Ev / Çocuk Masalları / Kurbağa Prens Masalı

Kurbağa Prens Masalı

Kurbaga Prens Masali
Genç bir prenses güzel bir akşam yürüyüşe çıkmak için dışarı çıktı; Ve serin bir su kaynağına geldiğinde, bir süre dinlenmek için yere oturdu. Şimdi elinde en sevdiği oyuncağı olan altın bir topu vardı; ve her zamanki gibi onu havaya fırlatıp, düştüğü gibi tekrar yakaladı. Bir süre sonra o kadar yükseğe fırladı ki düştüğünde onu kaçırdı; ve top toprağa doğru yuvarlandı, en sonunda gölün içine düştü. Prenses topunu gördü, ama çok derine inmişti, o kadar derine inmişti ki dibini göremiyordu. Sonra onu kaybettiğini anlayınca şöyle dedi: ‘Alas! Sadece topumu tekrar alabilseydim, tüm güzel kıyafetlerimi ve mücevherleri verirdim.

Konuşurken, bir kurbağa kafasını sudan çıkardı ve ‘Prenses, neden bu kadar ağlıyorsun?’ Dedi. Prenses dedi ki, ‘benim için ne yapabilirsin, seni kötü kurbağa? Altın topum gölün içine düştü. Kurbağa, ‘İncilerinizi, mücevherlerinizi ve güzel kıyafetlerinizi istemiyorum; ama eğer beni sevecek olursan, ve seninle yaşarsam ve altın tabağından yiyip, yatağında uyuyacak olursam, tekrar topunu getireceğim. ‘Ne saçmalık,’ diye düşündü prenses, ‘bu aptal kurbağa konuşuyor! Beni ziyaret edebilmek için gölden bile çıkamayacaktır, ancak benim için topumu alabilir bu yüzden ona tamam diyeceğim. ‘ Prenses kurbağaya, ‘Eğer topumu getireceksen, istediğini yapacağım’dedi. Sonra kurbağa başını indirdi. ve suyun altına daldı; bir süre sonra ağzındaki topla birlikte tekrar çıktı, ve gölün kenarına attı. Genç prenses topu gördüğü anda, onu almak için koştu; ve tekrar ona sahip olmaktan çok memnun oldu, kurbağayı hiç düşünmeden, ama olabildiğince hızlı bir şekilde evine koştu. Onun peşinden koşan kurbağa, ‘Kal, prenses ve dediğin gibi beni de yanına al,’ dedi. Ama prenses bir kelime bile duymamıştı.

Ertesi gün, prensesin akşam yemeğine oturması ile birlikte, garip bir ses duydu – musluk, musluk – plash, plash – bir şey mermer merdivenlerden geliyormuş gibi – ve kısa bir süre sonra hafif bir vuruş oldu. Kapıdan küçük bir ses çıktı ve şöyle dedi:

Kapıyı aç, canım sevgilim,
Gerçek aşkı buraya aç!
Ve sen ve ben söylediklerimi söyleyeyim
Çeşmeden serin, yeşil ağaç gölgesinde.

Sonra prenses kapıya koştu ve açtı ve orada çoktan unutmuş olduğu kurbağayı gördü. Bu manzarada üzücü bir şekilde korkmuştu ve kapıyı hızla kapattı. Kral, babası, bir şeyin onu korkuttuğunu görünce, ona ne olduğunu sordu. “Kötü bir kurbağa var,” dedi, “Kapıda, bu sabah kuyudan benim için topumu çıkardı: Benimle burada kalabileceğini söyledim, çünkü gölden çıkamayacağını düşündüm. ; ama orada, kapıda ve içeri girmek istiyor.”

O konuşurken kurbağa tekrar kapıyı vurdu.

Sonra kral genç prensese şöyle dedi: ‘Söz verdiyseniz tutmalısınız; git ve içeri al. O yaptı ve kurbağa odaya atladı, ve sonra prensesin oturduğu masanın yakınına geldiğinde ‘Beni sandalyeye kaldır,’ dedi ‘ve senin yanında oturmama izin ver.’ Bunu yaptıktan hemen sonra kurbağa, ‘Tabağınızı bana daha yakına koyun, böylece onu yiyebilirim’ dedi. Olabildiğince yediğinde, ‘Şimdi yorgunum; Beni yukarı kaldır ve yatağına koy. Ve prenses, çok isteksiz olsa da, onu eline aldı ve bütün gece boyunca uyuduğu kendi yatağının yastığına koydu. Işık olduğu anda sıçradı, alt kata atıldı ve evden dışarı çıktı. ‘Şimdi,’ diye düşündü prenses, ‘sonunda gitti ve ben onunla daha fazla uğraşmayacağım’.

Ama yanılmıştı; gece tekrar geldiğinde kapıda aynı dokunuşu duydu; ve kurbağa bir kez daha geldi ve dedi ki:

Kapıyı aç, canım sevgilim,
Gerçek aşkı buraya aç!
Ve sen ve ben söylediklerimi söyleyeyim
. Çeşmeden serin, yeşil ağaç gölgesinde.

Ve prenses kapıyı açtığında kurbağa içeri girdi ve sabahın erken saatlerine kadar yastığının üstünde uyudu. Ve üçüncü gece de aynısını yaptı. Fakat prenses ertesi sabah uyandığında, gördüğü en güzel gözlerle ona bakan ve yatağının başında ayakta duran, kurbağa yerine yakışıklı bir prens görünce şaşırdı.

Prensese “bir cadı tarafından büyülendim ve kurbağaya dönüştürüldüm; ve bir prensesin bu büyüyü bozabilecekti” dedi. Prens, ‘şimdi istediğim bir şeyim yok artık arkadaş olabiliriz’ dedi.

Sonra prens ve prenses evlenerek mutlu bir hayat yaşadılar.

Kurbağa Prens Masalını beğendiniz mi? bir sonraki Balıkçı Ve Karısı Masalını da okuyabilirsiniz.

 

Sayfamıza Destek Olmak İçin Sosyal Hesaplarınızda Sayfamızı Paylaşabilir Misiniz?

Ayrıca kontrol et

uc--kucuk-domuzcuk-masali

Üç Küçük Domuzcuk

Bir varmış bir yok muş. Anneleri ile birlikte küçük bir evde yaşayan üç küçük domuzcuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir