İngiltere’de Dil Eğitimi

İngilizce dil eğitimi dendiği zaman ilk olarak Amerika daha sonrasında da aklımıza direkt İngiltere gelir. İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin daima akıllarındaki ilk yer olmuştur. İngiltere’de dil eğitimi alırken de zengin tarihi ve kültür mirasının içerisinde yaşama hakkına sahip olabileceksiniz. Akademik değerleri ve repütasyonu dünyada ünlü olduğundan köklü dil okullarına giderek İngilizce Dil eğitimini tamamlayabilirsiniz. İngiliz kültürünü öğrenmenizin dışındaysa İngiltere’de eğitim alan farklı kültürdeki öğrencilerle yaşama şansına sahip olmaktasınız. 

Neden İngiltere’de Dil Eğitimi 

Dil eğitimindeki en köklü ve en önemli merkezler burada

İngiltere, dil okulu seçeneklerinin çok olduğu bir ülkedir. Bazı okul kuruluş tarihlerine baktığımız zaman 1950 senelerine kadar dayandığını da görmekteyiz. English UK ve British Council kurumları senenin belli dönemlerinde eğitimin standartları, eğitmenleri ve öğrencilere sunmuş oldukları tüm hizmetler belli değerlendirmelerden geçmektedir. Bu denetimler nedeni ile okulların eğitim kaliteleri ise onaylanarak sizlere sunulmaktadır. 

İngiltere’de Her gün Pratik Yapabilirsiniz

İngiltere’de dil eğitimi alacağınız zaman pratik şansınız çok olacak. İngilizce’yi İskoç, İngiliz, Galler ve İrlanda aksanlarıyla duyma şansınız olur. İngiltere’de eğitim gören yabancı öğrenci sayısı çok fazla bundan dolayı da farklı ülkelerden gelen öğrenciler ile tek bir dilde iletişim kuracaksınız; o da İngilizce. Okulların sizlere sunmuş olduğu sosyal aktivite programlarıyla beraber sosyalleşip, İngilizce de daha pratik yapmanız sağlanır. 

Yurtdışında Dil Eğitimi ve İş Bulma 

İngiltere’de dil eğitimi aldığınız zaman özgeçmişinizde diğerlerinden daha fazla üstünlüğünüz olacaktır. İngiltere’de dil eğitimi almanız ve o kültürü öğrenmeniz özellikle uluslarasında çalışan şirketlerin dikkatlerini çeker. İster Türkiye olsun ister yurt dışında bir işe başvurduğunuz zaman üst pozisyona geçmeler de İngiltere’de dil eğitimi almanızın olumlu etkisini görebileceksiniz. 

Eğitim Sonunda Tüm Dünyada Geçerli Dil Sertifikası 

İngiltere’de aldığınız programa göre, bitirdiğiniz seviyeye uygun bir şekilde eğitiminizin sonunda bir sertifika elde edeceksiniz. İngiltere’den ülkeye dönmeden ilk olarak IELTS ya da Cambridge Exam sınavına girip ikisinden birini tercih etmeniz yeterli olacaktır. Dil okulundaki sertifikaya ek olarak da İngilizce seviyenizi resmileştirmek üzere bir belgeye sahip olabilirsiniz. İngiltere’deki dil okulunu size sağlamış olduğu sertifika akademik başvuruları haricinde tüm dünyada geçerli olmaktadır. 

ingilterede-populer-dil-okullari
ingilterede-populer-dil-okullari

İngiltere’de Popüler Dil Okulları 

İngiltere’de dil okulu fazla olduğundan aralarında seçim yapmakta zor olacaktır. Lokal okullarının dışında zincir okullarda da birçok farklı şehirlerde şubeleri bulunur. İngiltere’de Londra ilk başta yer alır daha sonrasında Cambridge, Oxford, Manchester, Bristol, Liverpool, Edinburgh, Leeds, Brighton, Eastbourne, Canterbury, Bath, Hastings gibi birçok ünlü şehrinde dil okulu bulmanız mümkün. Stafford House, İngiltere’nin kökenli gruplarından birisidir. Intrax grubunu bünyesine alıp sektördeki öncü dil okullarının arasına girer. CATS grubunda Stafford House ve İngilizce Eğitiminin dışındaysa akademik programları da sunmaktadır. Stafford House’un Cambridge, Brighton, Canterbury ve Londra’da okulları bulunuyor. 

EC English, en iyi zincir okulu olmaktadır. Londra, Oxford, Cambridge, Brighton, Bristol ve Manchester okulları bulunmaktadır. Grup derslerinin dışında haftalık ücretsiz sunmuş olduğu konuşma ve telaffuz etkinlikleriyle cazip sosyal aktivite programlarıyla öğrencilere kaliteli olarak eğlenceli eğitim imkanı sunuyor. 

Kaplan International, Amerika kökenli bir gruptur. İngiltere’de en popüler olan dik okullarının arasında. Kaplan eğitim materyallerini de kendisi üretmektedir. Buna ek olacak şekilde K+tools adı verilen online eğitim sistemleriyle öğrenciler sunmuş olduğu eğitim kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. Kaplan’ın İngiltere’de Londra bölgesinde iki yeri ve Bournemouth, Oxford, Cambridge, Liverpool, Manchester, Bath ve Edinburgh’da okulları bulunmaktadır. 

Kings Colleges, İngiltere merkezindedir. İngiltere’deki en köklü dil okullarından birisidir. Oxford, Londra, Bournemouth ve Brighton’da okulları bulunuyor. Yetişkin ve gençlik olarak da dil programının dışında üniversite yerleştirme programını da sunuyor. Ebassy English, çok merkezli olan, ödüllü zincir okullarından birisidir. İngiltere’de Brighton, Londra, Hastings ve Cambridge okulları yer almaktadır. İngilizce dil eğitiminin dışında akademik danışmanlığıyla beraber akademik programa hazırlık eğitimleri sunmaktadır. 

İngiltere’de Dil Okulu Eğitim Fiyatları 

İngiltere genel olarak yaşam giderlerinin çok yüksek olduğu bir yerdir. Tabii ki eğitim ücretine de yansımaktadır. Eğitim ücretleri ise her ülkede olduğu gibi İngiltere’de de türüne ve süresine göre farklılık göstermektedir. Kendinize uygun olan program türüne ve süresine göre fiyat belirlenecektir. 

- Mustafa Yakut

Avatar
Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

Ayrıca kontrol et

Ahmet-Hamdi-Tanpınar-sözler

Ahmet Hamdi Tanpınar

23 Haziran 1901 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Kadı Hüseyin Fikri’nin oğludur. Baytar Mektebi’ni bırakıp girmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir