Robin Hood Masalı

robin-hood
Robin Hood


Uzun zaman önce, İngiltere’de Sherwood ormanında Robin Hood yaşıyordu. Bir çocuk olarak Robin bir kaç soyguncu tarafından aldatılmıştı ve o zamanda beri o zenginleri soyar ve fakirlere verirdi. Nottingham Şehiri, Robin Hood’un ele geçirilmesi için birçok ödül vermişti, ama hiç kimse onu yakalayamadı. Robin Hood’un ona hizmet eden birkaç adamı vardı; Onu liderleri yapmışlardı. Onlar muhabir olarak davranırlar ve Robin hooh’un sadık dostlarıydılar; Şerif’in onu yakalayacak yeni bir planı olduğunda Robin Hood’u uyarırlardı.

Robin Hood Masalı
Robin Hood Masalı


Zenginler, Sherwood Ormanı’ndan geçmekten korkuyorlardı çünkü Robin Hood’un saldırı yapacağını biliyorlardı. Robin Hood’u yakalamak için Kraldan yardım istendi. Kral, Robin Hood’un yakalanmasına yardım etmek için adamlarından herhangi birini göndermeyi reddetti. Sonunda Şerif bir plan düşündü. “Nottingham’da en iyi atıcıyı seçmek için bir yarışma yapalım. Robin Hood böyle bir yarışmaya karşı koyamaz. O geldiğinde, o zaman nöbetçilerim onu ​​yakalarlar.” Hepsi kabul etti. Şimdi, Robin Hood mükemmel bir atıcıydı ve Robin Hood kesinlikle en iyi olduğunu kanıtlamak için herhangi bir yarışmaya katılmaya dayanamazdı.

Robin Hood’un sadık adamları onu çok şaşırttı. “Robin, bu yarışma sizi tuzağa düşürmek için tutuluyor” dedi. “Ama Robin Hood dinlemek istemiyordu. Yani, ertesi gün yarışma için tüm düzenlemeler yapıldı. Kalabalıkların hepsi oturdu ve on yarışmacı vardı. Şerif gardiyanlardan birine döndü ve fısıldayarak sordu, “Robin geldi mi?” “Hayır, majesteleri, Robin’in kırmızı saçları var. Yarışmacıların hiçbiri kırmızı saçlı değil.” Şerif, “Korkmuş olmalı” dedi.


Yarışma başladı. Yeşil kıyafetlere de katılan ve erkek olan Şerif’in adamı olan William, on turdan sonra birincilik ödülü için altın bir ok oldu. Son okunmanın zamanı geldi; Bu turun galibi Nottingham’da en iyi atıcı olarak ilan edilecekti. William ilk nişan aldı ve vurdu; merkeze çok yakındı. Şerif alkışladı. “İyi atış, William” dedi. O yeşilin adamıydı; okunu bıraktı. Kalabalık histerik bir şekilde tezahürat etti.  Ve bir flaş içinde yeşil adam, Şerif’in oturduğu ve her iki tarafında sıkıştığı sandalyeye doğru uçan iki ok daha bıraktı. Şerif hayrete düşmüştü.
Yeşil adam, Robin Hood’dan başkası değildi. Şerif iyileşmeden önce, siyah peruğunu çıkardı, yere attı, duvara atlayarak atına atladı ve gitti. “Onu alın, sizi aptallar. Bu Robin Hood,” çaresiz şerif bağırdı, ama çok geç oldu. Robin Hood tekrar kaçmıştı.

İki Şehrin HikayesiÇocuk HikayeleriFrankenstein Masalı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Ortalama Puan / 5. Oy Sayısı:

Faydalı, Sağlıklı Bir Site Olabilmemiz İçin Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşabilir Misiniz?

Hadi Beraber Yazımızı Geliştirelim!


Ayrıca kontrol et

Midasin-dokunusu

Midas’ın Dokunuşu

Midas’ın Dokunuşu Bu kral Midas’ın hikayesi. Bundan yüzyıllar önce güzel bir krallık varmış. Bu krallık …

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz

Kaz Çobanı Prenses Kız

Kaz-cobanıi-Prenses-Kiz Bir zamanlar büyük bir ülkenin kralı ölmüş ve kraliçesini, kızını ardında bırakmış. Birde prensesi …

Tembel Eşek

Tembel Eşek

Bir zamanlar küçük bir köyde bir tüccar yaşarmış. Para kazanmak için çeşitli malların ticaretini yaparmış. …

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir