Küçük Deniz Kızı

Kucuk-denizkizi
Kucuk-denizkizi

Okyanuslarda çooook çok derinliklerde kimsenin bilmediği büüyüük bir dünya gizliymiş. Büyük balinalar neşeli yunuslar rengarenk çeşit çeşit canlılar. Daha da derinlerde güneş ışıklarının bile ulaşamadığı derinliklerde su altı krallığında deniz insanları tüm diğer su altı canlıları ile beraber barış içinde yaşarmış.

Su altı sarayında denizler kralı, annesi ve altı kızı ile birlikte yaşar, denizleri yönetirmiş. Denizler kralı kızlarını çok severmiş. En büyük korkusu denizin üstünde yaşayan insanların onlara zarar vermesiymiş. Bu yüzden deniz kızlarının yetişkin birer genç kız olmadan denizin üstüne çıkması, denizler kralı tarafından yasaklanmış.

Denizler kralı: Suyun yüzeyinde karada yaşayan insanlar kötüdür.  İnsanlar neden kötüdür babacığım, diye sormuş Deniz Kızı. Deniz kralı: – Çünkü insanlar denizi kirletiyor ve denizde yaşayan canlıları öldürüyor! Küçük Deniz Kızı denizin üstünü ve insanları çok merak ediyormuş. Ablalarının görüp anlattıkları ona yetmiyormuş.

Büyük annesi onu insanlar konusunda her zaman uyarmış. Ancak ablaları kadar büyüyüp tacını taktığında su altı kapısından çıkabilecekmiş. Küçük Deniz Kızı uzaklaşan ablalarının arkasından bakmış. Su altı kapısından çıkabilmek için bir plan yapmış.


5 Değerli Okuyucularımızın Görüşleri

 1. Biz sürekli bu masalları okuyoruz ve hemen uyuyoruz teşekkür ederiz

 2. benim bebeğim uyudu bu masalda teşekkür ederim 🙂

  • Merhaba Mertcan Bey,

   öncelikle sitemize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Bebeğinizin sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir geleceği olmasını dileriz.

   Sizleri her daim Masal oku ailesinde görmekten mutluluk duymaktayız.

 3. bebekim bu masalda uyuyamadı üzgünüm 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir