Kurt ve Kuzu Masalları

Kurt ve Kuzu masallari


Bir keresinde küçük bir kuzu, bir koyun sürüsü ile birlikte bir çayır üzerinde otlanıyordu. Bir ara küçük kuzu koyunlardan uzaklaştı. Orada bulduğu taze ve lezzetli çimlerin tadını çıkarmaya başladı. Grubundan ayrılarak uzun bir yol kat etmişti, ama bundan habersizdi.

Kuzu aynı zamanda başka bir gerçeğin farkında değildi: Bir kurt onu yakından takip ediyordu!

Kuzu, yolunu kaybettiğini ve sürüden uzak olduğunu fark ettiğinde, geri dönüp onlara katılmaya karar verdi. Ancak kuzu, arkasında duran aç ve kurnaz bir kurt görünce hayrete düşmüştü.

Kuzu, kurda teslim olmak dışında hiçbir seçeneğin olmadığını fark etti.

Kuzu kurda sordu, “Beni yer misin?”

Kurt, “Evet, elbette!” dedi.

Kuzu şöyle dedi, “Ama biraz daha bekleyebilir misin? Şimdi bir sürü çim yedim ve midem çim ile dolu. Beni şimdi yersen, ot yiyormuş gibi hissedeceksin! Yani lütfen çimi sindirene kadar bekleyin. ”

Kurt kabul etti, “Ah evet, bekleyeceğim. Sen buradasın ve biraz daha bekleyebilirim! ”

Kuzu kurda teşekkür etti.

Bir süre sonra kurt kuzuyu öldürmeye hazırdı, ama kuzu onu tekrar durdurdu.

“Sevgili kurt, lütfen biraz daha bekleyin. Çim henüz sindirilmedi. Şimdi beni yersen, karnımda bir sürü çim görürsün! Dans edersem çimler kolayca sindirilebilir.”

Kurt kabul etti.

Küçük kuzu bir süre çılgınca dans etti ve sonra aniden durdu.

Kurt ne olduğunu sordu.

Kuzu, “Düzgün dans edemiyorum çünkü müzik yok. Boynumun etrafındaki zili görüyor musun? Bu zili çözebilir ve yüksek sesle çalabilir misin? Sonra hızlı dans edebilirim ve karnımdaki çimler de hızla sindirilir. ”

Kuzuyu yeme isteğinin üstesinden gelen kurt, her şeyi yapmaya hazırdı. Kuzunun boynuna bağlanmış zili çıkardı ve tüm gücüyle çaldı.

Bu arada çoban küçük kuzuyu arıyordu ve zilin çaldığını duymuştu. Kurt ve kuzuyu gördü. Kurdun peşine düşerek onu bir sopayla kovaladı. Sonunda kurt kaçtı ve kuzu kurtuldu!

Fiziksel güç yeterli değildir. Bazen, akıllı insanlar, fiziksel olarak güçlü olanları yenebilir!
Kurt ve Kuzu Masallarını beğendiniz mi? eğer beğendiyseniz bir sonraki Gerçek Servet Masalını da okuyabilirsiniz.

- Mustafa Yakut

Avatar
Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

Ayrıca kontrol et

Tom-Thumb-un-Maceralari

Tom Thumb’un Maceraları

Tom-Thumb-un-Maceralari Bir zamanlar, çok açgözlü bir büyücüyle bir hazineyi paylaşma konusunda tartışan bir dev varmış. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir