile, tik yaprakları yayılarak güçlü durdu. Bu zamanlarda, bitki zayıfça eğildi.

Bir gün ormanda bir fırtına vardı. Ot zayıfça eğildi. Her zamanki gibi, tik ağacı boyun eğmek istemiyordu. Fırtına daha da güçlenmeye devam etti. Tik artık dayanamazdı. Dik durmak için elinden geleni yaptı, ama sonunda düştü. Bu gururlu ağacın sonu oldu. Her şey tekrar sakinleşince, bitki dik durdu. Etrafa baktı. Gururlu tiklerin düştüğünü gördü. Ahlaki: Gurur düşüşten önce gider.

Tavşan ve Arkadaşları Masalı

Tavşan ormanın içinde yaşardı. Çok arkadaşı vardı. Arkadaşlarıyla gurur duyuyordu. Bir gün tavşan vahşi köpeklerin yüksek sesle havlamasını duydu. Çok korkmuştu. Yardım istemeye karar verdi. O hızla arkadaşı geyiğin yanına gitti. “Sevgili dostum, bazı vahşi köpekler beni takip ediyor. Onları keskin boynuzların ile ​​kovalayabilir misin? ” Geyik şöyle dedi: “Doğru, yapabilirim. Ama şimdi meşgulüm. Neden ayıdan yardım istemiyorsun?” Tavşan ayıya koştu.

“Sevgili dostum, çok güçlüsün. Lütfen bana yardım et. Bazı vahşi köpekler beni takip ediyor. Lütfen onları kovala”dedi ayıya. Ayı, “Üzgünüm. Acıktım ve yorgunum. Biraz yemek bulmam gerek. Yardım istemek için maymuna gidebilirsin. ” Zavallı Tavşan maymun, fil, keçi ve diğer bütün arkadaşlarına gitti. Tavşan, kimsenin ona yardım etmeye hazır olmadığını görünce üzüldü. Kendi başına bir çıkış yolu düşünmek zorunda olduğunu anladı. Bir çalılık altında saklandı. Vahşi köpekler tavşanı bulamadılar. Diğer hayvanları kovalamaya gittiler. Tavşan yardımcı olmayan arkadaşlarına bağlı olarak, kendi başına hayatta kalmayı öğrenmek zorunda olduğunu öğrendi.

Açgözlü çocuk MasalıÇocuk HikayeleriKendinizi ve Dünyayı Değiştirin Masalı


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaplan Geliyor Kaplan

Kaplan Geliyor Kaplan

Kaplan Geliyor Kaplan Bu, Krishna adında küçük bir çocuğun masalıdır. Krishna, babası ile birlikte küçük …

Alice Harikalar Diyarında

Alice Harikalar Diyarında

Küçük Alice ve ablası, güneşli bir öğleden sonra parka gitmeye karar vermişler. Ablası kitap okumaya …

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı Uzun zaman önce, iyi bir avcı yaşarmış. İyi kalpli bir insanmış. Bir …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ut luctus amet, eget Lorem mattis dolor nec leo