Kendinizi ve Dünyayı Değiştirin Masalı

Kendinizi ve Dünyayı Değiştirin
Kendinizi ve Dünyayı Değiştirin Masalı

Uzun zaman önce, insanlar bir kralın egemenliği altında mutlu bir şekilde yaşıyordu. Bir gün kral, uzak yerlere gitmeye, tarihi önemi olan yerleri ve hacı merkezlerini ziyaret etmeye karar verdi. İnsanlarıyla etkileşime geçmek için yürüyerek seyahat etmeye karar verdi. Uzaktaki insanlar, krallarıyla sohbet edecekleri için çok sevinçliydiler. Krallarının kibar bir kalbi olduğu için gurur duyuyorlardı. Birkaç hafta süren yolculuktan sonra, kral sarayına döndü. Birçok hacı merkezini ziyaret ettiği ve halkının müreffeh bir hayata liderlik ettiğine tanık olduğu için çok mutluydu. Ancak, bir pişmanlığı vardı.

Uzun mesafeleri kaplayan ilk yolculuğu olduğu için ayaklarında dayanılmaz bir acı vardı. Bakanlarına yolların rahat olmadığını ve çok taşlı olduklarını söyledi. Acıya tahammül edememişti ve bu yollarda yürümek zorunda kalan insanlar için çok endişeli olduğunu söyledi! Bütün bunları göz önünde bulundurarak hizmetçilerine, bütün ülkedeki yolları deriyle kaplamasını emretti, böylece krallığın halkı rahatça yürüyebilecekti.

Kralın emri yeterli miktarda deri elde etmek için binlerce ineğin katledilmesi gerektiği anlamına geliyordu. Ve büyük miktarda paraya da mal olacaktı. Son olarak, bakanlıktan bilge bir adam kralın yanına geldi ve başka bir fikri olduğunu söyledi. 

Kral, alternatifin ne olduğunu sordu. Bakan, “Deri ile yolları örtmek yerine, neden ayaklarınızı örtmek için uygun bir şekilde kesilmiş deri parçasına sahip olmuyoruz?” Dedi. Kral öneriye çok şaşırdı ve bakanın bilgeliğini alkışladı. Kendisi için bir çift deri ayakkabı sipariş etti ve tüm vatandaşlarının da ayakkabı giymesini istedi.
Ahlaki: Dünyayı değiştirmeye çalışmak yerine kendimizi değiştirmeye çalışmalıyız.

Gerçek Vs Sahte MasalıÇocuk Hikayeleri 17 Deve ve 3 Oğul Masalı


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sihirli İnek

Sihirli İnek

Sihirli İnek Bir zamanlar ufak bir köyde Jack ve Harry adında iki çifti yaşarmış. İkisi …

Tarihli Giysiler

Tarihli Çizmeler

Tarihli Çizmeler General şehirdeki en büyük ve en güzel eve sahipmiş. Bu yüzden bir eğlence …

Kusursuz Prens Masalı

Kusursuz Prens Masalı

Kusursuz Prens Masalı Bir zamanlar uzak bir diyarda, güzel bir prenses yaşarmış. Bu prenses büyük …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

consequat. Curabitur et, ut eget felis