Kedi İle İki Serçe Masalı

Kedi İle İki Serce Masali
Kedi İle İki Serçe Masalı

Bir evde kedi ile serçe birlikte yalıyormuş. Ev sahibi onları daha minicikken beslemeye başlamış. Kedinin sepeti ile kuşun kafesi hep yan yanaymış. Zamanla serçe ile kedi büyümüşler. Birbirlerini çok seviyor, oyunlar oynuyorlarmış. Ara sıra oyun oynarken tartışırlarmış. O zaman da kedi, pençesiyle serçeyi tırmalamaya çalışırmış. Serçe de onu gagalarmış. Bir gün pencereden içeri bir başka serçe girmiş. Yeni gelen serçe de onlarla oynamaya başlamış. Kedi, çok akıllı ve usluymuş. Onlara zarar vermeden dikkatlice oynuyormuş. Serçeler ise gagalarken kedinin canını acıtıyormuş. Aradan günler geçmiş. Bir gün yeni gelen serçe, diğer serçe ile kavga etmiş. İki serçe birbirlerine saldırmaya başlamışlar.

Eski serçe bağırmış: – Cik, cik, cik, Kedi kardeş. Hani dosttuk. Bana yardım et demiş. Kedi koşarak yardıma gelmiş. – Mivay, miyav. Zaten biliyordum bu yeni kuşun başımıza dert olacağını. İşte yakaladım seni. Bakalım tadı güzel miymiş, diyerek onu ağzına atmış. Kedi ilk kez bir serçe yiyormuş. Sahibi ona hep süt verirmiş. – Hımm. Gerçekten de çok nefis, diyerek arkadaşına bakmış kedi. Zavallo serçecik hiçbir şey anlayamadan kedi onu da yutuvermiş.

Eşek Ve Sahipleri Masalı

Esek Ve Sahipleri Masali
Eşek Ve Sahipleri

Bir zamanlar hiçbir şeyi beğenmeyen, mutsuz bir eşek varmış. Fakat sahibi ona iyilikle davranan bir bahçıvanmış. Bahçıvanın eşeği, yine de hep şikayet edermiş. -Aaai, aaai.. Of of, of bıktım bu hayattan. Güneş doğmadan kalk, otları pazara götür. Her gün aynı iş. Bir gün bile şöyle doyasıya uyumadım. Allah’ım keşke sahibim beni başka birisine satsa, diye sızlanarak dua edermiş. Bahçıvan a eşeğin işlerini istemeye istemeye yaptığının farkındaymış. Bu yüzden, onu bir dericiyi satmış. Eşek önceleri çok sevinmiş. Fakat halinden şikayetçi olmaya başlaması uzun sürmemiş.

Başlamış sızlanmaya: Aaai, aaaii. Şimdi de dericiye düştüm. Üf şu pis kokulara dayanamıyorum. Üstelik de deri taşımak çok zor. Ah ah nerde sahibim. O bana iyi davranırdı. Şimdi ise hep sopa yiyorum. Ben bu dünyanın en mutsuz eşeğiyim, diyerek ağlamış. Derici de eşekten şikayetçiymiş. Çünkü eşek sürekli yatmak, hiç bir şey yapmamak istiyormuş. Sonunda onu satmaya karar vermiş. O sırada kömürcünün de eşeğe ihtiyacı varmış. Eşek, kömürcünün yanında da rahat edememiş. Aslında o, sarayda da yaşasa mutlu olamazmış. Çünkü her zaman nankörlük eder, haline hiç şüretmezmiş.
Tilki İle Kurt MasalıÇocuk HikayeleriKurşun Asker Masalı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Ortalama Puan / 5. Oy Sayısı:

Faydalı, Sağlıklı Bir Site Olabilmemiz İçin Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşabilir Misiniz?

Hadi Beraber Yazımızı Geliştirelim!


Ayrıca kontrol et

Midasin-dokunusu

Midas’ın Dokunuşu

Midas’ın Dokunuşu Bu kral Midas’ın hikayesi. Bundan yüzyıllar önce güzel bir krallık varmış. Bu krallık …

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz

Kaz Çobanı Prenses Kız

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz Bir zamanlar büyük bir ülkenin kralı ölmüş ve kraliçesini, kızını ardında bırakmış. Birde prensesi …

Tembel Eşek

Tembel Eşek

Bir zamanlar küçük bir köyde bir tüccar yaşarmış. Para kazanmak için çeşitli malların ticaretini yaparmış. …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir