İki Kafalı Garip Kuş Masalı

İki Kafali Garip Kus
İki Kafalı Garip Kuş Masalı

Bir zamanlar, iki kafalı garip bir kuş yaşardı; kafasının biri sola, diğeri sağa bakıyordu. İki kafa, çok basit nedenlerle bile, birbiriyle tartışırdı. Her ne kadar aynı bedeni paylaşsalar da, iki kafa rakip gibi davranıyordu! Garip kuş, nehrin kıyısında büyük bir banyan ağacında yaşıyordu. Bir gün, nehrin üzerinde uçarken, kuşun sol kafası parlak kırmızı bir meyveye sahip olan güzel bir ağaç gördü. Kuşun sol kafası meyveyi yemek istedi ve kuş ağaçtan meyve almak için uçtu.

Kuş tatlı kokulu meyveyi kopardı ve nehrin kıyısına oturdu, onu yemeye başladı. Meyve sol kafa tarafından yendi. Yemek yerken, sağ kafa “Tatmam için bana bir parça verebilir misin?” diye sordu. Sol kafa, “Bakın, sadece bir tane karnımız var. Bu yüzden ağzımda yediğimde bile sadece midemize gidecek. ” “Ama meyveyi tatmak istiyorum, bu yüzden bana vermelisiniz.” Sol kafa öfkeyle cevap verdi, “Meyveyi gördüm ve bu yüzden kimseyle paylaşmadan yeme hakkım var.” Sağ kafa üzgün ve sessiz kaldı. Birkaç gün sonra, kuş tekrar nehir üzerinde uçarken, sağ kafa bir ağaçta güzel bir pembe meyve gördü. 

Kuş ağacın yanına uçtu ve meyveyi alıp yemeye çalıştı. Ağaçta yaşayan diğer kuşlar, “Onu yeme. Zehirli bir meyvedir. Seni öldürecek. ” Sol kafa bağırdı, “Onu yeme. Onu yeme. ” Ancak sağ kafa sol tarafa bakmadı. Sağ kafa, “Onu yiyeceğim, çünkü gördüm. Beni durdurmaya hakkın yok. ” Sol kafa, “Lütfen onu yemeyin. Hepimiz öleceğiz ”dedi. Sağ kafa, “Gördüğümden beri, onu yeme hakkım var” dedi. Açıkça, sağ kafa, kırmızı meyveleri daha önce paylaşmadığı için sol kafadan intikam almaya çalışıyordu. Sonunda, pembe meyve sağ kafa tarafından yenildi ve birkaç dakika içinde, iki kafa ile garip kuş öldü!

Ahlaki: Bir ailedeki bireylerin kavga etmesi, aileyi kötü bir şekilde etkileyecektir.

Bir Bardak Süt MasalıÇocuk HikayeleriKurt ve Kuzu Masalları

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Ortalama Puan / 5. Oy Sayısı:

Faydalı, Sağlıklı Bir Site Olabilmemiz İçin Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşabilir Misiniz?

Hadi Beraber Yazımızı Geliştirelim!


Ayrıca kontrol et

Midasin-dokunusu

Midas’ın Dokunuşu

Midas’ın Dokunuşu Bu kral Midas’ın hikayesi. Bundan yüzyıllar önce güzel bir krallık varmış. Bu krallık …

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz

Kaz Çobanı Prenses Kız

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz Bir zamanlar büyük bir ülkenin kralı ölmüş ve kraliçesini, kızını ardında bırakmış. Birde prensesi …

Tembel Eşek

Tembel Eşek

Bir zamanlar küçük bir köyde bir tüccar yaşarmış. Para kazanmak için çeşitli malların ticaretini yaparmış. …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir