Kurt İle Kuzu Masalı

Kurt İle Kuzu Masali
Kurt İle Kuzu Masali

Küçük bir kuzu, kırlarda tek başına dolaşıyormuş. O gün yine annesinin sözünü dinlemeyip sürüden ayrılmış. Dere kenarına gelince eğilip biraz su içmiş. O sırada av peşinde dolaşan bir kurt çıkagelmiş. Küçük kuzuya yaklaşarak bağırmış. – Demek benim içtiğim suyu kirletiyor, bulandırıyorsun Öyle mi, demiş. Zavallı kuzucuk şaşkın şaşkın ,
-Eee hayır efendim. Lütfen kızmayın! Ne olur beni dinleyin. Siz yukarıdan su içtiniz. Ben ise daha aşağıdan. İnanın ben sizin suyunuzu kirletmedim diye ağlamaya başlamış. Kurt iyice sinirlenmiş. Kuzuyu yemekte kararlıymış.- Sus, boş yere ağlama!

Hem sen geçen yıl bana kötü söz söylemiştin. Hatırladım seni, deyince kuzu, -Ama ben daha çok küçüğüm. Bu yıl doğmuşum. Hala annemden süt emiyorum inanın bana, demiş. Kurt – Madem öyle neden annenin yanında değilsin? Hem sen olmasan bile bana kötü söz söyleyen senin kardeşindir. Biliyorum öyledir. Kuzucuk yine itiraz etmiş. -Kurt amca, enim kardeşim yok ki! Ne olur bırak gideyim! Kurt gözlerini iyice kısıp bağırmış. -Boşuna yalvarma! Çoban köpeğiyle birlikte beni çekiştire sendin. Her şeyi duydum. Şimdi cezanı çekeceksin, diyerek kuzuyu yuvasına götürmüş Güzelce yemiş onu. Böylece sürüden ayrılan kuzuyu kurt kamış.

İki İnatçı Keçi Masalı

Güzel bir günmüş. İki keçi daracık bir köprüde karşılaşmışlar. İkisi de birbirinden inatçıymış. Birincisi: – Meee, meeee. Çabuk çekil önümden. Önce ben geçeceğim, demiş. İkincisi: Mee, meee. Hayır önce ben geldim. Bu yüzden ben geçeceğim, demiş. İkisi de birbirine yol vermemiş. Üstelik köprü de çok darmış. Birlikte geçmeleri mümkün değilmiş. Köprünün altında da şırıl şırıl akan bir dere varmış. Keçilerin biri aşağıdan, diğeri yukarıdan geliyormuş. Tam köprünün ortasına geldiklerinde boynuzlarını birbirine vurmuşlar. Birinci keçi bağırmış: -Meee. Haydi çekil  önümden. Yoksa pişman olursun. Seni bir vuruşta dereye fırlatırım. Canını seviyorsan bana yol ver, demiş. İkincisi daha çok bağırmış: – Meee, meeeee, Asıl sen çekil önümden. Şimdi görürsün kimin daha güçlü olduğunu. Üstelik ben soylu bir keçiyim. Kimsenin önünden de geri çekilmem, demiş. Böylece iki inatçı keçi kavgaya tutuşmuşlar. İkisi birden dengelerini kaybedip suların içine gömülmüşler. İnatçılıklarının bedelini , canlarıyla ödemişler.
Keloğlan’ın umuduÇocuk Hikayeleri


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çöldeki Su

Çöldeki Su

Çöldeki Su Bir zamanlar çok uzak bir köyde yaşayan iki çok yetenekli zanaatkar varmış. James …

Yakut Prens

Yakut Prens

Yakut Prens Bir zamanlar uzak Acamistan’da bir dilenci, nehir kıyısında yürüyormuş. Nehir bir anda geri …

Dürüst Olmanın Ödülü

Dürüst Olmanın Ödülü

Dürüst Olmanın Ödülü Bir zamanlar uzaktaki küçük bir köyde Vincent yaşarmış. Vincent dürüst bir adammış …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 Yorumlar

  1. Avatar

    amada güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dolor. leo. lectus Sed neque. id dapibus quis, adipiscing