Örümcek Ve Sinek Masalı

Orumcek ve sinek
Orumcek ve sinek


Uzun zaman önce, bir hanımefendi sineğe aşık olan bir örümcek vardı. Birkaç kez Bay Örümcek, Bayan Sineğe gitti ve ona olan sevgisini ilan etti. Ancak reddedildi ve zavallı Bay Örümcek, Bayan Sineğin bir gün fikrini değiştireceğini umarak sabırla bekledi. Bir gün, Bay Örümcek, Bayan Sineğin evinin önünden geçerken, onun romantik bir şarkıyı sevdiğini gördü. Şarkının kendisine hitap ettiğini düşünen Bay Örümcek, aşka boğuldu. 

Artık duygularını saklayamazdı ve ona tekrar teklif etti. Bayan Sinek bu sefer çok sinirlendi. “Bu aptal örümcek buna nasıl cesaret edebilir? Sürekli reddediyorum ama hala onu sevmediğimi anlamıyor mu?” düşündü. “Bu örümceğe bir ders vermeliyim” diye düşündü. Bu yüzden Bay Örümceğin evinin önünde beklemesini istedi. Sonra evinin kapılarını ve pencerelerini kapattı ve bir su kaynatmaya başladı. Bir süre sonra, su yeterince kaynatıldığında kapıyı açtı ve onu içeri çağırdı. 

Bay örümcek evine girer girmez, Bayan Sinek kaynar suyu onun üzerine döktü. Zavallı Bay Örümcek, acıyla atladı ve sekiz bacağının onu taşıyabileceği kadar hızlı bir şekilde evin dışına kaçtı. “Dönene kadar bekle” diye haykırdı Bay Örümcek, “Sevgimi reddettin, şimdi nefretimi tadacaksın. Ben ve benim soyumdan gelenler sizden öcünü alacaktır. Size hiç bir zaman huzur vermeyeceğiz.” 

Ve sözüne göre, Bay Örümcek gördüğü her yerde Bayan Sinek’i kovaladı. O günden itibaren, bütün kalbiyle uçmaktan nefret etmeye başladı ve soyundan gelenlerin  hala bu geleneğini sürdürdüğü görülür.

Uyuyan Güzel MasalıÇocuk HikayeleriGüzel Ve Çirkin Masalı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Ortalama Puan / 5. Oy Sayısı:

Faydalı, Sağlıklı Bir Site Olabilmemiz İçin Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşabilir Misiniz?

Hadi Beraber Yazımızı Geliştirelim!


Ayrıca kontrol et

Midasin-dokunusu

Midas’ın Dokunuşu

Midas’ın Dokunuşu Bu kral Midas’ın hikayesi. Bundan yüzyıllar önce güzel bir krallık varmış. Bu krallık …

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz

Kaz Çobanı Prenses Kız

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz Bir zamanlar büyük bir ülkenin kralı ölmüş ve kraliçesini, kızını ardında bırakmış. Birde prensesi …

Tembel Eşek

Tembel Eşek

Bir zamanlar küçük bir köyde bir tüccar yaşarmış. Para kazanmak için çeşitli malların ticaretini yaparmış. …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir