Ev / Çocuk Hikayeleri Kısa / Örümcek Ve Sinek Masalı

Örümcek Ve Sinek Masalı

Orumcek ve sinek


Uzun zaman önce, bir hanımefendi sineğe aşık olan bir örümcek vardı. Birkaç kez Bay Örümcek, Bayan Sineğe gitti ve ona olan sevgisini ilan etti. Ancak reddedildi ve zavallı Bay Örümcek, Bayan Sineğin bir gün fikrini değiştireceğini umarak sabırla bekledi. 

Bir gün, Bay Örümcek, Bayan Sineğin evinin önünden geçerken, onun romantik bir şarkıyı sevdiğini gördü. Şarkının kendisine hitap ettiğini düşünen Bay Örümcek, aşka boğuldu. Artık duygularını saklayamazdı ve ona tekrar teklif etti. 

Bayan Sinek bu sefer çok sinirlendi. 

“Bu aptal örümcek buna nasıl cesaret edebilir? Sürekli reddediyorum ama hala onu sevmediğimi anlamıyor mu?” düşündü. “Bu örümceğe bir ders vermeliyim” diye düşündü. 

Bu yüzden Bay Örümceğin evinin önünde beklemesini istedi. Sonra evinin kapılarını ve pencerelerini kapattı ve bir su kaynatmaya başladı. Bir süre sonra, su yeterince kaynatıldığında kapıyı açtı ve onu içeri çağırdı. 

Bay örümcek evine girer girmez, Bayan Sinek kaynar suyu onun üzerine döktü. Zavallı Bay Örümcek, acıyla atladı ve sekiz bacağının onu taşıyabileceği kadar hızlı bir şekilde evin dışına kaçtı. 

“Dönene kadar bekle” diye haykırdı Bay Örümcek, “Sevgimi reddettin, şimdi nefretimi tadacaksın. Ben ve benim soyumdan gelenler sizden öcünü alacaktır. Size hiç bir zaman huzur vermeyeceğiz.” 

Ve sözüne göre, Bay Örümcek gördüğü her yerde Bayan Sinek’i kovaladı. O günden itibaren, bütün kalbiyle uçmaktan nefret etmeye başladı ve soyundan gelenlerin  hala bu geleneğini sürdürdüğü görülür.

Örümcek Ve Sinek Masalını beğendiniz mi eğer beğendiyseniz bir sonraki Uyuyan Güzel Masalını da okuyabilirsiniz.

Sitemizin daha gelişmesi ve faydalı olması için "YORUMLAR" kısmına düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir misiniz? Hemen alt köşedeki "SOSYAL İCON" seçenekleri ile bizi paylaşarak bizlere ödül vermeye ne dersiniz?

- Mustafa Yakut

Avatar
Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık. İletişim: hikayeokumak@yandex.com

Ayrıca kontrol et

Pinokyo

Pinokyo

Pinokyo Uzun zaman önce küçük bir kasabada Gepetto adında bir oyuncakçı yaşarmış. Ahşap oyuncaklar yapıp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir