Noel Baba’nın Hikayesi

NoelBaba
NoelBaba

Bir zamanlar kuzey kutbunda oldukça sağlıklı zengin, Noel Baba adında biri yaşarmış. Noel Baba iyi ve cömert bir insanmış. Noel Baba insanları çok ama çok sever ve şaşırtmayı da çok severmiş ve sık sık diğer insanları mutlu edecek şeyler yaparmış. Noel Baba’nın özel bir hobisi varmış. O boş vakitlerinde tahtalardan çok tatlı, güzel oyuncaklar yaparmış fakat bu oyuncakları hiç kimse görmezmiş. Bir Noel zamanı Noel Baba etrafındaki çocuklar için özel bir şeyler yapmak istemiş fakat ne yapacağını bilemiyormuş. Bir sabah sandalyesinde otururken, aniden aklına müthiş bir fikir gelmiş.

Noel Baba noel hediyesi olarak bütün erkek ve kız çocukları için oyuncaklar yapacakmış. Evlerin bacalarına tırmanıp yaptığı hediyeleri şöminenin üstüne asılı olan çorapların içlerine yerleştirecekmiş. Gece yarısı herkes uyurken, Noel Baba yakındaki eve doğru yol alıp çatının tepesine tırmanmış. Bacadan içeri bir oyuncak atmış ve hemen geri tırmanmış. Noel Baba bunu birkaç eve yapmış fakat sonrasında yorgun düşmüş. Hemen eve geri önmüş, kızağını çıkarmış ve kızağını ren geyiklerine bağlamış. Noel Baba gerisin geri kar ve soğuğa çıkmış fakat uzun sürmemiş. Kızağı kara saplanmış kalmış. Noel Baba rengeyiklerini karın içinden çekip çıkarmaya çalışırken aniden bir Melek görünmüş. Melek, Noel Baba’ya iyi bir adam olduğunu ve ona yardım etmek istediğini söylemiş.

Melek rengeyiklerine dokunmuş ve “Artık bu rengeyikleri oldukça özel,  uçma yeteneğine sahipler.” demiş. Sonrasında melek elini sallamış ve bir grup küçük elf ortaya çıkmış. elfler yeşil kıyafetler, uzun yeşil şapkalar giyiyorlarmış; uzun ve komik kulakları varmış “Elfler hediyelerini yerlerine iletecekler ve birçok çocuğa mutluluk getirecekler. Ayrıca elfler çok hızlıdır ve her türlü oyuncağı yapmana yardımcı olacaklar.” Noel Baba şoktaymış fakat çook çok mutluymuş.

Herkes kızağa binmiş ve iplerin hareketiyle, rengeyiklerini gökyüzüne doğru yükseklere doğru uçup; Noel sevgisini ve mutluluk saçmışlar. Noel Baba “Hepinize mutlu noeller ve hepinize iyi akşamlar” Ertesi sabah çocuklar uyanmış ve hemen şöminenin önüne koşmuşlar. Çorapların içinden oyuncaklarını almışlar ve sevinç çığlıkları atmaya başlamışlar. “Anne! Birisi sihirli bir şekilde çorabımızın içine bir hediye koymuş. Bu çok güzel bir oyunca!” İşte bu Noel Baba’nın nasıl Noel Baba olduğunu anlatan hikayemizdi. O şimdi ise uzun zaman önce noelde tanıdığımız bir adam.

Yalancı ÇobanÇocuk MasallarıPamuk Prenses Ve Yedi Cüceler


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alice Harikalar Diyarında

Alice Harikalar Diyarında

Küçük Alice ve ablası, güneşli bir öğleden sonra parka gitmeye karar vermişler. Ablası kitap okumaya …

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı

Avcı ve Cadı Uzun zaman önce, iyi bir avcı yaşarmış. İyi kalpli bir insanmış. Bir …

Altın Kuş

Altın Kuş

Altın Kuş Bir zamanlar dünyanın en özel elma ağacına sahip bir kral varmış. Bu ağaç …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

felis libero. non vulputate, nec fringilla Aenean lectus mattis Donec vel, sem,