Kurbağa İle Fare Masalı

Kurbaga İle Fare Masali
Kurbağa İle Fare Masalı

Kurbağa İle Fare Dostluk Hikâyesi’ni okumaktan zevk alalım . Bir fare ve kurbağa arkadaştı. Her sabah kurbağa su birikintisinden atlar ve bir ağacın kenarında bir delikte yaşayan arkadaşını ziyarete giderdi. Eve öğlen dönecekti. Ancak Kurbağa, her gün fareyi ziyaret etmesine rağmen, fare onun tarafına hiç ziyaret etme girişiminde bulunmamıştı. Bir gün yeterince aşağılanmış olduğunu hissetti. Fareyi terk etmenin zamanı geldiğinde, kendi bacağının etrafına bir ipin ucunu bağladı, diğer ucunu da farenin kuyruğuna bağladı ve talihsiz fareyi onun arkasından sürükledi. Kurbağa göletin içine daldı. Fare kendini serbest bırakmaya çalıştı ama yapamadı ve boğuldu. Şişirilmiş vücudu üst tarafa doğru yüzdü.

Bir şahin farenin göletin yüzeyinde yüzdüğünü gördü. Aşağıya doğru yuvarlandı ve fareyi pençesinde tutup yakındaki bir ağacın dalına uçtu. Kurbağa da elbette onunla birlikte sudan çekildi. Umutsuzca kendini serbest bırakmaya çalıştı, ama yapamadı ve şahin onun mücadelesine son verdi. Afrika’da bir deyiş vardır: “Düşmanınız için çok fazla bir çukur kazmayın içine düşebilirsiniz.

Prens ve Yılan Masalı

Bu Kısa Hikaye Prens ve Yılan tüm insanlar için oldukça ilginç. Bu hikayeyi okumanın tadını çıkar. Vijaygarh krallığında, bilge ve kibar bir Kral vardı. İnsanlar mutluydu. Fakat kralın kendisi üzgündü ve endişeliydi. Oğlunun içine şeytani bir yılan girdi. Ne ilaç ne de büyü oğlunu iyileştirmek için işe yaramadı. Prens büyüdüğünde, “Babam benim için endişeleniyor” diye düşündü. Ve bir gün saraydan ayrıldı. Bir başka krallığa geldi. Issız bir tapınak buldu ve orada yaşamaya başladı.

Bu krallığın kralı zalimdi. Ama kibar ve güzel bir kızı vardı. Kral kızı ile mutsuzdu. O kız her zaman babasının sıkı çalışmasını gülünç duyuyordu. Kral düşündü, “Her zaman sıkı çalışmam yüzünden benimle konuşuyor. Onu bir dilenciyle evlendirmeliyim. O zaman sıkı çalışmanın ne olduğunu bilir. “Prens Sarayda yemek için yalvardığında zalim Kral onu kızı ile evlenmeye zorladı. Prens ve yeni gelini ıssız tapınak için yola çıktı. Dinlenmek için durdular.Prenses kocası uyurken, yiyecek aramaya gitti. Prenses geri döndüğünde, kocasının ağzında oturan bir yılan görünce şok oldu. Başka bir yılan daha vardı ve kendi aralarında konuşuyorlardı. “Neden Prens’in cesedini terk etmiyorsun? O çok kibar ve nazik, “dedi. Höyüğün üzerine oturmuş yılan.” Sen de yoldan geçenlere saldırıyorsun. Bana ne yapmam gerektiğini söylememelisin, “dedi Prensin ağzına oturan yılan. Prenses, yılanları tüm cesareti ile öldürdü. Kocası uyandığında, ona iki yılandan bahsetti. Prens mutluydu. Sonra ona gerçekte kim olduğunu söyledi. Prens’in sarayına gidiyorlardı. Kral oğlunu görmekten çok memnun oldu. Kral şeytani yılanın öldüğünü öğrenince sevinci hiçbir sınır tanımadı. Prens ve Prenses uzun bir süre mutlu bir şekilde yaşadı. Birkaç yıl sonra Krallık, kraliyet çiftinin bir erkek ve bir kızının ikizlerinin doğduğu günü kutladı.

Kurbağa Prens MasalıÇocuk HikayeleriAltın Yengeç Masalı


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı Uzun zaman önce, iyi bir avcı yaşarmış. İyi kalpli bir insanmış. Bir …

Altın Kuş

Altın Kuş

Altın Kuş Bir zamanlar dünyanın en özel elma ağacına sahip bir kral varmış. Bu ağaç …

kurbaga-ile-okuz

Kurbağa ile Öküz

kurbaga-ile-okuz Bir zamanlar güzel bir gölette bir grup kurbağa yaşarmış. Birlikte yaşamaktan çok mutluymuşlar. Oyunlar …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Curabitur mi, dolor. libero sem, diam