İki Şehrin Hikayesi

İki Şehrin Hikayesi
İki Şehrin Hikayesi

Lucie, Charles Darnay’e aşık olan genç ve güzel bir kızdı. Lucie’nin babası, bir kadını öldürmek suçlamasıyla Paris’te hapsedilmişti.
Lucie sık sık babasıyla hapishanede buluşmaya gitti. Bir gün, Fransız polisi, cinayeti işleyenin Lucie’nin babası olmadığını, başka iki soylu olduğunu kanıtladı. Asilzade Charles Darney’in babası ve amcasıydı. Daha sonra ölmüş olan bir köylü kadını tedavi etmişlerdi. 
Lucie’nin babası hapishaneden serbest bırakıldığında, ona iyi baktı. Lucie’nin hapishanede hasta bir adam olan babası, şimdi sağlığına kavuşmuştu. Sık sık onu ziyaret eden avukat Sidney vardı. Sidney, Lucie’ye aşık oldu.
Sidney, Lucie’nin Charles Darnay’a aşık olduğunu anlayınca, Lucie’ye olan sevgisinden bahsetmemeye karar verdi. Charles ve Lucie evlenmişlerdi. 
Gelecek yıllarda Fransız devrimi Lucie ve Charles’ın huzurunu yok etti. Charles tutuklandı ve mahkeme tarafından idam cezasına çarptırıldı. O, amcasının ve babasının, Lucie’nin babasının da mahkum edildiği köylü kadınlarının öldürülmesine yardım etmekten suçlandı. Charles masumdu. 
Lucie’nin kalbi kırıldı. Bu esnada Lucie’nin yanında olan Sidney, intihar planı ile geldi. Sidney’in planı, Charles’ın Londra’ya kaçması ve Sidney’in idam edilmesiydi. Lucie’ye plana söyledi.  “Hayır, Sidney, ölümüne yürüyemezsin” dedi. Sidney ona olan sevgisini itiraf etti ve Charles ile tanışmak için Paris’te hapishaneye gitti. Hapishanede, gardiyanlar geri döndüklerinde, Sidney, “Charles, kıyafetlerini çabucak çıkar ve bana ver. Bir şey söyleme. İşte, kıyafetlerimi giyebilirsin” dedi. Sidney kıyafetlerini çıkardı. Charles Sidney’in kıyafetlerini giyinmişti, Sidney, “Dışarıda Lucie bekliyor olacak, Londra’ya tren biletiniz rezerve edildi” dedi. “Ama Sidney, neden bunu yapıyorsun?” diye sordu Charles. Sidney gülümsedi ve “Acele et, Charles, Lucie bekliyor” dedi.  Plan işe yaradı. Charles Darnay ve Lucie Londra’ya kaçtı. Sidney idam edildi. Gerçekten de nihai kurban olmuştu.

Külkedisi Masalı Çocuk HikayeleriAlaaddinin Sihirli Lambası Masalı

Ayrıca kontrol et

yedi-karga

Yedi Karga

yedi-karga Bir zamanlar çok uzaklardaki yüksek dağlarda yeşil bir vadi varmış. Vadinin ortasında temiz bir …

Jorinda-ve-Jorindel

Jorinda ve Jorindel

Jorinda-ve-Jorindel Bir zamanlar çok karanlık ve çok kasvetli bir ormanın derinliklerinde eski bir kale varmış. …

Tom-Thumb-un-Maceralari

Tom Thumb’un Maceraları

Tom-Thumb-un-Maceralari Bir zamanlar, çok açgözlü bir büyücüyle bir hazineyi paylaşma konusunda tartışan bir dev varmış. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir