İki Baba İki Oğul Masalı

İki Baba İki Ogul Masali
İki Baba İki Ogul Masali

Bir zamanlar, kralın sarayında yaşayan baba papağan ile oğlu varmış. Baba papağan ile kral çok iyi dostmuş. Kralın oğlu küçük prens de yavru papağanı çok seviyormuş. Bir gün küçük bir serçe prensin dikkatini çekmiş. Daldan dala zıplıyor, havada taklalar atıyormuş. Prens serçeyi de saraya almış. Artık serçe ile papağan pek iyi anlaşamıyormuş. Bir gün oyun oynarken aniden kavga etmeye başlamışlar.

Serçe, durmadan papağana saldırıyormuş. Papağan da bir gün sivri gagasıyla onu yaralamış. Biraz sonra küçük prens geldiğinde, yerde yaralı olarak yatan serçeyi görmüş. Papağana çok kızmış. O kızgınlıkla prens, papağanı öldürmüş. Baba papağan, biricik oğlunun öldürüldüğünü duyunca acıyla bağırmış. – Hayır hayır olamaz! Oğlum benim. Yavrum, yavrum! Ne kadar üzülse de artık olanlar olmuş.

Yavrusu cansız bir şekilde yerde yatıyormuş. Baba papağan gözyaşlarını silmiş. – Demek sen yaptın küçük prens. Oysa yavrum seni çok seviyordu. Seni eğlendirmek için türlü oyunlar yapıyordu. Sen ise onu öldürdün. Şimdi ben de sana hak ettiğin cezayı vereceğim, diyerek küçük prensin üzerine saldırmış. Prensin yüzü gözü kanlar içinde kalmış.
Artık gözleri görmüyormuş. Baba papağan hızla uçarak bir çam ağacının tepesine konmuş. Böylece saraydaki o mutlu günler bir anda bitivermiş. Kral da oğlunun durumuna çok üzülmüş. Çam ağacının tepesindeki papağana seslenmiş. – Sevgili dostum. Seninle ben eski dostuz. Çok üzücü şeyler yaşadık. Senin oğlun öldü.

Benimki ise kör oldu. Haydi, gel de her şeyi unutalım. Tekrar o eski günlere dönelim. Gel de kafesine gir dostum, demiş. İhtiyar papağan çok akıllıymış. – Ey kral! Olanlardan sonra, sana nasıl güvenebilirim ki. Sen, beni her gördüğünde kinini, nefretini hatırlayacaksın. Bu yüzden senden uzakta yaşamalıyım. Belki ilerde her şeyi unutacaksın. Fakat yine de sana yaklaşmayacağım. Haydi git. Boşuna bekleme. Seninle hiçbir yere gelmeyeceğim, demiş.
Cimri Ve Dostu MasalıÇocuk HikayeleriTalih Kuşu Masalı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Ortalama Puan / 5. Oy Sayısı:

Faydalı, Sağlıklı Bir Site Olabilmemiz İçin Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşabilir Misiniz?

Hadi Beraber Yazımızı Geliştirelim!


Ayrıca kontrol et

Midasin-dokunusu

Midas’ın Dokunuşu

Midas’ın Dokunuşu Bu kral Midas’ın hikayesi. Bundan yüzyıllar önce güzel bir krallık varmış. Bu krallık …

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz

Kaz Çobanı Prenses Kız

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz Bir zamanlar büyük bir ülkenin kralı ölmüş ve kraliçesini, kızını ardında bırakmış. Birde prensesi …

Tembel Eşek

Tembel Eşek

Bir zamanlar küçük bir köyde bir tüccar yaşarmış. Para kazanmak için çeşitli malların ticaretini yaparmış. …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir